Rozstanie to ciężki okres w życiu każdego człowieka. Osoba, z którą wiązało się przyszłość, okazuje się niegodna naszych uczuć lub różnice poglądów i w podejściu do życia nie dają szans na szczęśliwy związek pełen zaufania i miłości. Szczęście w nieszczęściu, gdy osoby podejmujące decyzję o rozstaniu nie mają dzieci. Ponadto badania naukowe dowiodły, że mężczyźni bardziej przeżywają miłosny zawód i odrzucenie ze strony partnerki. O wiele bardziej boli, gdy rozstanie spowodowane jest jej zdradą. Po latach wspólnego życia przychodzi czas na układanie wszystkiego od początku. Jak więc poradzić sobie z tą ciężką próbą charakteru?

 

SPIS TREŚCI:
1. Była miała przecież wady
2. Wasz związek nie był tak idealny
3. Nie warto uciekać w nałogi
4. Najlepsza pora, aby zadbać o siebie
5. Wspólne wyjścia ze znajomymi
6. Nowa miłość w miejsce starej miłości
7. Zaakceptuj fakt, że nie jesteście już razem

 

 

1. Była miała przecież wady

Pomocne w leczeniu ran z pewnością jest skończenie z idealizowaniem byłej partnerki. Nie ma człowieka nieskazitelnego i podobnie ona, jak wielu innych ludzi, miała wady, które być może były trudne do zniesienia w związku.

 

Po rozstaniu mężczyzna automatycznie zaczyna idealizować partnerkę, co tylko opóźnia powrót do codzienności i utrudnia pogodzenie się z zaistniałą sytuacją. Rozstanie to jednak najczęściej definitywny koniec relacji.

 

2. Wasz związek nie był tak idealny

Jeśli nagle ktoś uważa, że był w związku idealnym, jest w błędzie. Idealna relacja dwojga ludzi to utopia, coś, co nie istnieje w realnym świecie. Każdemu w końcu zdarzają się słabsze dni, w każdej relacji prędzej czy później pojawi się mniejsza lub większa różnica zdań.

 

Jeśli ktoś chce szybko poradzić sobie z rozstaniem, nie może zakładać, że wszystko, co już jest przeszłością, było tym, co dawało mu pełnię szczęścia w życiu! Samo rozstanie udowadnia, że tak nie było! Fabryka Siły Sklep

 

3. Nie warto uciekać w nałogi

Ucieczka w nałogi to słabe rozwiązanie. Wprawdzie okres po rozstaniu jest bardzo trudny i charakteryzuje się ogromnym spadkiem sił witalnych, jednak nie oznacza to, że humor należy sobie poprawić w starym barze z kolejną butelką piwa.

 

Przez takie postępowanie można stracić więcej niż tylko kilka ulotnych wspomnień. Bardzo łatwo stoczyć się na samo dno, z którego potem odbić się może być trudniej. Poza tym szefowie w takich przypadkach również nie są zbyt wyrozumiali i nadal oczekują efektywności w pracy bez żadnej taryfy ulgowej.

 

4. Najlepsza pora, aby zadbać o siebie

Rozstanie to czas, który należy poświęcić sobie. Ponowne zdobywanie partnerki w wielu przypadkach jest po prostu bezcelowe, dlatego zamiast walić głową w mur, należy skupić się na rzeczach bardziej pożytecznych, patrząc przez pryzmat przyszłości.

 

Nadszedł moment, aby zapisać się na siłownię, odświeżyć garderobę, wybrać się na wakacje i przede wszystkim nabrać nowej pozytywnej energii do życia! Nadszedł czas, by zaakceptować rozstanie i żyć dalej.

 

5. Wspólne wyjścia ze znajomymi

Z rozstaniem pomagają pogodzić się przede wszystkim znajomi. Dlatego nie powinno lekceważyć się ich roli i spychać ich na boczny tor po zmianie statusu związku. To właśnie czas spędzony z nimi łatwiej goi niezabliźnione rany.

 

W końcu zgodnie z porzekadłem „kobieta odejdzie, kumple zostaną” na prawdziwych przyjaciół zawsze można liczyć!

 

6. Nowa miłość w miejsce starej miłości

Nic tak nie pomaga pogodzić się z rozstaniem jak znalezienie okładu na zranione serce w postaci nowej miłości. Wprawdzie stara miłość nie rdzewieje, ale to właśnie nowe intensywne uczucie jest najlepszym lekarstwem, które pozwala zapomnieć o byłej.

 

W końcu i tak dochodzi się do wniosku, że nie była ona warta czasu, który się jej poświęciło. Z kolei perspektywa poznawania nowych, bardziej interesujących kobiet jest nie do odrzucenia. Nowe znajomości z kobietami są miodem na zranione serce, które długo godzi się z rozstaniem.

 

7. Zaakceptuj fakt, że nie jesteście już razem

Telefon powinien zostać w kieszeni, dźwięk SMS-a nie sprawi, że nagle była partnerka odezwie się z prośbą o spotkanie i przedyskutowanie waszej relacji, jeśli związek zakończył się zdradą, i to z jej strony. W takich sytuacjach należy być bezwzględnym – należy usunąć jej numer telefonu, podobnie nie należy obserwować aktywności takiej osoby na portalach społecznościowych. Czas zwyczajnie skupić się na swoim życiu.

 

Pogodzenie się z rozstaniem pomaga wybrnąć z życiowego zakrętu!