Zgodnie z tym, co słyszymy, jeden prawdziwy przyjaciel w dzisiejszych czasach to prawdziwy skarb. Poza tym męska przyjaźń przetrwa wszystko, jak to się mówi: kobieta odejdzie, a przyjaciel zawsze zostanie! Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, czy osoba, którą uważasz za przyjaciela, faktycznie zasługuje na to miano?

 

SPIS TREŚCI:
1. Zawsze możesz na niego liczyć
2. Nie krytykuje cię przy innych
3. Zawsze służy dobrą radą
4. Nie ciągnie cię w dół
5. Wspólne tajemnice zachowuje tylko dla siebie

 

 

1. Zawsze możesz na niego liczyć

Prawdziwy przyjaciel to osoba, na której zawsze można polegać. Jest to ktoś, do kogo można udać się z każdym, nawet najbardziej wstydliwym problemem, i oczekiwać wsparcia bądź dobrej rady.

 

Nie ma też większego znaczenia, czy dzwoni się do niego w ciągu dnia, czy w środku nocy. Zawsze znajdzie chwilę, aby wspomóc swojego najlepszego kumpla mądrą radą.

 

2. Nie krytykuje cię przy innych

Męska przyjaźń opiera się na żelaznych zasadach. Jedną z nich jest mówienie sobie wszystkiego szczerze, dlatego też prawdziwy przyjaciel to przede wszystkim osoba, która dzięki konstruktywnej krytyce potrafi wskazać człowiekowi drogę bądź przywołać go do porządku. Niemniej jednak krytyka ta również ma swoje granice. Powinna być uzasadniona i przede wszystkim taka rozmowa nie może mieć miejsca przy osobach trzecich.

 

3. Zawsze służy dobrą radą Fabryka Siły Sklep

Faceci, podobnie jak kobiety, mają dużo problemów, tylko w przeciwieństwie do pań nie są skorzy do informowania o tym całego świata. Wszystko tłumią w sobie, dopóki nie znajdą logicznego i sensownego rozwiązania.

 

Co jednak w przypadku, gdy problem jest zbyt duży lub wymaga chłodnego spojrzenia osoby trzeciej?

 

W tym przypadku jedynym rozwiązaniem jest udanie się do zaufanego przyjaciela, z którym zawsze wspólnie zadecyduje się o podjęciu następnych kroków. W końcu co dwie głowy, to nie jedna!

 

4. Nie ciągnie cię w dół

Prawdziwy przyjaciel to także ktoś, kto mimo wszystko wspiera swojego kompana. Nie pozwala mu się poddać nawet w najbardziej beznadziejnej sytuacji, dlatego jest tak cenny.

 

Z pewnością tym mianem nie można określić osoby, która utrudnia realizację perspektywicznego przedsięwzięcia czy podcina skrzydła przed randką, bo przecież ta dziewczyna na byle kogo nie spojrzy, więc lepiej sobie odpuścić.

 

5. Wspólne tajemnice zachowuje tylko dla siebie

Tajemnica to rzecz święta. Wyjawienie poufnych informacji prowadzi co najmniej do sprzeczki. W skrajnych przypadkach może to jednak oznaczać nawet koniec długoletniej znajomości!

 

Prawdziwy przyjaciel to swego rodzaju skarbiec, który wszystkie tajemnice zachowuje wyłącznie dla siebie.