Osoba, która dopiero rozpoczyna swoje treningi, jest narażona na to, że dość szybko je zakończy z powodu braku odpowiedniego przygotowania. Poniższe zasady to miód na serca tych, którzy dopiero rozpoczynają swoje treningi na siłowni.


SPIS TREŚCI:
1. Wiedza to podstawa
2. Klucz do sukcesu tkwi w diecie
3. Trening to nie tylko machanie ciężarami
4. FBW – w sam raz na początek
5. Efekty przyjdą z czasem

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -10 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc1. Wiedza to podstawa

Trening bez podstawowej wiedzy na temat ćwiczeń, ich doboru, zdrowego odżywiania oraz suplementacji z góry jest skazany na porażkę. Skąd w takim razie można czerpać wiedzę, którą później będzie można przełożyć na własne poczynania?


Przede wszystkim wiedzę należy nabywać od bardziej doświadczonych osób, a także trenera personalnego, z którego usług warto skorzystać rozpoczynając treningi. Podobnie należy bazować na branżowych czasopismach i sprawdzonych stronach www.


2. Klucz do sukcesu tkwi w diecie

Dieta, zgodnie z tym, co się najczęściej podaje, to aż 70% sukcesu na siłowni. W związku z tym trzeba opanować jej podstawy. Godne polecenia są produkty naturalne, jak najmniej przetworzone. Dieta powinna opierać się na białkach zwierzęcych, węglowodanach złożonych oraz zdrowych, roślinnych tłuszczach. Niedobór takich składników jak minerały i witaminy można dostarczyć z suplementami diety. Ważne jest przy tym picie odpowiednich ilości płynów.


3. Trening to nie tylko machanie ciężarami Fabryka Siły Sklep

Trening powinien być odpowiednio skomponowany pod cel oraz możliwości czasowe, sprzętowe oraz fizyczne osoby chcącej zmienić swoją sylwetkę.


Ponadto kompletny trening to nie tylko praca z ciężarami. Składają się także na niego rozgrzewka, serie wprowadzające (rozgrzewkowe), trening właściwy, (ewentualny) trening aerobowy bądź anaerobowy oraz wieńczące całe dzieło rozciąganie.


4. FBW – w sam raz na początek

Jaki jest najlepszy program treningowy dla osoby początkującej? Opinie wprawdzie są podzielone, jednak największą skuteczność notuje FBW (z ang. Full Body Workout, czyli trening całego ciała).


Metoda FBW polega na wykonywaniu w 3-5 seriach ćwiczeń na główne grupy mięśniowe. Trening zaczyna się od największej z nich i kończy na najmniejszej, ewentualnie na treningu mięśni brzucha. W seriach wykonuje się zazwyczaj od 8 do 20 powtórzeń. Uzależnione jest to od partii mięśniowej i celu osoby ćwiczącej.


5. Efekty przyjdą z czasem

Bardzo ważne jest, aby nie nastawiać się na szybkie efekty. Sporty sylwetkowe są wspaniałe. Na siłowni swoje miejsce może odnaleźć tak naprawdę każdy, lecz kulturystyka czy fitness to coś więcej niż trening, dieta i suplementy diety.


Ważne jest także przestrzeganie odpowiedniego odpoczynku oraz przede wszystkim kształtowanie swojej cierpliwości, pracowitości i organizacji. Bez tych cech sukces w tym sporcie jest bardzo odległy.