Sposoby na kaca – poznaj te najskuteczniejsze!
Każdy z nas zna osoby, które notorycznie zalewają się w trupa, a na następny dzień skarżą się na ból głowy oraz ogólne wyczerpanie. To objawy kaca. Z kolei o tym, jak leczyć kaca, powinien wiedzieć każdy mężczyzna. W końcu każdemu, zwłaszcza podczas męskiej imprezy, może się zdarzyć wypić o dwa kieliszki za dużo. W tym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie: jak skutecznie wyleczyć kaca?
SPIS TREŚCI:
1. Ból głowy, pragnienie i zawroty głowy. Jednym słowem: kac
4. Najlepszy sposób na kaca, czyli jak uniknąć kaca?
Określ swój cel treningowy, a my pomożemy Ci go osiągnąć.
1. Ból głowy, pragnienie i zawroty głowy. Jednym słowem: kac
O tym, że każdy zna osoby, które piją alkohol bez umiaru, wspomniano we wstępie do artykułu. Jednak taka sytuacja może przytrafić się każdemu, kto nie potrafi oprzeć się namowom na dodatkowy kufel piwa bądź kilka głębszych.
Poranek po przepiciu nie jest niczym fajnym. Otępienie umysłu, zawroty i ból głowy, brzydki zapach z ust i nieustające pragnienie to najczęstsze objawy kaca. Alkohol odwadnia organizm, stąd taki efekt. Warto zadbać o to, by ból głowy nie był tak dokuczliwy. Każdy, kto choć raz miał silnego kaca, zdaje sobie sprawę z tego, że dolegliwości potrafią być nie do zniesienia. Na całe szczęście jest szereg sposobów, dzięki którym można mu skutecznie zapobiec.
Poniżej przedstawiono najpopularniejsze, a przy tym skuteczne sposoby na silnego kaca. Jeżeli zabawiłeś zeszłej nocy, a dziś męczy cię kac, wypróbuj któryś z nich. Naprawdę działają!
Wspomniano wcześniej, że spożywanie alkoholu niekorzystnie wpływa na gospodarkę wodną organizmu. Kac to w dużym stopniu odwodnienie komórek mózgu. W związku z tym wszelkie niedobory wody należy jak najszybciej uzupełnić. Świetnie do tego sprawdzi się niegazowana woda mineralna, która nie tylko nawodni organizm, ale również dostarczy niezbędnych elektrolitów.
Długi sen
Jednym ze skutecznych sposobów na kaca jest długi sen. Dzięki niemu organizm ma szansę odzyskać równowagę. Ból głowy po solidnej dawce odpoczynku będzie z pewnością o wiele słabszy niż wtedy, gdy po zakrapianej imprezie zamiast spania trzeba udać się do pracy. Aby być wypoczętym, najlepiej jest spać od 7 do nawet 10 godzin dziennie.
Sok pomidorowy na kaca
Alkohol wypłukuje z organizmu potas. Można go uzupełnić, pijąc na kaca sok pomidorowy. Ten dodatkowo dostarczy organizmowi również innych pierwiastków mineralnych. Już pierwsza szklanka soku pomidorowego wpłynie pozytywnie na przemęczony organizm, regulując napięcie mięśniowe, usprawniając pracę układu nerwowego oraz uspokajając rytm serca.
Letni prysznic
Letnia woda orzeźwia i pobudza do życia. Część osób decyduje się na bardziej drastyczne rozwiązanie, myjąc swoje ciało zimną wodą. Chłodny prysznic zwęża naczynia krwionośne, co łagodzi intensywność kaca.
Miód – fruktoza na kaca
Fruktoza zawarta w miodzie to dosłownie zastrzyk pozytywnej energii. Słodki pszczeli nektar dodatkowo wspomaga metabolizm i oczyszcza zatruty organizm z alkoholu. W tym celu należy rozpuścić jedną łyżeczkę miodu w szklance wody. Dla wzmocnienia efektu warto dodać kilka kropel soku z cytryny. Tak przyrządzona mikstura pomoże skutecznie pozbyć się kaca.
Mocna kawa
Kubek mocnej kawy pomoże złagodzić ból głowy. Kawa doprowadzi do zwężenia naczyń krwionośny oraz pomoże pobudzić do funkcjonowania otępiały organizm. Wszystko za sprawą działającej pobudzająco kofeiny. Warto także kawę zabielić mlekiem, które dostarcza organizmowi brakujących składników do skutecznej walki z kacem.
Jedzenie na kaca
Wbrew pozorom najlepsze na kaca jest jedzenie. Tuż po przebudzeniu należy zjeść pełnowartościowy i zarazem lekki posiłek. Dobrym rozwią-zaniem będzie ryż biały, chude, niesmażone mięso oraz sałatka z warzyw, która uzupełni braki w organizmie.
Co zrobić, gdy domowe sposoby na kaca zawodzą, czas ucieka, a ból głowy wcale nie staje się mniejszy? Jeżeli żadna z opisanych powyżej metod nie działa, to w ostateczności można udać się do apteki, aby tam kupić skuteczny środek na kaca. Tabletki, które zdaniem ich producentów zapobiegają bólowi głowy, szybko przywracając możliwość swobodnego funkcjonowania – na całe szczęście dostępne są bez recepty.
4. Najlepszy sposób na kaca, czyli jak uniknąć kaca?
Przede wszystkim najlepszym sposobem na kaca jest… nie pić. To takie oczywiste, ale czasami po prostu nie wypada odmówić. Jak w takiej sytuacji należy się zachować?
Przed i w trakcie spożywania alkoholu najlepiej jeść potrawy bogate
w składniki odżywcze. Bardzo ważne są w tym przypadku tłuszcze roślinne. Ich obecność w daniach pomaga skutecznie zapobiegać kacowi.
W ramach popitki można zastosować herbatę z cytryną lub sok pomidorowy. Są to produkty, które usprawniają trawienie kalorycznych procentów. Równie dobrze sprawdza się picie z umiarem. W końcu nikt nie wymaga tego, aby pić „kolejkę za kolejką”. Wskazane jest również niemieszanie alkoholi.