Szybki postęp technologiczny doprowadził do zmian pokoleniowych, które mają swoje plusy i minusy. Mamy łatwy i szybki dostęp do informacji z kraju i zagranicy. Kiedyś trzeba było więcej wysiłku i czasu do zdobycia takiej wiedzy. Wirtualny świat tak wciąga, że czasami zatracamy się w nim i zapominamy o życiu realnym, tym codziennym. Współczesny bohater nie ma przed sobą trudnego zadania. Należy tylko stać się odważniejszym i przejść z sieci do codzienności.

 

SPIS TREŚCI:

1. Zwracaj uwagę na mimikę twarzy

2. Stosuj zasady savoir vivreu

3. Staraj się żyć aktywnie

4. Znajdź swój złoty środek

 

 

1. Zwracaj uwagę na mimikę twarzy

Prawidłowa komunikacja polega na przekazywaniu i odbieraniu informacji bez zakłóceń. Człowiek przekazuje komunikat za pomocą słów, gestów, spojrzenia, mimiki twarzy, intonacji i barwy głosu itp.

 

Korzystając z nowoczesnych elektronicznych komunikatorów, wychodzimy z wprawy obserwatora i zaczynamy błędnie odczytywać informacje przekazywane w sposób werbalny (ustny). Chcesz być bohaterem? Naucz się rozumieć ludzi. Obserwuj miny najbliższych, a dowiesz się, co czują i jak sprawić im radość.

 

2. Stosuj zasady savoir vivre’u

Człowieka ocenia się po stylu bycia. Dawniej wiązało się to również z wykształceniem. Jednak współcześnie nawet ludzie bardzo dobrze wykształceni czasami nie potrafią się odpowiednio zachować. Widzimy to przecież na szklanych ekranach, gdy obserwujemy niektórych polityków czy celebrytów.

 

Zadbaj o swoje maniery. Ustępuj miejsca osobom starszym, chorym, kobietom w ciąży, matkom z dziećmi. Nie bądź obojętny na złe zachowanie innych. Jeśli widzisz niekulturalne zachowanie dziecka z podstawówki, zwróć mu uwagę. Może to właśnie dzięki tobie nie wyrośnie na przestępcę. Fabryka Siły Sklep

 

3. Staraj się żyć aktywnie

Kiedyś czas płynął wolniej. Dzisiaj nie mamy za dużo czasu dla bliskich, a co dopiero dla samych siebie. Zastanów się, co jest dla ciebie największą wartością? Nowy samochód czy uśmiech na twarzy dziecka, żony? Może nie zawsze musisz wyrabiać nadgodziny? Czy nie lepiej byłoby spędzić ten czas z rodziną lub przyjaciółmi? Może jakaś wspólna wycieczka rowerowa albo spacer. Aktywność fizyczna pozwoli ci nawiązać żywą relację z innymi oraz poprawi samopoczucie.

 

4. Znajdź swój złoty środek

We wszystkim należy mieć umiar. Zrób listę swoich obowiązków. Przeanalizuj to, co musisz zrobić, a z czego możesz zrezygnować. Uzyskany w ten sposób czas wykorzystaj, by spełnić marzenia swoje i innych. Zostań bohaterem dla samego siebie. Jeśli ty będziesz szczęśliwy, to i innych zarazisz swoim szczęściem. Uzyskana w ten sposób pewność siebie sprawi, że będziesz miał odwagę w podejmowaniu nowych i ciekawych wyzwań. A twoje życie nabierze sensu.

 

Bądź współczesnym bohaterem już dziś!