Moda to dział, w którym prawdziwy mężczyzna powinien być biegły. Warto wiedzieć, jak dobrze wyglądać. Taka wiedza przydaje się w codziennym życiu. W końcu jesteśmy oceniani przez innych przede wszystkim przez pryzmat aparycji. W dzisiejszym artykule wszystko o tym, jak elegancki facet powinien podchodzić do skarpet – jednego z najbardziej niedocenianych dodatków do codziennych strojów.

 

SPIS TREŚCI:

1. Skarpetki męskie, czyli co?

2. Białe skarpetki stopki dobre na każdą okazję?

3. Kolorowe skarpetki są dla dzieci?

4. Skarpetki do biegania

5. Skarpetki i sandały – brzmi słabo

 

 

1. Skarpetki męskie, czyli co?
Po pierwsze skarpetki męskie to część garderoby, która niestety często jest traktowana jako dodatek drugiego rzędu. Wielu mężczyzn, którzy zwracają uwagę na swój codzienny strój, nie martwi się już tym, co założy na swoje stopy, chyba że chodzi o buty. Warto zapamiętać raz na zawsze, że skarpetki są elementarnym dodatkiem większości strojów, wzbogacają wygląd oraz świadczą o guście właściciela.


Po drugie na rynku dostępne są różne rodzaje skarpetek. Zdecydowany prym wiodą skarpetki bambusowe. Skarpetki z bambusa są cienkie, nie uciskają dolnej części piszczeli oraz redukują do minimum ryzyko wystąpienia przykrych zapachów. Skarpetki bambusowe szczególnie polecane są do eleganckich półbutów. Równie dobrym tworzywem do wykonania wysokiej jakości skarpet jest bawełna. Przykładowo z tego właśnie materiału wykonywane są sportowe markowe skarpetki.


Skarpetki na szydełku tworzone przez kochające babcie to niestarzejący się rarytas. Szczególnie przydatne są one podczas mrozów. Gruba włóczka,

z której zostały utkane, chroni przed niskimi temperaturami.

 


2. Białe skarpetki stopki dobre na każdą okazję?

Odpowiedź na pytanie zadane w punkcie drugim nie jest taka prosta. Oczywiście można spotkać się osobami, które w luźnych codziennych kreacjach preferują jeden kolor dodatku – biały. W związku z tym skarpetki do vansów nie mogą być stosowane do każdego rodzaju obuwia.


Jak więc dobrać skarpetki? Skarpetki powinno dobierać się stosownie do okazji. Należy rozumieć przez to, że na podniosłe uroczystości wskazane jest założenie czarnych skarpetek sięgających do połowy łydek, które idealnie komponują się z czarnym garniturem oraz półbutami w takim samym kolorze.


Sprawdzona porada dla prawdziwych dżentelmenów. Jeżeli mężczyzna pragnie dobrze wyglądać bez względu na okazję, to warto stosować się do jednej sprawdzonej zasady: przyjęło się, iż kolor skarpetek dobiera się do koloru butów bądź do koloru spodni. Fabryka Siły Sklep


3. Kolorowe skarpetki są dla dzieci?

Różowe skarpetki Adidas czy zielone skarpetki Nike – takie zestawienie kojarzy się najczęściej z małymi dziećmi, które przez troskliwych rodziców ubierane są w kolorowe ubranka. Czy jednak oznacza to, że zabawa

z kolorami w dodatkach do stroju zarezerwowana jest jedynie dla najmłodszych? Oczywiście, że nie! Dzisiejsze kanony mody są bardzo elastyczne. Kolorowe skarpetki założone do codziennej granatowej marynarki oraz jeansowych spodni są sposobem na wyróżnienie się z tłumu, podkreśleniem indywidualizmu oraz kreowaniem własnego podejścia do mody.


4. Skarpetki do biegania

Szeroko rozumiany sport to sprawdzony sposób na zdrowie, dobre samopoczucie oraz młody wygląd na dłużej. Producenci odzieży do aktywnego spędzania czasu preferują specjalne linie odzieżowe. Można zacząć wyliczankę od luźnych t-shirtów dla osób ćwiczących na siłowni, po odzież termoaktywną dla biegaczy. Nie inaczej jest z dodatkiem, jakim są skarpetki.


Najlepsze do biegania oraz uprawiania jakichkolwiek innych sportów będą sportowe skarpetki bezuciskowe. Zapewnią one swobodny przepływ krwi

w czasie wysiłku oraz komfort treningu. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza jeśli jest się osobą, która ceni sobie sportowy tryb życia.


5. Skarpetki i sandały – brzmi słabo

Oczywiście nie zawsze skarpetki są pożądanym dodatkiem do stroju. Jak się okazuje, niektóre stylizacje nie dopuszczają możliwości założenia skarpet. Wiele zależy w tym przypadku od butów. Niewskazane jest stosowanie ich do sandałów. Podobnie nie należy ich zakładać do klapków na upalne słoneczne dni.


Warto zwrócić uwagę również na to, że męska etykieta dopuszcza brak skarpet jedynie w okresie letnim.