Przyszłościowe języki obce!
Zgodnie z powiedzeniem, że jedyną pewną inwestycją jest inwestycja w siebie, dziś poruszymy temat edukacji. Mianowicie skupimy się na dużej roli, jaką odgrywają języki obce. Ich nauka jest konieczna, jeśli zależy nam na działaniu poza granicami kraju i podnoszeniu własnych kwalifikacji. Jednak które z nich są przyszłościowe?
SPIS TREŚCI:
1. Angielski zawsze na topie
2. W Chinach rodzi się potęga
3. Po hiszpańsku mówi pół świata
4. W Skandynawii żyje się dobrze
5. Japonia staje się potentatem
Określ swój cel treningowy, a my pomożemy Ci go osiągnąć.
Językiem obcym, którego nie powinno się bagatelizować, jest język angielski. Osoba pragnąca stać się poliglotą, swoją naukę powinna rozpocząć od tego języka. Dopiero po opanowaniu komunikacji po angielsku w zadowalającym stopniu, umożliwiającym płynną rozmowę, należy przejść do nauki drugiego języka obcego. Język angielski jest językiem uniwersalnym. Rozmowy prowadzone po angielsku można usłyszeć w każdym zakątku świata.
Dodatkowo znajomość tego języka jest wymagana praktycznie na każdym stanowisku w pracy. Tak więc jego opanowanie daje o wiele większe perspektywy zawodowe. Praktycznie w każdej szkole uczą języka angielskiego. W związku z tym każdy powinien opanować przynajmniej podstawowe zwroty.
Chińska gospodarka jest jedną z najprężniej rozwijających się gospodarek na świecie. Najnowsze statystyki dowodzą, że kwestią czasu jest uzyskanie przez Chiny miana kraju posiadającego największą i najbardziej wpływową gospodarkę świata! Czemu by nie wykorzystać już dziś tych informacji i nie wyprzedzić faktów?
Chińskie firmy coraz prężniej przedostają się na rynki europejskie, w tym polski. Co więcej, wiele firm właśnie w Chinach lokuje swój potencjał, tworząc na terenie państwa chińskiego hale produkcyjne.
Nauka chińskiego stworzy ogromne perspektywy zawodowe w przyszłości. Praca dla chińskich koncernów na terenie Europy czy Polski może
w niedalekiej przyszłości być bardzo opłacalna. Obce chińskie słowa, pomimo że przyszłościowe, mogą sprawić niemały kłopot.
3. Po hiszpańsku mówi pół świata
Język hiszpański jest językiem urzędowym Hiszpanii, obowiązuje również
w większości krajów Ameryki Łacińskiej i Środkowej. Spotkać go można również w USA.
Jeśli ktoś jest zwolennikiem ciepłych klimatów, pięknych widoków, ponętnych kobiet i dynamicznie rozwijających się krajów, to z pewnością odnajdzie tam swój azyl. W dodatku jest to język, którego stosunkowo łatwo i szybko można się nauczyć.
Obce kraje, takie jak Argentyna, Hiszpania czy Urugwaj, kuszą przede wszystkim ciepłym klimatem. Są one rajem dla tych, którzy lubią wysokie temperatury i całoroczną opaleniznę.
4. W Skandynawii żyje się dobrze
Warto wspomnieć o krajach skandynawskich. Są to jedne z najbardziej rozwiniętych państw Europy, a co za tym idzie – zapewniają duże możliwości rozwoju kariery osobistej.
Języki skandynawskie nie są łatwe. Ich nauka może przysporzyć nieco kłopotów, aczkolwiek dla chcącego nic trudnego.
Wprawdzie klimat może być odstraszający, niemniej jednak korzyści finansowe oferowane przez kraje skandynawskie są atrakcyjne i mogą zachęcić do zmiany przyzwyczajeń pogodowych.
5. Japonia staje się potentatem
Kolejnym obcym językiem, ujętym w niniejszym zestawieniu, jest język japoński. Japonia to kraj zaawansowany technologicznie, w którego wartości wpisane są ciężka praca oraz nieustanny rozwój. Takie podejście pozwoliło krajowi kwitnącej wiśni stać się jednym z potentatów na rynku technologicznym.
Patrząc przez pryzmat tego, że technologia z każdym rokiem może iść tylko do przodu, a japońskie firmy coraz częściej poszukują rynków zbytu, nauka języka japońskiego daje możliwość rozwoju zawodowego.
Język japoński, podobnie jak język chiński, posiada pismo, które jest trudne do opanowania. Nie zmienia to jednak faktu, że może być on świetnym wabikiem dla potencjalnych pracodawców, z pewnością podniesie kwalifikacje zawodowe oraz pomoże znaleźć lepiej płatną pracę.
Po zdobyciu odpowiednich kwalifikacji można również nauczać tego języka w polskiej szkole. Osoby, które przedkładają obce książki na rodowity język, mogą pochwalić się niemałymi zarobkami.
Języki obce nie tylko poszerzają horyzonty lingwistyczne, ale również pomagają zaznajomić się z obcymi kulturami.