Moda smart casual z każdym dniem zyskuje coraz większe grono swoich zagorzałych zwolenników. Jest to idealny elegancki ubiór, ale w wersji na luzie. Tak naprawdę może go stosować każdy – od właścicieli wielkich firm po osoby, które na co dzień pracują w zupełnie innym charakterze. Dziś wszystko o dress code smart casual – mężczyzna powinien wiedzieć, jak się dobrze ubrać. Sprawdź swoją wiedzę i przekonaj się, ile wiesz o luźnej elegancji!

 

SPIS TREŚCI:

1. Smart casual dress code – czyli co?

2. Dla kogo jest strój smart casual?

3. Na jakie okazje można go stosować?

4. Czym dziś jest ubiór smart casual?

5. Elementy stroju smart casual

 

 

1. Smart casual dress code – czyli co?

Dress code smart casual (znany również jako business smart casual), czyli coś dla osób, które lubią dobrze się prezentować przy różnych okazjach – począwszy od towarzyskich spotkań, kończąc na spotkaniu biznesowym

z szefem, ale które przy okazji niespecjalnie gustują w eleganckich wyszukanych garniturach oraz połyskujących od pasty półbutach. Oto męski głos w czasie, gdy moda stała się bardzo dowolna oraz zależna od jednostki i jej poglądów.


Właśnie z myślą o tego typu odbiorcach powstał styl smart casual, czyli połączenie elegancji oraz codziennego luzu. Dzięki temu zawsze można się dobrze prezentować i czuć się niezwykle komfortowo.

 


2. Dla kogo jest strój smart casual?

Strój smart casual tak naprawdę jest dla każdego, kto ceni sobie innowacyjne rozwiązania w modzie. Początkowo odpowiednie komponowanie stroju smart casual może sprawiać problemy, ale wystarczy przeczytać kilka poradników bądź skorzystać z gotowych wzorców, aby skutecznie zabawić się w domowym zaciszu w projektanta własnej codziennej mody.


Jest to również opcja dla eleganckich osób, które lubią wyróżniać się

z tłumu, ale niekoniecznie poprzez drogi garnitur szyty na miarę. To idealne połączenie dla kogoś, kto lubi dobrze wyglądać, a przy tym świetnie się czuć we własnej skórze. Fabryka Siły Sklep


Styl smart casual jest przeznaczony także dla nowoczesnego, pewnego siebie mężczyzny, który wie, czego chce od życia i zmierza do osiągnięcia swoich życiowych celów, nie zważając na potknięcia po drodze.


3. Na jakie okazje można go stosować?

Przede wszystkim najlepsze w stylu smart casual jest to, iż można go stosować tak naprawdę bez większych okazji i po prostu prezentować się modnie oraz elegancko na co dzień. To właśnie w tym rodzaju ubioru jest najlepsze.


Poza tym, rzecz jasna, można się tak ubierać do pracy, na luźne spotkanie biznesowe, na randkę czy na spotkanie towarzyskie w gronie najbliższych znajomych. Taki strój będzie dobrze widziany również podczas wernisażu czy też na parkiecie bardziej wyrafinowanej dyskoteki.


4. Czym dziś jest ubiór smart casual?

Jest to idealne rozwiązanie dla nowoczesnego mężczyzny, który stara się sprostać kanonom mody. Dzięki różnorodności w doborze stroju zawsze można wyglądać bardzo dobrze, a przy tym czuć się wygodnie i swobodnie, o czym nie można powiedzieć w momencie, gdy zakłada się na siebie czarny garnitur.


Jest to nowoczesny odpowiednik elegancji, który można stosować, jak napisano w poprzednim punkcie, praktycznie na większość okazji. Przy tym można również ubierać się tak na co dzień. W końcu, czy się tego chce, czy też nie, to właśnie szata zdobi człowieka i ma ona duży wpływ na to, jakie się wywrze pierwsze wrażenie na innych osobach.


5. Elementy stroju smart casual

Pierwszym elementem stroju smart casual jest sportowa dzianinowa marynarka z naszywkami na łokciach. Następnie warto pamiętać o koszuli. Najlepiej prezentuje się opcja ze stójką zamiast kołnierzyka – jest to rozwiązanie dla odważnych mężczyzn. Najlepiej wybierać kolory: czarny, biały oraz błękitny. Dopuszczalna jest również koszula jeansowa czy koszula w kratę. W kwestii spodni najlepiej zdecydować się na ciemne jeansy bądź spodnie typu chinos.


Warto pamiętać również o tym, że górną część garderoby można wzbogacić o koszulkę polo z krótkim bądź długim rękawem, sweterek wkładany przez głowę bądź rozpinany.


Buty to wizytówka mężczyzny. W tym wypadku można zdecydować się na eleganckie, dobrze wyglądające tenisówki, mokasyny, sztyblety czy też modele bardziej wizytowe.


Całość można dopełnić ciekawymi wzorzystymi poszetkami, okularami, eleganckim zegarkiem, skórzanym ciemnym paskiem do spodni oraz krawatem czy też muszką.