Uśmiech to wizytówka człowieka, dlatego warto zadbać o to, aby był on zdrowy i przyjemny dla oka. W poniższym artykule dowiesz się wszystkiego na temat dbania o swoje zęby!

 

SPIS TREŚCI:
1. Odwiedź dentystę
2. Szczoteczka elektryczna rządzi
3. Płyn do płukania jamy ustnej
4. Nić dentystyczna
5. Aparat korekcyjny
6. Wybielanie zębów

 

 

1. Odwiedź dentystę

Jeśli boisz się dentystycznego fotela i charakterystycznych dźwięków wydobywających się zza zamkniętych drzwi gabinetu dentystycznego, czas najwyższy stawić czoło swojemu lękowi! Twoje uzębienie powinien sprawdzić ktoś, kto się na tym zna i ma do tego uprawnienia. Najwyższy czas udać się do dentysty.

 

Plus jest taki, że wizyta kontrolna jest zazwyczaj darmowa. Powinniśmy wykonywać ją przynajmniej raz na pół roku. Przerażać mogą jednak kolejki takich pacjentów jak my. Jeśli nie chcesz czekać, zawsze możesz udać się do specjalisty prywatnie.

 

2. Szczoteczka elektryczna rządzi

Nadal używasz tradycyjnej szczoteczki do mycia zębów? Od razu idź do sklepu i kup szczoteczkę elektryczną! Wprawdzie jest nieco droższa, ale wszystko zwróci się w postaci zdrowego uśmiechu na długie lata!

 

Po pierwsze, szczoteczka elektryczna czyści o wiele dokładniej. Dzięki ruchomej głowicy oraz włosiu o różnej grubości i twardości, dociera tam, gdzie nie dotrze zwykła szczoteczka. Po drugie, nie wyrzucasz jej do kosza. Wystarczy, że raz na jakiś czas zmienisz końcówkę. Po trzecie, wiele elektrycznych szczoteczek ma wbudowany timer, dzięki czemu zostanie dobrany odpowiedni czas pracy. Po czwarte, szkliwo niszczysz o wiele bardziej, szczotkując zęby szczoteczką tradycyjną. Zniszczone szkliwo to zaproszenie dla próchnicy. Fabryka Siły Sklep

 

3. Płyn do płukania jamy ustnej

Po każdym jednorazowym umyciu zębów, dla zachowania świeżości na dłużej oraz pozbycia się pozostałych w jamie ustnej bakterii, powinieneś przepłukać usta płynem do płukania jamy ustnej. W ten sposób dotrzesz tam, gdzie nie udało się dotrzeć twojej szczoteczce!

 

4. Nić dentystyczna

Jeśli dbasz o siebie, nić dentystyczna powinna znaleźć swoje miejsce w twojej łazience. Stosuj ją po każdym posiłku, aby usunąć pozostałości jedzenia z przestrzeni między zębami. Właśnie tam wytwarza się wiele niebezpiecznych bakterii, które mogą prowadzić do chorób dziąseł oraz próchnicy.

 

5. Aparat korekcyjny

Jeśli masz krzywe zęby i nie odpowiada ci ich wygląd, rozwiązaniem będzie założenie aparatu korekcyjnego. Do wyboru są dwa główne rodzaje: aparat zakładany na stałe, oraz aparat zakładany na noc. Zdaniem klientów oraz dentystów, o wiele bardziej skuteczny jest pierwszy wybór. Na całe szczęście, jeśli sięgniesz głębiej do portfela, możesz uniknąć aparatu

o metalicznej barwie i wybrać taki, który będzie bezbarwny. 

 

6. Wybielanie zębów

Co wspólnego ma picie kawy, spożywanie wina i palenie papierosów?

Każda z tych czynności pogarsza naturalną barwę szkliwa poprzez osad, który pozostaje na uzębieniu. Kolor naszego szkliwa to również kwestia genetyczna. Jeśli ci on nie odpowiada, możesz to zmienić! Wystarczy, że udasz się na zabieg wybielania zębów. Różnicę w jakości uśmiechu zauważysz już po pierwszej wizycie!