Związek z kobietą od wieków dla mężczyzny nie był prosty. Niemniej jednak nie oznacza to, że facetowi jest źle w związku. Wprost przeciwnie! Problem leży w komunikacji pomiędzy płciami, która nie jest oczywista. Wykształcone na przestrzeni wieków różnice w percepcji otoczenia oraz komunikacji interpersonalnej są dziś szczególnie widoczne. Jak więc odgadnąć, o czym myśli kobieta?

 

SPIS TEMATÓW:

1. Czytaj z jej ruchów

2. „Nic się nie dzieje” – te słowa coś znaczą

3. Postaw na szczerą rozmowę

4. Partner to nie tylko kochanek, ale też przyjaciel

5. Jak czytać w kobiecych myślach?

 

 

1. Czytaj z jej ruchów

Niejeden mężczyzna chciałby wiedzieć wszystko o kobietach, aby przekonać je do tego, iż otwarty związek to układ idealny. Oczywiście to żart, ale kobieta wie znacznie więcej o mężczyźnie niż on o niej pomimo usilnych starań. Skąd taka różnica?


Kobieta potrafi wyczytać więcej informacji z mowy ciała swojego partnera.

Z kolei mężczyzna skupia się tylko i wyłącznie na słowach. To właśnie one są głównym nośnikiem informacji dla faceta. Stąd też trudności sprawia mu odczytywanie nastroju ukochanej, gdy bazuje na obserwacji jej mowy ciała.


Warto stać się bardziej wrażliwym na bodźce wzrokowe i nie chodzi tu jedynie o kobiece powabne kształty. Mowa ciała to aż 55% całości komunikacji interpersonalnej. Warto zakupić podręcznik wyjaśniający to wspaniałe zjawisko na podstawie dokładnych opisów i obrazkowych przykładów, aby lepiej zrozumieć swoją kobietę bez słów!


2. „Nic się nie dzieje” – te słowa coś znaczą

Jesteś w szczęśliwym związku. Wstajesz rano. Twojej ukochanej już nie ma obok ciebie. Cóż, pewnie poszła do łazienki szykować się do rozpoczęcia dnia. Leżysz w łóżku, po czym po wewnętrznej walce z porannym leniem decydujesz się podnieść. Wstajesz. Ziewając wchodzisz do kuchni. Siedzi tam twoja kobieta, spogląda nieobecnym wzrokiem w okno. Pytasz zaskoczony, czy coś się stało? W odpowiedzi słyszysz, że nic się nie dzieje.


Prawdopodobnie wiele mężczyzn w takim wypadku uzna, że faktycznie nie ma co zawracać sobie głowy i zostawi kobietę samą ze sobą. Jest to kategoryczny błąd! Jeżeli twoja kobieta mówi, że nic się nie dzieje, to właśnie świadczy o tym, że coś się stało, a ona potrzebuje twojego wsparcia, zrozumienia oraz rozmowy. Nie pozwól kobiecie przez wszystkie problemy przebrnąć samej. Nie możesz ich za nią rozwiązywać, ale nie możesz też udawać, że cię nie interesują!


3. Postaw na szczerą rozmowę Fabryka Siły Sklep

Jak umocnić związek i jeszcze bardziej zżyć się z partnerką? Sposób jest tylko jeden – szczera rozmowa. Warto ze sobą rozmawiać przynajmniej raz dziennie, aby dowiedzieć się pod wieczór, jak partnerka spędziła dzień, czy wydarzyło się coś dla niej ważnego oraz jakie ma plany na najbliższe dni.


Ponadto należy przynajmniej raz w tygodniu wybrać się ze swoją drugą połówką na randkę. Wejście w stały związek nie oznacza, iż partnerzy nie muszą już chodzić na randki, aby cały czas odświeżać łączące ich uczucie. Nawet najbardziej zapracowana para powinna zagospodarować przynajmniej raz w tygodniu czas, aby wspólnie wyjść na romantyczną kolację przy lampce wina i świecach.


4. Partner to nie tylko kochanek, ale też przyjaciel

Pamiętaj o tym, że kobieta podchodzi nieco inaczej do związku niż mężczyzna. Większości facetów wystarczyłoby, gdyby relacja damsko-męska opierała się głównie na seksie z przerwami na posiłki oraz sen. Niestety dla nas, mężczyzn, nie tędy droga.


Partner życiowy to także przyjaciel. Bardzo ważne jest więc to, by kobiecie okazywać zrozumienie, być wobec niej szczerym, pamiętać o ważnych dla niej i dla was datach, a także zapewniać ją, że jest najważniejszą osobą w życiu. Oczywiście o ile naprawdę nią jest.


5. Jak czytać w kobiecych myślach?

Tutaj zaczynają się schody, bowiem nie ma sprawdzonego sposobu, który umożliwiłby zrozumienie kobiet. Mężczyźni muszą to w końcu zrozumieć. Taka jest cała prawda o kobietach. Niestety obie płci się nieco od siebie różnią. Lata ewolucji zarysowały różnice pomiędzy kobietą a mężczyzną, które nieco zostały zatarte przez szybko zmieniający się świat.


Najważniejsze jest jednak to, aby swoją partnerkę dobrze poznać, nauczyć się czytać z jej mowy ciała, rozumieć sens jej wypowiedzi, poświęcać jej swój wolny czas i kochać ją za to, jaką jest osobą. To w szczęśliwym związku wydaje się najistotniejsze.


Różnice między kobietą a mężczyzną są widoczne nie tylko w sferze czysto fizycznej. My potrzebujemy słów, a one poza słowami widzą ruchy, dzięki czemu wyłapują najmniejszą niespójność. Kobieta potrzebuje silnego mężczyzny. Kiedyś przyjaźń między kobietą a mężczyzną nie miała racji bytu. Prawdziwy mężczyzna bowiem nigdy nie będzie dla kobiety jedynie przyjacielem. Masz przyjaciółkę? Czas to zmienić. Powodzenia!