Jeżeli uważasz się za prawdziwego mężczyznę, to jednym z twoich priorytetów powinna być pielęgnacja zdrowia. W końcu to jedna z tych rzeczy, której nie kupimy za żadną kwotę! O tym, jak być zdrowszym

w dzisiejszym artykule. Zapraszam!

 

SPIS TREŚCI:
1. Zdrowie na talerzu
2. Ruszaj się, człowieku!
3. Lekarz nie gryzie
4. „Kochanie, pamiętasz o gumce?"
5. Psychika też jest ważna

 

 

1. Zdrowie na talerzu

Chcąc zadbać o swoje zdrowie, powinieneś zwrócić uwagę na to, co wrzucasz na ruszt! Niestety, jeśli jesteś smakoszem chipsów, napojów gazowanych oraz tłustego mięsa, muszę cię rozczarować, bowiem nie tędy droga.

 

Zmień swoje menu. Dodaj do niego pełnowartościowe mięso o niskiej zawartości tłuszczu, spożywaj węglowodany złożone znajdujące się w pieczywie razowym, ciemnym ryżu, kaszy gryczanej czy ziemniakach. Pamiętaj o zdrowych tłuszczach pochodzenia roślinnego. Do każdego posiłku staraj się zjadać warzywa. Pij odpowiednią ilość płynów – najlepiej wody mineralnej.

 

W ten sposób zmniejszasz również szansę zachorowania między innymi na cukrzycę typu II, choroby serca i układu krwionośnego.

 

2. Ruszaj się, człowieku!

Sport to zdrowie! Dlatego nie powinieneś wolnego czasu spędzać w fotelu z gazetą bądź na łóżku z pilotem w ręku. Oglądanie meczu piłki nożnej nie pomoże ci zadbać o formę.

 

Ruch w każdej postaci – siłownia, bieganie, pływanie, gra w piłkę nożną – pomoże ci zachować odpowiednio niski odsetek podskórnej tkanki tłuszczowej w organizmie. Również dzięki temu dotlenisz organizm i zwiększysz swoją wydolność – bieg na tramwaj nie będzie dla ciebie problemem! Fabryka Siły Sklep

 

Poza tym działasz na swoją korzyść. Zmniejszasz ryzyko wystąpienia nadwagi oraz otyłości.

 

3. Lekarz nie gryzie

Zaakceptuj to, że raz na jakiś czas powinieneś obowiązkowo zrobić badania kontrolne. Żaden facet nie lubi chodzić do lekarza, ale to jedyny sposób,
aby upewnić się, że z twoim zdrowiem jest wszystko w należytym porządku.

 

Dzięki takiemu postępowaniu, będziesz miał okazję uniknięcia wielu chorób.

 

Potraktuj to jako działanie profilaktyczne. Serię badań kontrolnych powinieneś odbyć raz na rok.

 

4. „Kochanie, pamiętasz o gumce?"

Od przybytku głowa nie boli!

 

Jesteś duszą towarzystwa, świat nie ma przed tobą tajemnic, w dodatku lubisz poznawać nowe dziewczyny i brać od nich to, co najlepsze? W takim razie masz o wiele większą szansę niż partnerzy żyjący w stałych związkach, że złapiesz jakąś chorobę weneryczną.

 

Pamiętaj o tym, aby zawsze w takich wypadkach korzystać z prezerwatywy. Uratuje cię to od wstydu w gabinecie lekarskim oraz zminimalizuje praktycznie do zera ryzyko zarażenia się jedną z chorób przenoszonych drogą płciową, w tym oczywiście wirusem HIV.

 

5. Psychika też jest ważna

Zadbaj nie tylko o swoje zdrowie fizyczne, ale również o te bardziej zaniedbywane – zdrowie psychiczne.

 

Zgodnie z badaniami naukowców, depresja to jedna z najczęstszych chorób dotykających człowieka.

 

Możesz jednak jej przeciwdziałać. Postaraj się usunąć ze swojej głowy złe przekonania, spotykaj się ze znajomymi, znajdź pracę, która cię zadowala oraz rozwijaj swoje pasje.

 

Tylko będąc szczęśliwym człowiekiem, poczujesz, jak to jest być w pełni zadowolonym ze swojego życia!

 

Pamiętaj również o tym, że jeśli masz problemy na gruncie psychicznym, np. cierpisz na wahania nastrojów, wpadasz w stany skrajnej złości, czujesz się gorszy od innych, zamykasz się na otaczający cię świat, to udanie się do specjalisty nie jest wstydem.