Jak się okazuje, niekoniecznie najczęstszym problemem w zimie są elektryzujące się włosy. Mężczyzna może w czasie mrozów napotkać wiele innych przeszkód, przez co piękny zdrowy wygląd jego czupryny zniknie, włosy zaczną się szybciej przetłuszczać, a przez zaniedbania dnia codziennego pojawi się uciążliwy i wstydliwy łupież. Dowiedz się wszystkiego o tym, jak dbać o włosy zimą!

 

SPIS TREŚCI:

1. Jak dbać o włosy zimą?

2. Męskie włosy – codzienna pielęgnacja

3. Jaki szampon i jaka odżywka?

4. Jak wzmocnić włosy zimą?

5. Chodzić w czapce czy bez?

 

 

1. Jak dbać o włosy zimą?

Przede wszystkim należy uświadomić sobie to, że włosy zimą bardziej się elektryzują. Wszystko przez to, że mają kontakt z szalikiem i czapką. To właśnie te dwa, dla wielu osób obowiązkowe akcesoria na mroźne dni, najbardziej elektryzują włosy, stwarzają elektryczne cząsteczki o ładunku ujemnym, które przylegają do włosów, a przy tym się od siebie odpychają.

 

Oczywiście to nie wszystko. Na elektryzujące się włosy jest sposób – więcej o tym poniżej. Należy jednak zwrócić uwagę na odpowiednie kosmetyki do codziennej pielęgnacji włosów oraz to, w jaki sposób je suszyć.

 

2. Męskie włosy – codzienna pielęgnacja

Przetłuszczające się włosy powinno się myć tak często, jak dyktuje to czupryna. W niektórych przypadkach wskazane będzie nawet to, aby myć włosy codziennie. Nie należy się tym przejmować – w końcu najważniejsze jest to, aby mieć lśniące i pachnące włosy.

 

Mężczyźni, którzy lubią korzystać z żelu, past oraz wosku, powinni pamiętać Fabryka Siły Sklep

o tym, aby dokładnie po każdym nałożeniu wieczorem przed snem wyczesać bądź zmyć z włosów wszystkie pozostałości specyfików przeznaczone do ich modelowania. W ten sposób ożywi się fryzurę i nada jej świeży wygląd.

 

Faceci powinni również pamiętać o tym, dlaczego jesień i zima są porami,

w czasie których włosy bardziej się elektryzują. Niskie temperatury zachęcają do tego, aby suszyć włosy suszarką. Tradycyjne suszenie dodatkowo elektryzuje włosy, zaś ciepłe powietrze je niszczy. Warto korzystać więc z suszarek, które w opcjach posiadają jonizator oraz zimny nadmuch. Wprawdzie suszenie trwa nieco dłużej, ale jest to zdrowsze dla włosów i ich nie obciąża.

 

3. Jaki szampon i jaka odżywka?

Świetna fryzura to często pierwszy krok do tego, aby wyglądać pięknie. Modne fryzury w związku z tym nie tylko mogą pięknie wyglądać, ale również potrzebują specjalnej pielęgnacji z pomocą odpowiednich kosmetyków. Podobnie jak nieco inaczej należy pielęgnować włosy długie. Nawet krótkie włosy wymagają od właściciela tego, aby poświęcił im nieco więcej uwagi, a nie jedynie używał do ich pielęgnacji wodę z kranu.

 

Wniosek z tego jest prosty – każdy typ fryzury wymaga innego rodzaju pielęgnacji. Dla przykładu – włosy blond wymagają szamponu do włosów

o właśnie takiej barwie. Większość mężczyzn nie zwraca na to uwagi

i korzysta z produktów 2 w 1, co jest błędne i nie przyczynia się w żaden sposób do zadbania o włosy zimą.

 

Warto również zwrócić uwagę na to, aby nadać swoim włosom dodatkową jakość, stosując nieobciążające kosmyków odżywki do spłukiwania. Dodadzą one włosom objętości, naturalnego blasku oraz pomogą uzyskać wymarzoną fryzurę.

 

4. Jak wzmocnić włosy zimą?

Poniżej znajdziesz w skrócie wszystko to, co pomoże ci zadbać o włosy zimą. Stosuj się do poniższych porad a mroźne poranki oraz chłodny wiatr nie będą straszne twojej fryzurze.

 

Pamiętaj więc o tym, aby:

– stosować odpowiedni szampon pod dany typ fryzury;

– mieć pod ręką nieobciążającą odżywkę do włosów;

– korzystać z suszarki, która posiada jonizację oraz zimny nawiew;

– starać się wyczesać bądź spłukać z włosów wszelkie specyfiki do utrwalania oraz modelowania fryzury;

– zdrowo się odżywiać (szczególnie ważne jest to, aby zaopatrzyć dietę

w warzywa oraz owoce);

– elektryzujące się włosy przywracać do formy, przejeżdżając po nich wilgotną dłonią.

 

5. Chodzić w czapce czy bez?

Pamiętasz czasy dzieciństwa, gdy mama zawsze przestrzegała cię zimą przed tym, aby wychodzić do kolegów ulepić bałwana z czapką na głowie? Kiedyś się tego nie doceniało i próbowało się jak najszybciej pozbyć czapki

a dziś ciężko wyobrazić sobie mroźny dzień bez ciepłej wełnianej ochrony na włosy.

 

Faktycznie w czasie niskich temperatur bardzo łatwo można się zaziębić, gdy notorycznie unika się noszenia ciepłej czapki, aczkolwiek co na to włosy? Do noszenia czapki zimą są dwa skrajne podejścia. Pierwsze mówi o tym, że nie powinno się nosić czapki, gdyż elektryzuje ona włosy oraz sprawia, że szybciej się one przetłuszczają. Druga zaś wspomina o tym, że w skrajnie chłodnych warunkach bardzo łatwo można złapać jakąś infekcję, przeziębić zatoki czy dostać zapalenia uszu.

 

Jedno oraz drugie podejście ma silnie ugruntowane tezy przemawiające na swoją korzyść. Ostateczna decyzja należy więc do ciebie. Sam zdecyduje co będzie dla ciebie lepsze zimą. Pamiętaj jednak o tym, że zdrowie jest najważniejsze!