Przed tobą pierwsza randka. Umówiłeś się z dziewczyną, o której myślałeś od dawna. Szybka analiza faktów. Wszystko zapowiada się znakomicie. Jednak tuż przed wyjściem na spotkanie pojawia się zdenerwowanie, a ty masz dylemat: co na siebie włożyć? Spokojnie! Z tym poradnikiem bez wątpienia poradzisz sobie z tym problemem. Dylemat dotyczący tego, jak się ubrać na randkę, zostaw lepiej swojej dziewczynie.

 

SPIS TREŚCI:

1. Ubiór na randkę – najważniejsze zasady dobierania stroju

2. Spacer w parku

3. Kolacja w restauracji

4. Wyjście do kina

 

 

1. Ubiór na randkę – najważniejsze zasady dobierania stroju

Czy tego chcemy, czy nie, każdy z nas jest przez innych oceniany na podstawie wyglądu. Pierwsze wrażenie jest szalenie ważne w relacjach damsko-męskich i dopiero po nim następuje czas, aby zaprezentować resztę, a więc oczarować dziewczynę osobowością i poczuciem humoru. W związku z tym bardzo ważne jest, aby na każdym spotkaniu wyglądać schludnie, być modnie ubranym i zadbać o szczegóły w postaci dodatków, które robią różnicę pomiędzy dobrym a bardzo dobrym wyglądem.


Po pierwsze należy zadbać o jakość odzieży. Nie chodzi tutaj o to, aby była ona najdroższych marek, bo cena nie gra większej roli. Na uwadze jednak należy mieć to, aby ciuchy były wyprane, bez dziur i bez wygnieceń. Większość dziewczyn zwraca uwagę na takie detale i to od nich może zależeć to, jak chłopak wypadnie w ogólnej ocenie i czy ma szansę na drugą randkę.

 

Dobry gust i własny niepowtarzalny styl ubierania się są bardzo pożądane. Oczywiście nie należy popadać ze skrajności w skrajność. Liczy się pozytywna oryginalność. Ubiór powinien cię wyróżniać, ale nie kosztem dobrego samopoczucia.


Bądź fajnym chłopakiem i pamiętaj o dodatkach. Kobiety wyczuwają, czy facet wie, jak ubrać się na randkę, nie tylko po tym, jakie założył buty i czy są one czyste. Mężczyzna powinien nosić pasujący do jego stylu zegarek sportowy albo elegancki – wybór należy do ciebie. Istotne jest również odpowiednie dobranie takich detali, jak kolor skarpetek, który powinien być zbliżony albo do koloru butów, albo do koloru spodni. Tutaj istnieje dowolność. Nie ma nic gorszego niż założenie białych skarpetek do ciemnych spodni i czarnych butów!


Pamiętaj o zwróceniu uwagi na takie rzeczy, jak fryzura, świeżość oddechu, czyste, równo przycięte paznokcie. Użyj perfum i... jesteś gotowy do wyjścia!

 

2. Spacer w parku

Spacer nie jest oficjalną randką, więc założenie garnituru nie jest wskazane. O wiele lepszym pomysłem będzie dobranie luźnego i przy tym modnego stroju. Świetnie nada się do tego para jeansowych spodni w fasonie slim (tylko bez przesady, najlepsze są spodnie, które mają zwężane nogawki na samym końcu), biały t-shirt w serek oraz sportowe obuwie typu Air Max.


Obowiązkowe dodatki to zegarek oraz okulary przeciwsłoneczne, jednak te ostatnie warto zabrać ze sobą tylko w słoneczne dni. W przypadku, gdy spacer będzie odbywał się w chłodny wieczór, warto zabrać ze sobą lekką kurtkę. Świetnym wyborem będzie klasyczna skórzana kurtka, np. pilotka.


3. Kolacja w restauracji Fabryka Siły Sklep

Jeżeli para zdecyduje się na spotkanie w restauracji, wówczas strój zależy także od jej renomy. Na pierwszą randkę niewskazane jest wybieranie drogich miejsc, ponieważ wtedy potencjalna partnerka może uznać, że facet nie ma nic do zaoferowania i chce po prostu postarać się nadrobić pieniędzmi braki w osobowości. Warto wybrać lokal z przystępnymi cenami, ale smacznym jedzeniem, cieszący się dobrymi opiniami.


Do takiego miejsca warto założyć eleganckie casualowe buty, materiałowe lub jeansowe spodnie oraz białą koszulę. Wygląd znakomicie dopełni marynarka w kolorze ciemnogranatowym. Najlepiej zdecydować się na taki kolor, bowiem można go założyć zarówno na luźne wyjście, jak i na oficjalne spotkania.


4. Wyjście do kina

Romantyczna randka w ciemno i film to słabe połączenie. Randka w kinie na pewno nie będzie dobrym pomysłem w przypadku pierwszych spotkań, na których wspólnie spędzany czas sensowniej jest przeznaczyć na poznanie się. Oglądanie horroru w ciemnej kinowej sali pełnej innych osób to nie najlepszy sposób, aby zbliżyć do siebie dwoje obcych ludzi.


Jeżeli chodzi o strój do kina, to powinien być niezobowiązujący. Można ubrać się na sportowo, albo wykazać dobrym gustem i przyjść w eleganckiej dzianinowej marynarce. Przed spotkaniem warto dyskretnie wybadać, jak na randkę planuje ubrać się kobieta. Strój najlepiej dobrać do kreacji partnerki.

 

To już wszystko – udanej randki!