Czy związek na odległość ma sens? Jak długo można żyć w znacznej odległości od partnerki? Czy odległość wpływa negatywnie na miłość?

Z pewnością nie są to łatwe pytania dla osób, które będą musiały podjąć decyzję odnośnie do zaangażowania się w związek na odległość. W niniejszym artykule znajdziesz informacje, jak naprawdę wygląda związek na odległość.

 

SPIS TREŚCI:
1. Udany związek na odległość
2. Nieudany związek – przyczyny
3. Jak utrzymać związek na odległość?
4. Ocena: czy związek na odległość ma sens?

 


1. Udany związek na odległość
Stworzenie udanego związku dla partnerów, których dzieli nawet kilkadziesiąt kilometrów, jest prawdziwym wyzwaniem. Dzisiejsze realia przyczyniają się dość często do podjęcia decyzji o zmianie miejsca zamieszkania. Ta zaś wiąże się zwykle z całkowitym porzuceniem dotychczasowego trybu życia.

 

W dzisiejszych czasach można stosunkowo szybko zmienić swoje otoczenie, w tym także znajomych. W każdym czasie mogą pojawić się nowe obowiązki w pracy lub nawet możliwość zmiany miejsca jej wykonywania. Wtedy też może nadejść czas na podjęcie trudnej decyzji, zostać przy ukochanej osobie, czy zaryzykować wyjazd i liczyć na to, że związek przetrwa próbę czasu?

 

Zdecydowanie większą szansę na przetrwanie mają wieloletnie związki. Krótsze relacje mogą nie przetrwać tej próby. Z czasem partnerzy oddalają się od siebie, wypełniają pustkę po ukochanej osobie kimś innym lub też rzucają się w wir obowiązków w celu zagospodarowania sobie czasu wolnego. Taka sytuacja prowadzi do rozpadu związku, w którym nie ma miejsca i czasu dla drugiej połówki.

 

2. Nieudany związek – przyczyny
Najczęstszą przyczyną rozpadu związków jest brak bezpośredniego kontaktu. Wszak portale społecznościowe, Skype, rozmowy telefoniczne czy miłosne SMS-y, nie są w stanie na dłużej zastąpić obecności partnera. Uczucie zaczyna wygasać, a wraz z nim związek, który nie przetrwał próby czasu i odległości.

 

Nowe miejsce zamieszkania i brak partnera w pobliżu mogą prowadzić do frustracji. Oddalanie się od drugiej połówki i szukanie partnerki „na miejscu”, są dość powszechne. Koniec końców, można mówić o zdradzie. Skok w bok przekreśla szansę na uratowanie związku na odległość. Partnerzy rozchodzą się w niemiłej atmosferze, wzajemnie oskarżając się.

  Fabryka Siły Sklep

Duże znaczenie dla związku na odległość ma czas rozłąki – czy jest to kilkanaście dni, kilka miesięcy, czy kilka lat. Im krótszy czas, tym automatycznie większa szansa na to, że będzie się miało do kogo i do czego wracać.

 

3. Jak utrzymać związek na odległość?
Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy związek na odległość ma szansę przetrwać? Oczywiście! Sekret tkwi w odpowiednim podejściu do tej kwestii obojga partnerów. Chwilowe rozstanie i ograniczenie kontaktu wyłącznie do rozmów telefonicznych dla większości związków jest początkiem końca relacji. Taka chwilowa rozłąka dla części par może być czymś pozytywnym. Czymś, co umocni ich związek.

 

Jak uratować związek na odległość?
Żeby uratować związek na odległość, potrzebne jest wzajemne zaufanie, wierność oraz chęć bycia ze sobą. Partnerzy powinni także utrzymywać ze sobą stały kontakt, co w dzisiejszych czasach nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Co więcej, powinni także dołożyć wszelkich starań, aby wygospodarować czas na wspólne spotkania.

 

4. Ocena: czy związek na odległość ma sens?
Opinie na temat związku na odległość są skrajnie różne. Osoby, które przez odległość rozstały się ze swoją drugą połówką, z całą pewnością stwierdzą, że taka relacja nie ma najmniejszego sensu. Będą twierdzić, że związek na odległość jest z góry skazany na porażkę. W opozycji do nich będą ci, dla których próba czasu i znaczna liczba kilometrów przyczyniły się do umocnienia związku.

 

Wiele również zależy od więzi, która łączy zakochanych. Im jest trwalsza, tym większa szansa na przetrwanie związku. Istotny jest również czas rozłąki – czy wyjazd jest krótkoterminowy, czy oznacza mniejszą częstotliwość spotkań przez długie lata. Nie bez znaczenia jest także staż. Im jest większy, tym prawdopodobieństwo, że związek przetrwa próbę, również będzie większe.