Trudno jest być prawdziwym mężczyzną w XXI wieku. Wymagania kobiet

z roku na rok są coraz wyższe, one same zaś coraz częściej skupiają się na karierze zawodowej i przejmują rolę głównego żywiciela rodziny. Facet czuje się zakompleksiony i niepotrzebny. Ciężko mu odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Brak przekazywania męskich wartości zrodził kryzys męskości. Jak odnaleźć się w tym nowym zwariowanym świecie, w którym zanikają różnice między kobietą a mężczyzną?

 

SPIS TREŚCI:

1. Prawdziwy mężczyzna – mało pewności siebie

2. Dużo pracy

3. Mężczyzna – sport znajduje miejsce w jego życiu

4. Czy grozi nam dominacja kobiet?

 

 

1. Prawdziwy mężczyzna – mało pewności siebie

Odpowiedź pradziadków i dziadków na pytanie, co powinien umieć prawdziwy mężczyzna była oczywista. Facet powinien zbudować dom, zasadzić drzewo oraz spłodzić syna. W tej, wydawać by się mogło, trywialnej odpowiedzi tkwi jednak głębszy sens. Mianowicie głowa rodziny powinna zadbać nie tylko o siebie, ale również o swoją rodzinę, tworząc wszystkim warunki do życia i rozwoju na jak najwyższym poziomie. Mężczyzna musi więc wykazywać szereg cech, które to umożliwią.


Dawne wartości zaginęły. Obecnie statystyczni faceci czują się zakompleksieni, niepotrzebni, sfrustrowani oraz nie potrafią odnaleźć się

w świecie, w którym kobietom udało się dojść do głosu. Rola samca alfa, który był zdobywcą kreującym własną rzeczywistość, przestała mieć znaczenie. Silny osobnik płci męskiej nie jest już do niczego potrzebny.


Mężczyźni zostali wręcz zmuszeni do przyznania wyższości kobietom, które potrafią świetnie zadbać o swoje wykształcenie oraz kariery zawodowe, co otwiera przed nimi możliwość dużych zarobków i sukcesu w życiu. Te przywileje jeszcze nie tak dawno zarezerwowane były tylko i wyłącznie dla panów!


2. Dużo pracy

Nieudolne próby sprostania wygórowanym wymaganiom kobiet, mężczyźni chcą sobie zrekompensować. Wszystko w ramach tego, aby poczuć się lepiej i spróbować odnaleźć swoje miejsce w nowej hierarchii. Jednym ze sposobów ucieczki jest rzucenie się w wir pracy i kolejnych awansów. Dojście do wysokiej pozycji w firmie bądź sukcesywne rozkręcenie własnego biznesu sprawia, iż mężczyzna na nowo staje się potrzebny, jest zdobywcą i panem świata.


Niestety często kariera zawodowa jest stawiana nad inne role społeczne. Przez to mężczyźni zatracają umiejętność flirtu, nie wiedzą, jak podrywać kobiety i budować relacje z płcią przeciwną na zadowalającym poziomie. Zamiast tego, ogromne pokłady czasu spędzają oni w pracy, aby spróbować sprostać dzisiejszym standardom.


Krótki test. Co dziś robi zakochany mężczyzna, któremu brak pewności siebie i podstawowych umiejętności swobodnej komunikacji z paniami? Po pierwsze, nie wie on, jak obchodzić się z kobietami. Po drugie, nie jest już typem macho. Po trzecie, lwią część czasu spędza w pracy. Niestety cierpi na tym jego umiejętność nawiązywania bliższych relacji z kobietami. Przez to dzisiejszy facet bardzo często stara się "kupić" zainteresowanie kobiety, zabierając ją do drogich restauracji i stawiając w klubach najdroższe drinki. Fabryka Siły Sklep


3. Mężczyzna – sport znajduje miejsce w jego życiu

Ale dziś nie liczy się tylko kariera w biznesie. W dzisiejszym świecie uznanie znajdują jedynie jednostki odnoszące sukces, więc pogoń za marzeniami jest jak najbardziej w cenie. Zwłaszcza jeśli chodzi o realizację ambicji, które gwarantują finansowy sukces. Finansową płynność może zapewnić kariera sportowca!


Osoby pragnące sławy, pieniędzy, pięknych kobiet u boku i życia w luksusie wzrok kierują w stronę sportowców. Najlepsi z nich mają bowiem wszystko – zdrowie, miliony na koncie, drogie auta, piękne panie i przede wszystkim sukces, który działa na innych jak magnes.


Niestety, nie każdy ma talent, zapał i predyspozycje do zostania najlepszym piłkarzem świata. Czasem brakuje po prostu szczęścia. Wówczas dla wielu pozostają marzenia. Nadchodzi czas na to, aby na nowo znaleźć coś dla siebie. Coraz więcej mężczyzn w związku z tym przeznacza wolny czas na aktywne spędzanie wolnego czasu ćwicząc amatorsko boks, bądź próbując swoich sił w kulturystyce. Osiągnięcie ponadprzeciętnego wyglądu oraz opanowanie umiejętności dających szansę w starciu z innym samcem znacząco wpływa na samoocenę.


Modny mężczyzna nie tylko dba o siebie, swoją odzież, rozwija karierę zawodową, ale też wyraża troskę o zdrowie, dbając o sprawność i tężyznę fizyczną. W ten sposób wraca on do korzeni, do czasów, gdy o wyższości brzydszej płci decydował spryt i siła fizyczna, a nagi mężczyzna biegał

z dzidą za uciekającą zwierzyną, by zapewnić byt sobie i swojej rodzinie.


4. Czy grozi nam dominacja kobiet?

Takie stwierdzenie jest błędne, patrząc tylko przez pryzmat tego, iż równouprawnienie płci jest zjawiskiem jak najbardziej pozytywnym. Dzięki niemu kobiety nie muszą już polegać na mężczyznach i same biorą życie

w swoje ręce. Ponadto kształcą się i rozwijają kariery zawodowe. Efektem ubocznym tego zjawiska jest syndrom określany "kryzysem męskości".


W nowych warunkach kobiety bardzo dobrze sobie radzą, czego już nie można powiedzieć o mężczyznach. Do lamusa odszedł wizerunek samca alfa, zaś mężczyzna nadal starając się być twardym gościem, musi też umieć okazywać uczucia, gdyż tego dziś wymaga od niego społeczeństwo.


Dziś mężczyzna musi być dla kobiety ciepły, miły, opiekuńczy i romantyczny, choć podświadomie marzy ona o szorstkim, silnym i pewnym siebie zdobywcy, który przejmie kontrolę wtedy, kiedy wymaga tego sytuacja. Mężczyźni muszą się z tym pogodzić i odnaleźć się w nowych warunkach. To sposób na sukces oraz spokojniejszy sen.