Wiele osób pragnie zmienić swoje życie na lepsze wraz z nastaniem Nowego Roku. W taki oto sposób większość, jeśli nie wszystkie cele, już po miesiącu odchodzą w niepamięć! Jedynie 3% osób jest w stanie zrealizować swoje noworoczne postanowienia. Zmianę życia można jednak rozpocząć w dowolnym momencie, wcale nie trzeba czekać do kolejnego roku. Jak znaleźć się więc w grupie szczęśliwych 3% osób, które stawiają na swoim i nauczyć się optymizmu w działaniu?


SPIS TREŚCI:
1. Naucz się efektywnego planowania i realizacji działań
2. Stań się niepoprawnym optymistą
3. Wyciągaj lekcje z porażek
4. Realizuj swoje marzenia
5. Otaczaj się wartościowymi ludźmi

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -10 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc1. Naucz się efektywnego planowania i realizacji działań

Zmienić życie można już w ciągu kilku dni, wymaga to jednak optymizmu. Pozytywne myślenie to część życia ludzi sukcesu. Bardzo ważne w tym kontekście jest efektywne planowanie i szybka realizacja działań z różnych sfer życia. Jest to niezbędnik życia nowoczesnego mężczyzny XXI wieku.


Takie kompleksowe podejście do zadań, jakie przed każdym stawia życie, poprawia jakość pracy, zwiększa ilość wolnego czasu i pomaga w uzyskaniu wewnętrznego spokoju. Jako dodatkowy fakt przemawiający za tą metodą można przytoczyć badania na jednym z uniwersytetów.


Studentów podzielono na dwie grupy. Pierwsza grupa nie spisała planów na przyszłość, druga zaś to zrobiła. Jaki był efekt? Osoby, które nie spisały planów nie zrealizowały praktycznie nic. Osoby, które jednak to zrobiły, zapytane 10 lat później zrealizowały aż 80% swoich postanowień! Dzięki takiemu zachowaniu ich myślenie nastawiło się na sukces, co w efekcie wpłynęło na to, iż potrafili oni zmienić swoje życie na lepsze.


2. Stań się niepoprawnym optymistą

Niepoprawni optymiści nie tylko widzą świat przez różowe okulary, ale również są na co dzień szczęśliwsi, łatwiej nawiązują kontakty, wykazują większą chęć podejmowania trudnych wyzwań a przy tym żyją dłużej niż osoby, których ulubionym hobby jest narzekanie na każdego i na wszystko!


Osoby nastawione pozytywnie do świata przyciągają do siebie innych ludzi, przez co z łatwością tworzą siatkę kontaktów, która pomaga wybić im się na sam szczyt drabiny w wyścigu szczurów.


Dlatego warto zmienić swoje myślenie na lepsze. Warto nauczyć się myśleć pozytywnie.


3. Wyciągaj lekcje z porażek

Porażki nie są znakiem świadczącym o tym, że jak najszybciej należy porzucić dotychczasowe próby, np. zbudowania umięśnionej sylwetki czy rozwijania własnej firmy. Życie jest usłane porażkami!


Osoba inteligentna zdaje sobie sprawę z tego, że porażka to element drogi prowadzącej do sukcesu. Każdy z nas na co dzień boryka się z większymi bądź mniejszymi trudnościami. Nie wyciągając z nich wniosków, nigdy nie dotrze tam, gdzie sobie wcześniej założył dojść.


Porażka to nauczyciel, z którego trzeba czerpać tak jak to tylko możliwe!


4. Realizuj swoje marzenia

Wiele osób ma marzenia. Większość z nich zapomina jednak o jednej ważnej rzeczy, że ich posiadanie jeszcze o niczym świadczy. Dzięki samym marzeniom nie zdobędzie się pieniędzy, wymarzonej kobiety, szybkiego auta czy super sylwetki! Niektórzy całe życie jedynie „mają” marzenia.


Marzenia to tak naprawdę cele, które należy realizować. Jak to robić? Między innymi z pomocą pierwszego punktu, który zakłada, że warto planować swoje kroki. Ciężko się z tym nie zgodzić patrząc na to, jaki odsetek swoich pragnień zrealizowały osoby, które wcześniej spisały na kartkę swoje życiowe cele! Tylko tak można swoje pragnienie zmienić w coś realnego.


5. Otaczaj się wartościowymi ludźmi

Zgodnie z przysłowiem – „jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak one”. Nie ma co się dziwić, że ktoś, kto pomimo ogromnego potencjału nie osiągnie sukcesu, jeśli otacza się osobami, które zadowalają się najzwyklejszą pracą na etat, które podcinają skrzydła wszystkim ambitniejszym jednostkom. W takim przypadku należy zmienić swoje towarzystwo, aby zmienić życie na lepsze.


Reasumując warto poznawać osoby, które do czegoś dążą w swoim życiu i które odnoszą sukcesy. Można czerpać z ich wiedzy i przede wszystkim ktoś, kto jest człowiekiem sukcesu, nigdy nie sprawi, że druga osoba będzie czuła się przy nim gorsza. Taki ktoś zawsze będzie mentorem i dobrym doradcą, zawsze chętnie wskaże błędy i pomoże obrać dobry kierunek! Przy takim kimś każdy czuje się lepszym człowiekiem! Przy takim kimś można zmienić swoje życie na lepsze!


Nieważne, ile taka zmiana zajmie dni – one i tak upłyną. Warto więc zacząć już dziś.