Forskolina – odchudzanie po indyjsku
Pokrzywa indyjska bardzo często stanowi składnik wielu preparatów odchudzających. Informacji na temat tej rośliny jest bardzo niewiele, dlatego postanowiliśmy trochę o niej opowiedzieć.
SPIS TREŚCI:
1. Co to jest Coleus forskohilii?
2. Kto powinien stosować forskolinę?
Indywidualne planydietetyczne i treningowe już od 42 zł / mies.
1. Co to jest Coleus forskohilii?
Coleus forskohlii, czyli pokrzywa indyjska, pochwiatka, koleus lub po prostu forskolina jest azjatycką rośliną, podobną do polskiej pokrzywy, która różni się od niej przede wszystkim swoim ubarwieniem.
2. Kto powinien stosować forskolinę?
Forskolina jest przede wszystkim stosowana we wszelkich terapiach odchudzających ze względu na swoje redukcyjne właściwości. Dzięki tej właściwości znajduje również zastosowanie w kulturystyce i innych dyscy-plinach sportowych. Niektóre teksty wspominają o jej zastosowaniu w terapii układu sercowo-naczyniowego, oddechowego, moczowego oraz przy bezsenności.
Pochwiatka odpowiada za pomoc organizmowi w syntezie hormonów tarczycy oraz pobudzenie trzustki do wydzielania insuliny. Ta druga właś-ciwość jest szczególnie wykorzystywana w trakcie odchudzania i zwalczania nadmiernej masy ciała.
Co więcej forskolina odpowiada za:
– hamowanie syntezy związków tłuszczowych w komórkach;
– redukcję zmęczenia;
– pobudzenie procesów trawiennych;
– wzrost stężenia cAMP w komórkach.
Przeciwwskazaniem do stosowania forskoliny jest nadwrażliwość na ten związek.
Forskolina powinna być dawkowana od 250 mg suplementu, który zawiera 10% stężenie tego związku. W celu uzyskania oczekiwanych efektów zaleca się jej stosowanie dwa razy w ciągu dnia.