Nowoczesna kobieta dawno porzuciła rolę kury domowej, zaczęła realizować swoje marzenia i szukać spełnienia zawodowego. Rozwój kobiet, które stały się tak niezależne od mężczyzn, przyczynił się w dużej mierze do społecznego problemu – kryzysu męskości. Sprawdź, co wiesz o dzisiejszych kobietach!

 

SPIS TREŚCI:

1. Kobieta pewna siebie

2. Kobieta rozwijająca się zawodowo

3. Kobieta potrzebująca silnego mężczyzny

 

 

1. Kobieta pewna siebie

Nowoczesna kobieta porzuca ograniczające ją nierówności płciowe i zaczyna w pełni, bez uprzedzeń społecznych czy politycznych, wykorzystywać możliwości, jakie otwiera przed nią świat.


Kobieta XXI wieku jest nie tylko pewna swoich umiejętności, ale także czuje się niezwykle atrakcyjna – dba o zdrowie i formę z pomocą zdrowego odżywiania, a także regularnych treningów.


Niezależna kobieta stała się na tyle zaradna, że do pełni szczęścia nie potrzebuje już mężczyzny. Sama świetnie odnajduje się w szybko zmieniającej się rzeczywistości i doskonale sobie w niej radzi.


Pewność siebie kobiet przejawia się nie tylko w wyższej świadomości własnych atutów. Panie to miłośniczki kultury, ubóstwiające wydarzenia teatralne, lubiące posłuchać dobrej muzyki i szukające zapomnienia

w książce. Ciekawość otaczającego świata prowadzi również do tego, iż kobiety chętnie odbywają długie podróże.


Nie oznacza to jednak, że łatwo dziś być kobietą. Na barkach kobiet ciąży ogromna presja społeczna – muszą być piękne, wykształcone oraz muszą wychować dzieci. Przez wielu pracodawców nadal stawiane są niżej niż mężczyźni, co oznacza, iż w trakcie walki o swoją pozycję narażone są na ogromny stres. Niektóre różnice pomiędzy kobietą a mężczyzną będą zawsze, w związku z tym mężczyzna łatwiej radzi sobie z krytyką, jest silniejszy fizycznie i nie odczuwa aż takiej presji ze strony społeczeństwa.


2. Kobieta rozwijająca się zawodowo

Równouprawnienie otworzyło przed kobietami możliwość kształcenia się, a co za tym idzie – rozwoju zawodowego. Panie ten fakt wykorzystały znakomicie, bowiem w wielu przypadkach osiągają lepsze wyniki w nauce niż mężczyźni, przejawiają stosunkowo lepsze zdolności zapamiętywania, kojarzenia faktów, a także wyższe IQ. Dzięki temu stają się cenionym pracownikiem na rynku pracy.


Ponadto kobiety bardziej dbają o swoje wykształcenie. Według ostatnich raportów oświaty studia wyższe podjęło 60% pań w wieku od 19 do 24 lat. Dla porównania na taki krok zdecydowało się tylko 42% mężczyzn w tym samym wieku!


Wyniki osiągane w nauce to nie wszystko. Panie są lepiej zorganizowane, umiejętnie zarządzają własnym czasem, wykazują wyższą odporność na stres, a w swoich poczynaniach są dokładniejsze od mężczyzn. Dzięki tym cechom coraz więcej kobiet obejmuje stanowiska kierownicze lub Fabryka Siły Sklep

z sukcesem zakłada własne biznesy.


Raport opublikowany przez portal Puls Biznesu jasno pokazuje, jak ważnym ogniwem na rynku pracy stała się kobieta. Jedna trzecia stanowisk kierowniczych w dużych firmach piastowana jest właśnie przez przedstawicielki płci pięknej! Panie równie dobrze radzą sobie w polityce. Tutaj znakomitym przykładem jest sylwetka Angeli Merkel, kanclerz Niemiec mającej polskie korzenie.


3. Kobieta potrzebująca silnego mężczyzny

Kobieta XXI wieku jest bardziej wykształcona, osiąga znakomite rezultaty w sferze zawodowej, jest pewna siebie, zaradna życiowo i niezależna finansowo. W szybko zmieniającej się rzeczywistości odnajduje się znakomicie, czego nie można powiedzieć o mężczyznach. Popularny kryzys męskości spowodowany jest nie tylko szybkimi zmianami we współczesnym świecie, ale również tym, iż do głosu w społeczeństwie doszły również kobiety.


Zmieniający się świat nie wymaga już silnego mężczyzny, który upoluje zwierzynę, wykarmi rodzinę oraz ochroni ją przed wrogim plemieniem. Dziś mężczyzna musi jedynie iść do pracy, a ta zapewni mu wszelkie niezbędne środki do życia.


Nie oznacza to oczywiście, że kobieta, nawet podświadomie, nie potrzebuje już silnego mężczyzny, który będzie w stanie wziąć na swoje barki problemy rodziny, zadba o stabilizację finansową i sprawi, że nowoczesna kobieta poczuje się w pełni akceptowana, wspierana i przede wszystkim kochana!


Silni, pewni siebie i osiągający sukces zawodowy mężczyźni cały czas są

w cenie!