Coraz więcej osób boryka się z problemem nadwagi i otyłości, a co za tym idzie, na rynku pojawiają się coraz to nowsze produkty, oferujące pomoc w pozbywaniu się niechcianej tkanki tłuszczowej i odzyskiwaniu zgrabnej sylwetki. Taką nową, modną substancją, mającą pomagać w walce z tłuszczem, jest zielona kawa. Co takiego znajduje się w jej składzie, że ma takie właściwości? Czy jest to działanie kwasu chlorogenowego zawartego w zielonej kawie?

 

SPIS TREŚCI:

1. Zielona kawa – dlaczego warto ją wybrać?

2. Składniki zielonej kawy – co tak naprawdę odchudza?

3. Kapsułki

 


1. Zielona kawa – dlaczego warto ją wybrać?

Wokół zielonej kawy pojawia się wiele kontrowersji. Jedni twierdzą, że pomaga schudnąć, inni wręcz przeciwnie. Popularność zielonej kawy zapoczątkował eksperyment w programie telewizyjnym przeprowadzony przez Mehmeta Oz, tureckiego lekarza. Zaangażował do niego sto kobiet, połowa z nich otrzymała przez dwa tygodnie zieloną kawę, druga połowa placebo. W pierwszej grupie zauważono redukcję masy ciała, bez zmiany diety o 1 kg.


Zielona kawa to nic innego jak normalne ziarna kawy znane nam na co dzień, nie poddane obróbce cieplnej. Ich obróbka zakończona została przed procesem palenia. Nie poddane są również fermentacji. W związku z tym, zachowane zostały pewne właściwości kawy, ponieważ wysoka temperatura nie wniknęła do wnętrza. W USA uznano ekstrakt z zielonej kawy za suplement diety wspomagający odchudzanie, jednak dotychczasowe badania nie potwierdzają tego efektu w 100% bez skutków ubocznych.


2. Składniki zielonej kawy – co tak na prawdę odchudza?

Składnikiem zielonej kawy, który nie jest obecny w palonych ziarnach kawy, jest kwas chlorogenowy. Jest to związek powszechnie występujący

w tkankach roślinnych i jest on antyoksydantem. Jego właściwości to działanie bakteriobójcze i przeciwwirusowe. Dlaczego akurat ten składnik podejrzewany jest o wspomaganie odchudzania? Znajdując się

w organizmie, kwas chlorogenowy obniża ilość cukru wchłanianego

w przewodzie pokarmowym.


Organizm jest przez to zmuszony do uwalniania zapasów zgromadzonych wcześniej, by nie było niedoborów. Należy także zwrócić uwagę na dużą ilość kofeiny, znajdującą się w ziarnach zielonej kawy, która daje efekt silnego pobudzenia. Stan taki również wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej. Rodzi się więc pytanie, czy to nie właśnie kofeina jest składnikiem odpowiedzialnym za proces chudnięcia?

 

Tu kupisz ten produkt Kawa zielona mielona Salena - 500g -72% (4.88) Kawa zielona mielona Salena - 500g 11,64 zł 41,00 zł Sprawdź Teraz!

3. Kapsułki
Skuteczność zielonej kawy nie jest wciąż do końca potwierdzona naukowo. Nie wiadomo, na ile efekt jest trwały. Dostępne w aptekach tabletki, zawierające zieloną kawę, mają różne opinie. Z racji tego, iż jest to suplement diety, bez właściwego odżywiania i aktywności fizycznej na pewno nie pomoże w walce z nadmierną wagą.

 

Jeśli jednak zdecydujemy się na kapsułki zawierające w swym składzie zieloną kawę, należy zwracać uwagą na jej ilość w kapsułce, ponieważ ma to bardzo duże znaczenie. Efekty chudnięcia z zieloną kawą nie będą widoczne, kiedy nie będzie odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. Niejedno forum poleca preparat Green coffee, ale zanim po niego sięgniemy, zastanówmy się, czy na pewno takie rozwiązanie jest nam potrzebne.