Technologia w przeciągu ostatnich 50 lat bardzo się rozwinęła. Komputery są wielkości i grubości przeciętnego zeszytu A4, telefony komórkowe umożliwiają telefonowanie z dowolnego miejsca na ziemi i nawiązanie połączenia za pomocą internetu, a bezbłędne dojechanie na wakacje jest możliwe dzięki nawigacji GPS. Przeczytaj dzisiejszy artykuł i dowiedz się, jakie są najpopularniejsze, niedrogie gadżety dla faceta, które idealnie sprawdzą się jako prezent urodzinowy!

 

SPIS TREŚCI:

1. Gadżety dla faceta – smartfon, „stary” nowy gadżet

2. Powerbank – przydatny gadżet do samochodu

3. Niedrogi i niezbędny w każdym domu – pendrive

4. Przenośny dysk twardy – fajny gadżet dla faceta

5. Smartwatch – modny i wygodny zegarek

6. Modny laptop – ekskluzywne i niedrogie urządzenie

7. Tablet multimedialny

8. Nawigacja GPS – praktyczna w podróży

 

 

1. Gadżety dla faceta – smartfon, „stary” nowy gadżet

Najbardziej niezbędne elektryczne gadżety, to… telefony komórkowe

z dotykowym ekranem, tzw. smartfony! W przeciągu ostatnich 10 lat bardzo wiele się zmieniło. W dzisiejszych czasach telefon komórkowy nie służy już tylko do dzwonienia oraz wysyłania i odbierania wiadomości SMS. Dobrze znany jeszcze parę lat temu aparat telefoniczny z guziczkami i czarno-białym ekranem zastąpił smartfon. Jak widać, producenci telefonów również wzbogacają rynek o ciekawe gadżety.


Smartfon to połączenie zalet telefonu komórkowego, aparatu fotograficznego, nawigacji GPS, komputera przenośnego oraz konsoli do gier w jednym urządzeniu, które ze względu na niewielkie rozmiary można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie! Jak widać, zakres możliwości takiego telefonu jest naprawdę szeroki.


Najlepsze z dostępnych na rynku smartfonów umożliwiają robienie zdjęć, których jakość nie jest gorsza od tych wykonywanych aparatem cyfrowym. Ponadto z ich pomocą możliwe będzie dojechanie do wybranego miejsca, gdy nawigacja ulegnie awarii. Większość telefonów bezpośrednio może łączyć się z satelitą i za darmo ściągać dane do GPS!

 

Dzięki połączeniu z internetem użytkownik może natychmiast wrzucać na portale społecznościowe nowe zdjęcia, udostępniać miejsca swojego pobytu, ciekawe opisy i dzielić się z nimi ze swoimi znajomymi. Dostęp do wielu gier multimedialnych jest w stanie umilić czas w kolejce do dentysty. Pomaga także zredukować nadmiar stresu po ciężkim dniu.


Oczywiście powyższa wyliczanka to tylko część funkcji, jakie zapewniają nowoczesne telefony komórkowe. Wgrywanie kolejnych aplikacji powiększa ich i tak dużą funkcjonalność!


2. Powerbank – przydatny gadżet do samochodu

Co zrobić w przypadku, gdy bateria telefonu jest skrajnie wyczerpana, a ty jesteś w podróży? W dodatku niestety zapomniałeś o sieciowej ładowarce pod wejście do auta, a lada chwila ma zadzwonić szef w bardzo pilnej sprawie! Rozwiązaniem może być zakupienie Powerbanku.


Powerbank, to mobilne urządzenie służące do ładowania innych urządzeń multimedialnych jak telefony komórkowe czy tablety. Dzięki temu może okazać się on świetnym rozwiązaniem w sytuacji kryzysowej, gdy bateria jednego z wymienionych gadżetów wymaga naładowania, a w pobliżu nie ma dostępu do bieżącego prądu. Jednak aby powerbank mógł spełnić w 100% swoje zadanie, przed wyjazdem należy go naładować.


Cena tego gadżetu zależna jest nie tylko od marki, ale również od jego pojemności. Im jest ona większa, tym rzecz jasna urządzenie więcej kosztuje. Ale dzięki temu jest ono również bardziej komfortowe w użytku. Jedno pełne naładowanie powerbanku może wystarczyć na 3–4 pełne ładowania smartfona! Fabryka Siły Sklep


3. Niedrogi i niezbędny w każdym domu – pendrive

Komputer w każdej chwili może ulec awarii bądź, co gorsza, stać się obiektem ataku hakerów czy też złośliwego oprogramowania, które bez większych problemów może przeniknąć do plików systemowych. W takich nieprzewidzianych sytuacjach wiele ważnych dokumentów może zostać bezpowrotnie utraconych. Jak więc solidnie można zabezpieczyć się na tak przykrą ewentualność?


Powstał gadżet rozwiązujący ten problem. Prawdopodobnie w domu ma go każdy, kto posiada również komputer. Dobrym rozwiązaniem w odpowiedzi na ataki hakerów czy niszczące działanie wirusów jest przechowywanie ważnych dokumentów na innym nośniku danych, który nie jest bezpośrednio połączony z systemem komputera. Do tego właśnie służy pendrive. Można na nim przechowywać wszelkiego rodzaju pliki – od ważnych firmowych umów po rodzinne zdjęcia.


Plus z pewnością w ogólnej ocenie należy się za mobilność urządzenia. Małe wymiary sprawiają, że można zabrać je ze sobą zupełnie wszędzie. Niestety też łatwo go przez to zapodziać! Minusem w przypadku tego gadżetu może być jedynie stosunkowo mała pamięć oraz duża cena zależna również od pamięci liczonej w gigabajtach. Na rynku obecnie najczęściej można spotkać urządzenia od 8 GB do 128 GB.


4. Przenośny dysk twardy – fajny gadżet dla faceta

Nieco większym urządzeniem zarówno pod względem gabarytów fizycznych, jak też tych liczonych w gigabajtach czy nawet terabajtach (1 TB = 1024 GB!) jest przenośny dysk twardy.


Przenośny dysk twardy umożliwia bezpieczne przechowywanie wielu dokumentów praktycznie bez względu na ich wielkość. Firmy produkujące takie gadżety elektroniczne oferują o wiele większą przestrzeń użytkową niż na to miejsce w przypadku mniejszych pendrive'ów. Czymś normalnym jest spotykanie dysków o pojemności 1 czy 2 terabajtów. Taka przestrzeń spokojnie wystarcza na przechowywanie setek tysięcy dokumentów. Problem może jednak sprawiać przechowywanie na nośnikach wysokiej jakości materiałów multimedialnych, jak np. filmy nagrywane w jakości HD bądź full HD.


Warto dodać, iż wyróżnia się dyski typu flash (stosunkowo mała pamięć, ale za to bardzo szybki transfer danych) oraz dyski tradycyjne (więcej pamięci, ale wolniejszy transfer). Biorąc pod uwagę naprawdę sporą wirtualną pamięć oraz stosunkowo niskie ceny tego typu urządzeń, jest to niezbędny gadżet w każdym domu.


5. Smartwatch – modny i wygodny zegarek

Smartwatch, najprościej ujmując, to urządzenie multimedialne umiejętnie schowane w obudowie nowoczesnego designerskiego zegarka naręcznego, które można (używając żargonu nieco bardziej informatycznego) „zesparować” ze swoim smartfonem, a następnie bez konieczności sięgania po telefon sprawdzić najważniejsze informacje o przychodzących połączeniach oraz wiadomościach, ale to nie koniec funkcji tego sprzętu. Gadżet umożliwia dodatkowo odtwarzanie muzyki, która znajduje się w telefonie, oraz przeglądanie portali społecznościowych. Dzięki temu wszystko, co jest istotne, nie umknie uwadze właściciela!


Smartwatch, jak już wcześniej wspomniano, to nieco bardziej zaawansowany zegarek, który po założeniu na nadgarstek umożliwia więcej niż jedynie sprawdzanie aktualnej godziny. Z całą pewnością smartwatch to gadżet, który może przydać się podczas rodzinnego wypadu, gdy telefon należy wyciszyć i zostawić w kieszeni kurtki, czy też w trakcie biznesowego spotkania, gdy odbieranie telefonu może być niemożliwe. Telefon można spokojnie zostawić w teczce, zaś na dotykowym ekranie smartwatcha monitorować wszystko, co istotne nie zwracając na siebie niczyjej uwagi!


6. Modny laptop – ekskluzywne i niedrogie urządzenie

Ciekawe gadżety do pokoju w biurze bądź domku jednorodzinnym? Mini laptop to idealny gadżet elektroniczny dla osób ceniących sobie dużą oszczędność miejsca, wygodę pracy, gdziekolwiek by nie byli

i funkcjonalność! Dodatkowo małe laptopy 2 w 1 umożliwiają nawigację ręczną po pulpicie urządzenia. Jest to szczególne przydatne rozwiązanie dla użytkowników Windows 8. Ponadto ekran można zawsze zdemontować

i korzystać z niego jak z tabletu multimedialnego!


Czasy, w których komputery kosztowały krocie i były monstrualnych rozmiarów, prawdopodobnie minęły bezpowrotnie. Solidny komputer stacjonarny coraz częściej zastępowany jest urządzeniami bardziej mobilnymi. Prym wiedzie laptop, poza tym dziś średniej jakości przenośny komputer gwarantujący komfort w codziennym użytkowaniu kosztuje pół przeciętnej wypłaty. Nie jest więc to wygórowany wydatek. Szczególnie przydatne może być skorzystanie ze wspomnianego wcześniej laptopa 2 w 1, a więc sprzętu, który ze względu na swoje małe rozmiary wygodnie można zabrać do pracy, szkoły czy też w podróż.


7. Tablet multimedialny

Nowy gadżet? Powinien być on użyteczny i przede wszystkim poręczny. Łączyć w sobie nowoczesny wygląd i komfort użytkowania. Oczywiście ważne jest także to, aby cena nie była specjalnie wygórowana. Czy technika poczyniła taki postęp, by wydać na rynek taki cud? Oczywiście, że tak!


Idealnie w tej roli sprawdza się tablet multimedialny, a więc przenośny komputer bez klawiatury wyglądem przypominający dla osób mało zorientowanych w nowoczesnej technologii duży smartfon. Chcesz obejrzeć film leżąc w łóżku, a nie chce ci się włączać komputera? Sięgnij po tablet. Większy ekran niż ten w smartfonie zapewnia komfort oglądania filmów, ale również świetnie nadaje się jako urządzenie multimedialne do weryfikowanie zawartości konta bankowego, przeglądania portali społecznościowych, wysyłania maili czy sprawdzania szybko bieżących informacji ze świata.


Najmniejszy tablet posiada wbudowany 7-calowy w pełni dotykowy ekran. Największe tablety liczą sobie od 10 do 13 cali. Najlepsze modele wyposażone są w modem 3G lub modem LTE i umożliwiają dodatkowo dzwonienie z tego sprzętu tak jak z telefonu komórkowego! Oczywiście czym większe przekątna ekranu oraz więcej funkcji, tym wyższa cena.


8. Nawigacja GPS – praktyczna w podróży

Jak szybko i bezpiecznie dotrzeć dziś na drugi koniec kontynentu? Wystarczy wygodnie rozsiąść się w samochodzie, przymocować do szyby uchwyt i zamontować nawigację GPS. Czym jest nawigacja GPS? Nie trzeba tego wyjaśniać, aczkolwiek obecnie bardzo popularne są urządzenia 2 w 1. Chodzi o nawigację, która dodatkowo wyposażona jest w rejestrator jazdy. Rejestrator jazdy może przydać się, gdy samochód zostaje na parkingu. Monitoruje to, co dzieje się przy aucie lub w czasie jazdy.


Nawigacja samochodowa i rejestrator jazdy to dwa najpopularniejsze gadżety do samochodu. Urządzenie 2 w 1 w związku z tym, to idealny gadżet dla faceta, którego praca opiera się na jeżdżeniu lub tego, który lubi w weekend wyjechać z rodziną tam, gdzie poniesie go wzrok!