Wiele mówi się o kryzysie męskości. Nie oznacza to jednak, że mężczyźni są do niczego i zostali zdominowani przez kobiety. Ze względu na zmiany społeczne facet musiał nauczyć się żyć w szybko zmieniającym się środowisku. Dzięki temu dziś od prawdziwego mężczyzny oczekuje się przede wszystkim, aby był zdobywcą i samcem alfa, ale jednocześnie wymaga się od niego tego, aby mówił o uczuciach niczym zakochany Szekspir. Iście wybuchowa mieszanka.


SPIS TREŚCI:

1. Prawdziwy mężczyzna jest wysportowany

2. Dba o siebie

3. Goni za karierą zawodową

4. Stara się poszerzać swoje horyzonty

5. Nieco brakuje mu pewności siebie

6. Później decyduje się na założenie rodziny1. Prawdziwy mężczyzna jest wysportowany

Prawdziwy mężczyzna czyli kto? Niestety dzisiejszy mężczyzna nie może pochwalić się łatwym życiem. Musi być on idealnym ojcem, przykładnym mężem, wydajnym pracownikiem, mega kumplem, a przy tym znaleźć czas dla siebie. Od mnogości oczekiwań i ról społecznych może się zakręcić w głowie.


Na całe szczęście jakoś w tym wszystkim wielu facetów znajduje chwilę dla siebie, stawiając na regularne uprawianie sportu. W związku z tym bardzo dużo mężczyzn dba o swoje zdrowie psychofizyczne, wygląd zewnętrzny oraz formę z pomocą biegania, uczęszczania na siłownię, pływania czy spotykania się ze znajomymi w celu rywalizacji w jednej z wielu dyscyplin sportów drużynowych.


2. Dba o siebie

Nieokrzesany, zarośnięty, brudny i brzydko pachnący samiec alfa to obraz rodem z czasów naszych pierwszych przodków. Dziś mężczyzna docenia, jak bardzo ważne jest codzienne dbanie o siebie. Dzięki temu na ulicy można spotkać dobrze wyglądających mężczyzn w idealnie dobranych i skrojonych, wydawać by się mogło, dla nich ciuchach. Prawdziwy mężczyzna nie pozwoli na to, aby jego partnerka pouczała go w kwestiach (pozornie) stricte żeńskich.


Dziś prawdziwy mężczyzna dba o swoje zęby, regularnie odwiedza fryzjera, chodzi ze swoją ukochaną na zakupy do sklepów odzieżowych bądź wybiera wygodniejszą opcję i zamawia je, korzystając z internetu czy też stosuje kosmetyki pielęgnacyjne. Nowością od dawna nie jest już widok mężczyzny odwiedzającego kosmetyczkę, która robi mu pedicure, manicure oraz pomaga pozbyć się zbędnego owłosienia. W salonach kosmetycznych panowie równie częste decydują się na relaksacyjne masaże.


3. Goni za karierą zawodową Fabryka Siły Sklep

W czasach, w których wyznacznikiem sukcesu zawodowego są dobra materialne czy zajmowane stanowisko, prawdziwy mężczyzna musi wstawać skoro świt, aby okazać się najlepszym w pogoni szczurów. Później czeka go już tylko późny powrót do domu, kolacja, szybki wieczorny prysznic i sen, aby jutro znów rozpocząć gonitwę o lepsze jutro.


Presja społeczna jaka ciąży na mężczyźnie oczekując od niego sukcesu zawodowego jest ogromna. W związku z tym wiele osób (w tym również kobiety) przekłada życie zawodowe nad inne sfery życia, skupiając pełnię swojej uwagi oraz energii na dostaniu awansu czy też rozkręcaniu własnego biznesu, który ma przynosić duże dochody.


Co powinien umieć prawdziwy mężczyzna?


Zarabiać duże pieniądze, za które wyżywi siebie i swoją rodzinę, zapewniając im życie opływające w luksusy. Taki model rodziny jest dziś w cenie.


4. Stara się poszerzać swoje horyzonty

Na całe szczęście bycie prawdziwym mężczyzną zobowiązuje również do poszerzania własnych horyzontów. Dzięki temu panowie dostrzegają ogromną szansę, jaka otwiera się przed nimi dzięki systematycznej nauce i powiększaniu swoich kwalifikacji zawodowych. Niestety mimo to o swoją edukację bardziej dbają panie. Aż 60% kobiet w wieku od 19 do 24 lat studiuje w Polsce. W przypadku panów wynik uzyskany na tej samej grupie badanych wyniósł 47%.


Mężczyzna zdaje sobie sprawę z tego, iż umiejętne prowadzenie własnej firmy, poznawanie otaczającego go świata czy nawiązywanie dobrych relacji z innymi możliwe jest dzięki nauce. W związku z tym nie tylko on się kształci, ale również czyta dużo książek i czerpie wiele ze spotkań z innymi ludźmi.


5. Nieco brakuje mu pewności siebie

Niestety dzisiejszy facet ma również swoje wady. Szybko zmieniające się środowisku, w którym do głosu doszły kobiety, odbiło się dużym echem na mężczyznach. Cecha zdaniem pań najważniejsza w męskim charakterze, patrząc przez pryzmat doboru idealnego partnera życiowego, uległa degradacji. W męskiej części społeczeństwa rzadkością jest spotkanie mężczyzny, które jest pewien siebie, ma określony system wartości, a w życiu kieruje się własnymi zasadami.


6. Później decyduje się na założenie rodziny

Ponadto dzisiejszy mężczyzna później niż jego ojciec czy dziadek decyduje się na założenie rodziny. Zanim to nastąpi, większość mężczyzn musi osiągnąć odpowiedni status społeczny, co w tłumaczeniu oznacza zdobyć wykształcenie bądź określone umiejętności, przynosić do domu regularne wypłaty oraz być gotowym mentalnie na zawarcie związku małżeńskiego oraz późniejsze spłodzenie i wychowanie potomstwa.