Idziesz na randkę. Jesteś prawdziwym szczęściarzem – twoja wybranka to uosobienie kobiecego piękna, intelektu oraz poczucia humoru. Do randki coraz mnie czasu, a euforia zaczyna powoli zanikać. Sam, nie wiedzieć czemu, zaczynasz się stresować, bo przecież tak naprawdę to kompletnie nie wiesz, o czym masz rozmawiać. Właśnie dla ciebie powstał ten poradnik. Musisz go przeczytać, aby dowiedzieć się, jak rozmawiać z dziewczyną!

 

SPIS TREŚCI:

1. Rozmowa – jak ją ciekawie prowadzić?

2. Naucz się jej słuchać

3. Nie kieruj się emocjami…

4. ... ale mów o swoich emocjach

5. Miłość na bogato, czyli bez kłótni

6. Niektórych tematów lepiej unikać

 

 

1. Rozmowa – jak ją ciekawie prowadzić?

Bez względu na to, czy spotykasz się z dziewczyną po raz pierwszy, czy jesteś szczęściarzem mogącym pochwalić się dłuższym stażem w znakomitym związku scalonym przez prawdziwą miłość, pamiętaj o tym, by podczas rozmowy z kobietą przestrzegać kilku elementarnych zasad.


Po pierwsze rozmowa to interakcja co najmniej dwóch osób. Sytuacje,

w których mówisz tylko o sobie, o tym jak ci minął dzień oraz jakie masz problemy w pracy, w związku powinny zdarzać się naprawdę rzadko. Zwłaszcza że partnerka ma też swoje potrzeby i niekiedy potrzebuje po prostu się wygadać, aby sama mogła poczuć się lepiej oraz by nie miała wrażenia, że jej problemy są dla partnera czymś nieistotnym.


Po drugie w rozmowie obie strony powinny dawać z siebie tyle samo – zarówno jednej, jak i drugiej stronie powinno zależeć na tym, aby podtrzymać dialog, obie strony powinny wykazywać zainteresowanie swoimi historiami. Jeżeli kobieta mówi o uczuciach, to nawet jeśli jesteś mniej uczuciowym facetem, powinieneś podjąć ten temat. Wbrew pozorom kobiety uważają za bardziej męskich facetów, którzy nie boją się mówić o tym, co czują.


Po trzecie jeśli nie wiesz, jak ciekawie rozmawiać, to po przeczytaniu tego punktu staniesz się mistrzem w relacjach damsko-męskich. Ciekawa rozmowa to przede wszystkim swobodne przechodzenie z tematu do tematu, mężczyzna ponadto nie boi się być ekspresywny, czyli żywo gestykuluje, stosuje mimikę twarzy oraz uśmiecha się. Mówić należy nieco wolniej niż zawsze oraz o ton ciszej – sprawia to, że odbiorca jest bardziej zainteresowany wysłuchaniem takiego mówcy. Ważne jest także to, aby przez większość czasu patrzeć rozmówcy w oczy. Dodatkowo buduje to więź i sprawia, że to, co się mówi, jest bardziej wiarygodne.


2. Naucz się jej słuchać

Nie wiesz, jak rozmawiać z kobietą? Wielu facetów ma ten sam problem! Jak już wspomniano we wcześniejszym punkcie, rozmowa to dialog. Bez względu na to, czy jest się szefem, mężem, czy po prostu zwykłym facetem spotkanym w kolejce w sklepie, powinno się pamiętać o bardzo ważnej zasadzie w czasie rozmowy z innymi ludźmi, którą jest umiejętność aktywnego słuchania.


Aktywny słuchacz potrafi skupić swoją uwagę na tym, co mówi jego rozmówca. Jest on w stanie odnieść się do wypowiedzi, wtrącić własną dygresję czy zadawać dodatkowe pytania. Wszystko to wzbogaca interakcję i sprawia, że pojawia się bardzo istotna więź. Jeśli od tej strony kandydat na chłopaka zaprezentuje się na pierwszej randce, to może być pewien, iż jego partnerka pomyśli, że to idealny partner.

  Fabryka Siły Sklep

3. Nie kieruj się emocjami…

Prawdziwy mężczyzna nie może dać ponosić się emocjom. Emocjonalność w wypowiedzi, kierowanie się w życiu emocjami – to domena kobiet. A facet, który kopiuje tego typu zachowania, może w oczach kobiet wyjść na zniewieściałego typa, który nie daje sobie rady w życiu.


W swojej wypowiedzi mężczyzna powinien być stonowany, nawet gdy jest zły, jego wypowiedzi powinny być konkretne i pozbawione nadmiaru zbędnych emocji, które mogą utrudniać nawiązanie kontaktu. Niewskazane jest również kierowanie się skrajnymi emocjami w swoim życiu. Ceniący siebie mężczyzna nigdy nie pozwoli sobie na to, aby o jego wyborach decydowały emocje, a nie chłodna logiczna kalkulacja.


4. ... ale mów o swoich emocjach

W życiu każdego człowieka przychodzi odpowiedni czas na miłość, która jest dojrzała, oparta na zaufaniu, wzajemnym szacunku oraz daje poczucie spełnienia w życiu – przynajmniej w tym uczuciowym. Wprawdzie ile osób, tyle może być wyobrażeń idealnej relacji, aczkolwiek niczym złoto jest mężczyzna, który nie boi się społecznego potępienia i mówi o tym, co czuje.


W wypowiedziach, jak już wiadomo z wcześniejszego punktu, nie jest wskazane kierowanie się skrajnymi emocjami, aczkolwiek mówienie o emocjach świadczy o dojrzałości oraz pewności siebie. W końcu tylko ktoś, kto tak naprawdę zna siebie, jest w stanie kontrolować swoje emocje.


Na przykład dla kobiety o wiele ciekawszym rozmówcą będzie mężczyzna, który powie, że takie zachowanie go irytuje i jest dla niego nieakceptowane, po czym odejdzie, niż gość przechodzący z opowiadania o miłości do skrajnego zdenerwowania się, gdy nowo poznana kobieta odwróci się do niego plecami w klubie i tym samym przestanie go słuchać.


5. Miłość na bogato, czyli bez kłótni

Czym jest miłość? Większość osób wyobraża to sobie jako stan permanentnego szczęścia, które nigdy nie zostanie niczym zmącone. Oczywiście takie podejście jest utopijne. Nawet w bajkach miłość powiązana jest z niepewnością czy czasowym cierpieniem, a zakończenie „i żyli długo i szczęśliwie” nie przenosi się na życie realne w 100%.


Wyznanie miłości, a przy tym wykazanie się umiejętnością rozmowy z kobietą, może przyjść w najmniej oczekiwanym momencie. Ukochana dziewczyna wraca właśnie zdenerwowana z pracy i w dodatku znajduje tajemniczego SMS-a od namolnej koleżanki z pracy, o której jej nie wspomniano. Jest to pierwszy krok do ogromnej kłótni. Jak w takim przypadku powinien postąpić mężczyzna?


Sposób na wyjście z kłótni z kobietą jest jeden – zejść jej z drogi i wziąć wszystko na klatę bez wchodzenia w zbędne dyskusje. Jest to o wiele bardziej męskie zachowanie niż próba wejścia we wzajemne obrzucanie się błotem. Prawdziwy mężczyzna podejmie rozmowę dopiero wówczas, gdy emocje już opadną.


6. Niektórych tematów lepiej unikać

Każdy mężczyzna mający obeznanie w kontaktach z kobietami zdaje sobie sprawę z tego, iż niedopuszczalne jest poruszanie niektórych tematów. Pierwszym z nich jest bez wątpienia plotkowanie o innych, niewskazane jest również negatywne wypowiadanie się na temat swojej rozmówczyni w bezpośredni, wręcz chamski sposób. Z kobietą również nie należy rozmawiać tylko o sobie, aczkolwiek facet, który mało mówi o sobie, jest uważany za bardziej tajemniczego, a co za tym idzie – bardziej atrakcyjnego dla pań.


Warto pamiętać także o tym, że tematy polityki, ostatniego meczu ligowego, śmierci czy pieniędzy lepiej zostawić na męskie spotkanie. Kumple są zdecydowanie lepszymi kompanami do rozmów na wspomniane tematy.