Dziś firmy prześcigają się w wymyślaniu sprzętu, który ma człowiekowi ułatwić bądź uatrakcyjnić codzienne życie. Szczególnie dużo ciekawych nowości pojawia się w branży fitness, która obecnie przeżywa prawdziwe zatrzęsienie popularności. Coraz więcej osób dba o swoje zdrowie i kondycję na siłowni bądź uprawia inny sport, np. bieganie. Właśnie z myślą o takich klientach powstała kamizelka do biegania z wbudowanym odtwarzaczem MP3.

 

SPIS TREŚCI:

1. Kamizelka do biegania – słowem wstępu do biegania

2. Kamizelka z wbudowanymi głośnikami – co to takiego?

3. Warto kupić, czy nie?

 

 

1. Kamizelka do biegania – słowem wstępu do biegania

Bieganie to wspaniały sport. Zwiększa wydolność, poprawia kondycję, pomaga pozbyć się dodatkowych kalorii, a także usprawnia pracę układu krążenia. Bardziej dotleniony mózg z kolei zapewnia lepsze uczenie się. Można więc uznać, iż bieganie niesie za sobą same pozytywne cechy. Bardzo ważne jest także to, aby biegać po miękkich nawierzchniach (polna droga, tartan), a nie twardych (asfalt, bieżnia), gdyż w taki sposób niszczy się swoje stawy (głównie kolana).


Samo uprawianie sportu może być jałowe, gdy odpowiednio nie zmotywuje się do aktywności fizycznej. Świetnym rozwiązaniem jest słuchanie w czasie ćwiczeń na siłowni czy podczas biegu energetycznej muzyki. Zostało udowodnione naukowo, iż tak zabieg pomaga wykonać dłuższy oraz efektywniejszy trening, zaś osoba ćwicząca dzięki słuchaniu muzyki odciąga swój umysł od bólu.


Kamizelka odblaskowa do biegania z wbudowanymi głośnikami to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie aktywne spędzanie wolnego czasu. W ten sposób bieg może stać się nie tylko przyjemniejszy, ale również bezpieczniejszy – zwłaszcza dla osób, które preferują bieganie po zmroku. Więcej o produkcie w kolejnym punkcie.

 


2. Kamizelka z wbudowanymi głośnikami – co to takiego?

Kamizelka do biegania z głośnikami nazywa się The Runner’s Speaker Vest. Jest to kolejny produkt, który ma umilić treningi biegaczom. Wbudowane głośniki znajdują się w okolicach ramion, dzięki czemu dźwięk najkrótszą drogą dociera do ucha osoby ćwiczącej i nie jest zagłuszany przykładowo przez wiatr czy szelest odzieży. Dzięki temu nie ma już konieczności stosowania w czasie treningu niewygodnych słuchawek kablowych.


Skąd jednak wziąć muzykę?
Kieszonka na odtwarzacz plików czy smartfon znajduje się na piersiach bie-gacza, dzięki czemu po pierwsze wybrane urządzenie jest bezpieczne, a po drugie zapewnia to komfort wyboru ulubionych utworów w czasie samego treningu.


Co daje bieganie z kamizelką?
Warto wspomnieć również o tym, iż odblaskowe paski zapewniają bezpieczeństwo w czasie wieczornych biegów. Całość wykonano z lekkiego nylonu, kamizelka jest więc przewiewna i lekka, dzięki czemu można ją stosować zarówno latem, jak i w czasie chłodniejszych dni. Nie jest więc to sprzęt a' la kamizelka do biegania z obciążeniem. Ponadto rozmiar dzięki paskom można dopasować do własnych wymagań. Fabryka Siły Sklep


Produkt jest zarówno damski, jak i męski. Dzięki zastosowaniu rozwiązania unisex z jednego sprzętu z powodzeniem może korzystać mąż wychodzący wcześnie rano do pracy i rozpoczynający bieganie na czczo tuż po przebudzeniu, jak też żona, która preferuje bieganie interwałowe popołudniu.


3. Warto kupić, czy nie?

Nie ma co ukrywać, że faceci się miłośnikami nowych gadżetów. Prawdziwy mężczyzna dziś wykorzysta każdą ciekawą ofertę, aby wzbogacić swój arsenał przydatnych urządzeń. Czy jednak do takich można zaliczyć kamizelkę z wbudowanym odtwarzaczem plików w formacie MP3?


Wszystko zależy od tego, czy jest się w stanie wydać na sprzęt tego typu aż 200 złotych. Tym bardziej, iż może być konieczne poniesienie alternatywnych kosztów związanych ze sprowadzeniem sprzętu, bowiem jest on popularny na rynku zagranicznym. Nie jest to mała cena, zważywszy na fakt, iż równie dobrym wyborem może być wzbogacenie treningu biegania zakupem zwykłej kamizelki z obciążeniem i zabranie ze sobą słuchawek bezprzewodowych, które podobnie jak opisywana powyżej kamizelką mogą mieć wbudowany odtwarzacz w formacie MP3.


Niemniej jednak kamizelka z MP3 jest z pewnością wygodniejszym rozwiązaniem niż słuchanie muzyki podczas biegu z tradycyjnych słuchawek dousznych podłączonych do smartfona. Kabel podczas biegu jedynie przeszkadza, a słuchawki wypadają z uszu. Nie można również nic dobrego powiedzieć o jakości odbioru w takich warunkach.