Nie jesteś przekonany do regularnych treningów? Uważasz, że to jedynie strata czasu? Spójrz na poniższą listę. Zastanów się dobrze, czy nie warto zmienić swojego nastawienia i wygospodarować przynajmniej 3 dni w tygodniu na godzinny trening!

 

SPIS TREŚCI:
1. Lepsze zdrowie
2. Lepsze samopoczucie
3. Lepsza wydolność organizmu
4. Lepszy wygląd
5. Większa siła
6. Spalanie podskórnej tkanki tłuszczowej
7. Nauka cierpliwości
8. Ciężka praca staje się elementem codziennego życia
9. Wyładowanie nadmiaru emocji

 

 

1. Lepsze zdrowie

Aktywność fizyczna poprawia naturalną odporność immunologiczną organizmu. Oznacza to, że szansa na zachorowanie na grypę maleje, kiedy regularnie ćwiczymy! Przy okazji można zaoszczędzić pieniądze, które w innym przypadku przeznaczylibyśmy na drogie lekarstwa.

 

2. Lepsze samopoczucie

Hormony szczęścia, znane jako endorfiny, wydzielają się podczas ćwiczeń z ciężarami. Dlatego osoby będące w świetnej formie i dbające o swoje ciało wydają się szczęśliwsze. Hormony te mają jeszcze jedno zastosowanie – uśmierzają ból mięśni po wyczerpującym treningu!

 

3. Lepsza wydolność organizmu Fabryka Siły Sklep

Winda? Nie będziemy musieli już jej używać! Lepsza wydolność pozwoli bez chwili zawahania wbiec na piąte piętro bez zadyszki!

 

Tak właśnie zmienia się nasz organizm, kiedy regularnie wykonuje się np. trening cardio! Dzięki temu zmniejsza się również ilość tkanki tłuszczowej, co poprawia osiągane wyniki!

 

4. Lepszy wygląd

Mniej tłuszczu, więcej mięśni – już dziś można zmienić swój styl życia i wprowadzić zdrowe nawyki. Niech ta sentencja towarzyszy osobie pragnącej zmieniać swoje ciało każdego dnia.

 

5. Większa siła

Od pierwszych treningów można zauważyć różnicę w sile i wytrzymałości mięśni. Już nie będzie problemów z przestawianiem mebli podczas remontu, przenoszeniem kobiety przez próg podczas jednego z najważniejszych dni życia, a także z robieniem zakupów – w końcu ktoś musi nosić torby. Prawdziwy mężczyzna nie dopuści do tego, by wyręczała go w tym druga połówka.

 

6. Spalanie podskórnej tkanki tłuszczowej

Była o tym mowa już w punkcie czwartym. W czasie treningu spalane są zbędne zapasy podskórnej tkanki tłuszczowej. Warto więc po skończonych ćwiczeniach z ciężarami wygospodarować jeszcze 30 minut na ćwiczenia aerobowe, np. szybki marsz na bieżni.

 

7. Nauka cierpliwości

Sporty sylwetkowe uczą przede wszystkim cierpliwości. Nikt nie osiąga efektów od razu. Budowanie muskulatury to żmudny proces trwający niekiedy kilkanaście lat. Osoba, która wciągnie się na dobre w ten sport, nawet tego nie odczuje, bo nawet najmniejsze osiągnięcie będzie motywować ją do dalszej pracy!

 

8. Ciężka praca staje się elementem codziennego życia

Na każdym z treningów trzeba ciężko pracować, aby uzyskać nawet najmniejszy efekt. Sukces na siłowni przekłada się na pozostałe sfery życia. Po nim pojawią się kolejne osiągnięcia na płaszczyźnie towarzyskiej, zawodowej oraz prywatnej.

 

9. Wyładowanie nadmiaru emocji

Już nie ma potrzeby tłumienia w sobie negatywnej energii lub wyładowywania jej na osobach z najbliższego otoczenia. Wszystko, czego potrzeba, by dać upust swoim emocjom, znajduje się za drzwiami siłowni.

 

Dokończenie artykułu w części 2.