Zapewne dużo dziewczyn interesuje się tym sportem, ale wciąż ma pewne wątpliwości, czy ta dyscyplina jest dla nich. Jak treningi tego typu wpływają na ich sylwetkę, jak duże mięśnie mogą wypracować?

 

SPIS TREŚCI:

1. Nieuzasadniony stereotyp

2. Wiele możliwości
3. Te nazwiska musicie znać!

 

 

1. Nieuzasadniony stereotyp

Wśród sporej grupy dziewczyn krąży jeden stereotyp, który mnie strasznie irytuje, i absolutnie nie rozumiem, z czego to wynika, mianowicie – „Jeśli będę trenować street workout, urosną mi łapska”. Dziewczyny, proszę mi uwierzyć, żeby wam urosły „łapska”, musiałybyście stosować środki dopingujące.

 

Pamiętajcie, że w street workout trenujecie z ciężarem własnego ciała. Efekt, jaki osiągniecie, to spalenie tkanki tłuszczowej, zwiększenie siły, wytrzymałości, poprawi się wygląd mięśni, a skóra nabierze jędrności.

 

2. Wiele możliwości

Dziewczyny mają duże pole do popisu na treningach. Jedne skupiają się na setach i powtórzeniach, tym samym budują dobre podstawy. Ostatnio widzimy duże zainteresowanie wśród dziewczyn dynamicznym stylem, który polega na wykonaniu różnych przeskoków na poręczach, drążkach. No i oczywiście trzeci kierunek to gibkość.

 

Bardzo popularne jest łączenie treningów pole dance i street workout. Fabryka Siły Sklep

W street workout ćwiczenia są bardzo różnorodne. Moja narzeczona przez dobrych parę lat rzucała ciężarami, ale nie mogła uzyskać zadowalających efektów, po 5 miesiącach schudła 10 kg i zwiększyła liczbę podciągnięć z 0 do 9. I jak sama stwierdziła „Ja nigdy nie miałam tak fajnych mięśni na plecach i ramionach, i w końcu odkryłam swoje mięśnie brzucha”.

 

Jak widzicie, kobiety mogą osiągnąć tutaj wiele, pod warunkiem, że trening będzie opierał się o przemyślanie ułożony street workout plan treningowy.

 

3. Te nazwiska musicie znać

Kto śledzi środowisko street workout, na pewno kojarzy dziewczynę

z Ukrainy – Dashę Chepigę, która zaczęła swoja przygodę z SW w bardzo młodym wieku, ale robiła niesamowite postępy. Jakiś czas temu podjęła próbę pobicia własnego rekordu – 27 powtórzeń. Jej street workout routine to coś niesamowitego. Jest znana na całym świecie jako bardzo pozytywna i zakochana w tym sporcie dziewczyna.

 

Melanie Driessen, którą miałem przyjemność poznać na zawodach w Pradze, posiada niesamowitą dynamikę i mogę śmiało stwierdzić, że jest godną konkurentką dla niejednego chłopaka. Na polskiej scenie również mamy bardzo dużo silnych dziewczyn, Natalia Modzelewska, Aleksandra Kasperowicz i wiele innych. Dziewczyny, wszystko jest w waszych rękach, najważniejsze, żebyście miały motywację i chęć do treningów.