Prawdziwy mężczyzna ma pomysł na swoje życie. Wie, kim chce być, czym pragnie się zajmować oraz jak ma wyglądać jego życie osobiste. Często ambitne plany weryfikuje brutalna rzeczywistość. Zwykle wraz z zakończeniem szkoły trzeba odłożyć marzenia na bok i iść do pracy, aby móc wiązać koniec z końcem. W tym pomoże ci wiedza, jak zostać swoim własnym ideałem!

 

SPIS TREŚCI:
1. Mężczyzna idealny, czyli... ty
2. Cała prawda o mężczyznach – poznaj swoje wady i zalety
3. Jak być mężczyzną ze swoich marzeń?

4. Mężczyzna realizujący swoje marzenia
5. Mężczyzna od A do Z – czyli czytaj dużo!
6. Idealny mężczyzna uczy się cały czas
7. Otaczaj się mądrymi ludźmi

 


1. Mężczyzna idealny, czyli... ty
Usiądź wygodnie w fotelu i wyobraź sobie siebie za 10 lat. Jest to wizualizacja przyszłości. Bardzo potężne narzędzie w rękach osoby nastawionej na sukces. Dzięki wizualizacji, Arnold Schwarzenegger został najsławniejszym kulturystą w historii, Steve Jobs okazał się współzałożycielem jednej z najbardziej cenionych na świecie firm z logo nadgryzionego jabłuszka, a Sylwester Stalone jest jednym z najpo-pularniejszych aktorów w dziejach kina akcji, mimo iż początkowo nikt nie dawał mu na to nawet cienia szansy!

 

Przyglądając się swojemu „ja za 10 lat”, jak się zachowujesz? Jakie masz cechy charakteru? Czy przewodzisz dużej międzynarodowej marce, czy raczej wolisz zdecydowanie mniej stresogenną pracę na etacie? Teraz już wiesz, czy jesteś szeregowym pracownikiem, czy osobą porywającą za sobą tłumy.

 

Przypatrz się dokładniej i zastanów, kim jesteś? Czy można określić cię mianem mężczyzny eleganckiego? Czy możesz stwierdzić, że jesteś kimś pewnym siebie? Czy taka rola ci odpowiada?

 

Widziałeś już swoją zawodową przyszłość. Nie samą pracą człowiek żyje, dlatego wyobraź sobie, co chciałbyś robić po pracy? Jak wygląda twój typowy dzień? Czy wracasz do domu i siedzisz z piwem przed telewizorem, czy jednak jesteś bardziej ambitny i uczęszczasz na siłownię lub czytasz książki? Jaka jest wygląda twoja rodzina? Czy ten przystojny mężczyzna, którego sobie wyobrażasz, jest z kobietą, którą kocha? Spójrz również na swoich znajomych. Bardzo ważne jest to, z jakimi ludźmi obcujesz na co dzień.

 

2. Cała prawda o mężczyznach – poznaj swoje wady i zalety
Skoro czytasz ten artykuł, to śmiem założyć, iż mniej więcej wiesz, jak chcesz, aby wyglądało twoje życie za 5, 10 czy 25 lat. Teraz czas usiąść przy kartce papieru i wypisać swoje zalety i wady. Jest to bardzo ważne. Ma wpływ na to, jak będzie wyglądać twoja przyszłość.

 

Warto zacząć od listy kompleksów. To, że ktoś jest niski nie musi oznaczać, że nie może sprawdzić się jako zawodnik drużyny koszykarskiej, albo że musi czuć się gorzej od innych, wyższych mężczyzn.

  Fabryka Siły Sklep

Każdy z nas ma kompleksy, które wynikają w 98% przypadków z niepraw-dziwych przekonań na własny temat. Zmiana tych przekonań bądź ich akceptacja, jeżeli nie jesteśmy ich w stanie zmienić (np. kwestia wzrostu), to pierwszy krok do lepszej przyszłości.

 

Dopisanie do listy pozostałych wad oraz zalet pomoże określić to, w czym już jest się dobrym oraz nad czym należy jeszcze popracować. Przykładowo, osoba na co dzień leniwa, której marzy się kariera branżowego specjalisty, powinna nie tylko skończyć odpowiednie studia, ale również podnosić swoją wiedzę i umiejętności we własnym zakresie, np. poprzez udział w różnego rodzaju szkoleniach i kursach. Warto także pamiętać, iż najlepszym sposobem na pracę w wymarzonym zawodzie jest połączenie go ze swoim hobby. Wówczas praca nad codziennymi obowiązkami sprawia przyjemność.

 

Należy pamiętać również o tym, aby wykorzystywać swoje mocne strony. Osoba zaradna życiowo, pewna siebie oraz przyjaźnie nastawiona do innych, nie powinna czuć się kimś gorszym w społeczeństwie, w którym de facto świetnie sobie radzi. Wpierw jednak musi to sama dostrzec. Czas na analizę samego siebie. Czas dowiedzieć się, ile jeszcze brakuje do wymarzonego ideału!

 

3. Jak być mężczyzną ze swoich marzeń?
Wypisanie swoich zalet i wad, wyzbycie się lub akceptacja kompleksów – to łącznie pierwszy krok w stronę osiągnięcia życiowego sukcesu. Idealny facet musi być świadomym swoich wartości, być pewnym siebie, posiadać dystans do własnej osoby i otaczającego go świata. Musi mieć także jasno określone cele. To wystarczy, aby realnie myśleć o odniesieniu sukcesu.

 

Czas na przygotowanie drugiej kartki. Na niej wypisz wszystkie cele, które chciałbyś zrealizować w przeciągu: miesiąca, kwartału, pół roku, roku, pięciu oraz dziesięciu lat. Kartkę z listą celów powieś w widocznym miejscu, abyś mógł ją codziennie wertować. To twoje marzenia, które chcesz zrealizować

i które uda ci się osiągnąć. Musisz tylko podjąć odpowiednie działania, by samodzielnie pokonywać kolejne bariery.

 

Każdy cel można osiągnąć pod warunkiem, że będzie można stworzyć do niego szczegółowy plan działania. W taki sposób buduje się wielkie przedsiębiorstwa, podobnie więc można podejść do budowania własnej marki. Plan powinien obejmować wszystkie niezbędne kroki, ale także opierać się na możliwościach zmiany swoich negatywnych cech.

 

4. Mężczyzna realizujący swoje marzenia
Jesteś mężczyzną, powinieneś więc zacząć kierować się w swoim życiu własnymi zasadami, wyznawać wartości zbudowane na bagażu doświadczeń oraz zacząć żyć swoim życiem, aby realizować własne, a nie cudze marzenia.

 

Wszystkie cele, które wcześniej wypisałeś, to nic innego, jak wszystkie twoje marzenia. Jak widzisz, każde, nawet najbardziej nierealne marzenie – można przeobrazić w cel. Cel to połowa sukcesu. Druga część dotyczy opracowania odpowiedniego planu działania i jego wdrożenia.

 

Osiągnięcie celu nie ma nic wspólnego z koncertem życzeń. Nie można czekać na bardziej sprzyjające warunki. Najlepszy czas do „ruszenia z miej-sca” jest w tej chwili! Cele osiąga się tylko i wyłącznie dzięki własnej determinacji, wiary w sukces oraz pracowitości. Te trzy cechy w zupełności wystarczą, by móc od podstaw stworzyć międzynarodową firmę, czy dostać się na wymarzone stanowisko.

 

5. Mężczyzna od A do Z – czyli czytaj dużo!
Każda zmiana wymaga wiedzy. Na całe szczęście dostęp do zasobów naukowych jest praktycznie niczym nieograniczony. Osoby, które dużo osiągnęły w swoim życiu, podkreślają, że to nie tylko ciężka praca, a właśnie czytanie książek okazało się kluczem do sukcesu. Mówi się, że osoby majętne czytają co najmniej 30 minut dziennie. Coś w tym na pewno jest!

 

Wystarczy więc mała zmiana w swojej codzienności, aby przybliżyć się do własnego ideału. Pragniesz sukcesu i chcesz rozwijać firmę z domowego zacisza? Zacznij czytać o sposobach na rozwijanie własnej działalności! Pragniesz lepszego kontaktu z kobietami? Czytaj książki psychologiczne na temat problemów damsko-męskich! Jeśli jednak najbardziej zależy ci na pracy w korporacji, weź pod uwagę: jaki profil pracownika jest w danym przedsiębiorstwie ceniony i jak można taką osobą się stać. Uzupełniaj braki w wiedzy i rozwijaj się!

 

6. Idealny mężczyzna uczy się cały czas
Człowiek uczy się całe życie. Nie obawiaj się porażek, bowiem to z nich wyciąga się najważniejsze życiowe lekcje. One też tworzą twój wizerunek. Osoba niepodejmująca ryzyka nigdy nie będzie w stanie poszerzać swoich horyzontów, poznawać swoich talentów i przekraczać własnych barier.

 

Nigdy nie jest też za późno, aby coś zmienić w swoim życiu. Prawdopodobnie każdy z nas zna historie osób, które w pewnym momencie swojego życia zaryzykowały wszystko, co miały, wierząc, że uda im się zrealizować marzenie. Motywujące jest to, że większości z nich to się udało! 

 

Osoba, która nie podejmuje żadnych działań, prawdopodobnie nigdy nie będzie swoim ideałem, nawet w 1%. Rozwój wymaga przekraczania granic, wymaga ruchu oraz nieszablonowego podejścia w realizacji upragnionego celu.

 

Uważasz, że klucz do osiągnięcia celu tkwi w twoim zachowaniu? Warto, abyś poczytał o medytacji, afirmacji i metodach, które mogą pozytywnie wpłynąć na twoje życie.

 

Czy to nie daje do myślenia? Zmiana starych nawyków oraz wprowadzenie nowych zajęć do swojego życia może na przestrzeni dłuższego czasu dawać wymierne rezultaty. Droga do własnego ideału nie jest łatwa. Mimo to, warto nią iść bez względu na to, jak ciężka by nie była. Nic nie smakuje tak, jak pokonanie własnych słabości.

 

7. Otaczaj się mądrymi ludźmi
„Z jakim przystajesz, takim się stajesz” – w powiedzeniu tym jest niezwykle dużo prawdy. Popatrz na świat, który cię otacza. Ludzie zamożni i wykształ-ceni zazwyczaj trzymają się razem. Podobnie zresztą jak osoby, które cały życie wolą narzekać na rząd oraz niekorzystne warunki do rozwoju, zamiast przestać komentować i wziąć się do działania.

 

Tylko od ciebie zależy, do której grupy będziesz należeć. Skoro czytasz ten tekst, to domyślam się, iż zależy ci na tym, aby być jednak w gronie osób wykształconych, mających dobrze płatną pracę i osiągających sukcesy zarówno zawodowe, jak i osobiste. Staraj przebywać w towarzystwie osób, które osiągnęły więcej od ciebie i które mogą być dla ciebie wzorem do naśladowania. Jeżeli w twoich otoczeniu takowych brak, przeczytaj bibliografię swojego idola. Tak zdobędziesz wiedzę, która pomoże ci stać się swoim własnym ideałem.