Wiele osób pragnie zmienić swoje życie na lepsze wraz z nastaniem Nowego Roku. W taki oto sposób większość celów, jeśli nie wszystkie, już po miesiącu odchodzi w niepamięć! Jedynie 3% osób jest w stanie zrealizować swoje noworoczne postanowienia. Zmianę życia można jednak rozpocząć w dowolnym momencie, wcale nie trzeba czekać do kolejnego roku. Jak znaleźć się w grupie szczęśliwych 3% osób, które stawiają na swoim, i nauczyć się optymizmu w działaniu?

 

SPIS TREŚCI:
1. Naucz się efektywnego planowania i realizacji działań
2. Stań się niepoprawnym optymistą
3. Wyciągaj lekcje z porażek
4. Realizuj swoje marzenia
5. Otaczaj się wartościowymi ludźmi

 

 

1. Naucz się efektywnego planowania i realizacji działań

Zmienić życie można już w ciągu kilku dni, wymaga to jednak optymizmu. Pozytywne myślenie to część życia ludzi sukcesu. Bardzo ważne w tym kontekście jest efektywne planowanie i szybka realizacja działań z różnych sfer życia. Jest to niezbędnik nowoczesnego mężczyzny XXI wieku.

 

Takie kompleksowe podejście do zadań, które przed każdym z nas stawia życie, poprawia jakość pracy, zwiększa ilość wolnego czasu i pomaga w uzyskaniu wewnętrznego spokoju. Jako dodatkowy fakt przemawiający za tą metodą można przytoczyć badania przeprowadzone na jednym z uniwersytetów.

 

Studentów podzielono na dwie grupy. Pierwsza grupa nie spisała planów na przyszłość, druga zaś to zrobiła. Jaki był efekt? Osoby, które nie spisały planów, nie zrealizowały praktycznie nic. Osoby, które to zrobiły, zapytane 10 lat później zrealizowały aż 80% swoich postanowień! Dzięki takiemu zachowaniu byli nastawieni na sukces, co w efekcie wpłynęło na to, że potrafili zmienić swoje życie na lepsze.

 

2. Stań się niepoprawnym optymistą

Niepoprawni optymiści nie tylko widzą świat przez różowe okulary, ale również są na co dzień szczęśliwsi, łatwiej nawiązują kontakty, wykazują większą chęć podejmowania trudnych wyzwań, a przy tym żyją dłużej niż osoby, których ulubionym hobby jest narzekanie na każdego i na wszystko!

 

Osoby nastawione pozytywnie do świata przyciągają do siebie innych ludzi, przez co z łatwością tworzą siatkę kontaktów, która pomaga im wybić się na sam szczyt. Fabryka Siły Sklep

 

Dlatego warto zmienić swoje myślenie na lepsze. Warto nauczyć się myśleć pozytywnie.

 

3. Wyciągaj lekcje z porażek

Porażki nie są znakiem świadczącym o tym, że jak najszybciej należy porzucić dotychczasowe próby, np. zbudowania umięśnionej sylwetki czy rozwijania własnej firmy. Życie jest usłane porażkami!

 

Osoba inteligentna zdaje sobie sprawę z tego, że porażka to element drogi prowadzącej do sukcesu. Każdy z nas na co dzień boryka się z większymi bądź mniejszymi trudnościami. Jeśli nie wyciągniemy z nich wniosków, nigdy nie dotrzemy tam, gdzie założyliśmy.

 

Porażka to nauczyciel, z którego trzeba czerpać jak najwięcej!

 

4. Realizuj swoje marzenia

Wiele osób ma marzenia. Większość z nich zapomina jednak o jednej ważnej rzeczy. Ich posiadanie jeszcze o niczym świadczy. Dzięki samym marzeniom nie zdobędzie się pieniędzy, wymarzonej kobiety, szybkiego auta czy super sylwetki! Niektórzy całe życie jedynie „mają” marzenia.

 

Marzenia to tak naprawdę cele, które należy realizować. Jak to robić? Między innymi z pomocą pierwszego punktu, który zakłada, że warto planować swoje działanie. Trudno się z tym nie zgodzić, patrząc na to, jaki odsetek swoich pragnień zrealizowały osoby, które wcześniej spisały na kartce swoje życiowe cele! Tylko tak można zamienić pragnienie w coś realnego.

 

5. Otaczaj się wartościowymi ludźmi

Zgodnie z przysłowiem „jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one”, nie ma co się dziwić, że ktoś pomimo ogromnego potencjału nie osiągnie sukcesu, jeśli otacza się osobami, które zadowalają się najzwyklejszą pracą na etat, które podcinają skrzydła wszystkim ambitniejszym jednostkom. W takim przypadku należy zmienić towarzystwo, aby zmienić życie na lepsze.

 

Reasumując, warto poznawać osoby, które dążą do czegoś w swoim życiu i które odnoszą sukcesy. Można czerpać z ich wiedzy i przede wszystkim ktoś, kto jest człowiekiem sukcesu, nigdy nie sprawi, że druga osoba będzie czuła się przy nim gorsza. Taki ktoś zawsze będzie mentorem i dobrym doradcą, zawsze chętnie wskaże błędy i pomoże obrać dobry kierunek! Przy takim kimś każdy czuje się lepszym człowiekiem! Przy takim kimś można zmienić swoje życie na lepsze!

 

Nieważne, ile taka zmiana zajmie dni – one i tak upłyną. Warto więc zacząć już dziś.