Popularne powiedzenie, które można odnaleźć w sieci, głosi „Lepiej mieć jednego prawdziwego przyjaciela niż kilku fałszywych”. Ciężko się z tym nie zgodzić. W dzisiejszych czasach prawdziwa męska przyjaźń jest na wagę złota. Warto więc szanować swojego przyjaciela, ale również należy zadbać, aby być dla niego równie dobrym kompanem do rozmów, imprez czy wakacyjnych wypadów. Tylko jak to zrobić?

 

SPIS TREŚCI:

1. Przyjaciel – dawaj, a nie tylko bierz

2. Dobry przyjaciel – zachowuj tajemnice dla siebie

3. Znajdź czas dla przyjaciela

4. Naucz się akceptować jego wybory

5. Zawsze bądź szczery

 

 

1. Przyjaciel – dawaj, a nie tylko bierz

Męska przyjaźń jest niezwykle trwałą relacją, o ile zachowa się w niej jedno proste równanie. Wartość przychodów musi być równa wartości rozchodów – oznacza to, że należy wkładać w relację tyle, ile wkłada w nią druga osoba.


Powyższe równanie niestety nie zawsze można łatwo przełożyć na relację. Jednak prawdziwą radość czerpie się właśnie z dawania, a nie brania. Warto pamiętać również o tym, że ile człowiek daje z siebie innym, tyle też od nich dostaje w zamian.


2. Dobry przyjaciel – zachowuj tajemnice dla siebie

Zaufanie to podstawa. W związku z tym każdy sekret powierzony przez przyjaciela należy zachować wyłącznie dla siebie. Od tej reguły nie ma odstępstwa. Nawet jeśli dopuścił się on zdrady po pijaku, mimo iż jego związek jest naprawdę szczęśliwy. Najlepiej dla waszej przyjaźni będzie, gdy zachowasz to dla siebie. Każdemu zdarzają się błędy. Grunt to wyciągać z nich odpowiednie wnioski i z uniesionym czołem dalej pewnym krokiem iść przed siebie.


W przypadku gdy kumpel będzie potrzebował rady czy wsparcia, bądź pierwszą osobą, która mu to zapewni. Pamiętaj jednak o tym, że przyjaciel będzie jedynie pocieszał, zaś prawdziwy przyjaciel powie prawdę w oczy, nawet gdy nikt inny nie odważy się tego zrobić!


Prawdziwi przyjaciele nie tylko nie mają przed sobą tajemnic. Są oni w swych relacjach szczerzy (o czym więcej pod koniec artykułu) i bezpośredni. W końcu faceci lubią konkrety. Fabryka Siły Sklep


3. Znajdź czas dla przyjaciela

Oczywiście z najlepszym przyjacielem, który jest niczym brat, nie należy spędzać każdej wolnej chwili jak z dziewczyną. W końcu każdy ma swoje życie, a relacja między partnerami w związku zupełnie odbiega od relacji czysto przyjacielskiej. Kobieta wymaga o wiele więcej uwagi, o kobietę trzeba zabiegać i poświęcać jej zdecydowanie więcej swojego wolnego czasu. Partnerka tylko wtedy będzie się czuła adorowana, rozumiana, szanowana oraz kochana, a to klucz do udanego i długiego związku.


Przyjaciel z kolei zrozumie, gdy coś nam wypadnie bądź mamy gorszy nastrój i chcemy pobyć sami. Warto jednak w nagłych przypadkach znaleźć czas, zwłaszcza kiedy przyjaciel potrzebuje natychmiastowej pomocy. Jeżeli popsuł mu się samochód w środku nocy, należy odpalić swoją furę i jechać nawet 100 km, aby doholować kumpla do domu.


Przyjaźń również wymaga poświęcenia, a męskie przysługi to coś, bez czego nie może ona istnieć.


4. Naucz się akceptować jego wybory

Każdy jest inny. Nie można wymagać od ludzi samych słusznych wyborów ani takich, których dokonałoby się samemu. Trzeba w swym odniesieniu zwrócić uwagę na fakt, iż ludzie są inaczej wychowani, mogą wyznawać inne wartości, kierować się w swoich wyborach innymi przesłankami, i w końcu zupełnie czegoś innego oczekiwać od życia. Nie należy tego negować. Każdy ma prawo do życia w taki sposób, jaki mu się to podoba. Trzeba się z tym pogodzić i to zaakceptować.


Podobnie sprawa wygląda w przypadku najlepszego przyjaciela. Nawet jeśli istnieje ryzyko, iż popełni gafę, nie należy go od razu krytykować, zaś gdy będzie już po wszystkim, mówić: „A nie mówiłem?" O wiele lepiej widziane będzie kulturalne podzielenie się swoimi obawami i zapewnienie kumpla, że w razie czego będzie mógł liczyć na pomoc.


Każdy niech uczy się na własnych błędach. Tylko tak można zdobyć życiową wiedzę, którą wykorzysta się w przyszłości. Dorosły facet nie jest przecież niczym dziecko i nie wymaga prowadzenia za rączkę.


5. Zawsze bądź szczery

Przyjaciel powinien być szczery w tym, co mówi oraz w swoich intencjach. Na szczerości powinna się opierać każda istotna w życiu relacja z drugą osobą. Wspomnianą zasadę idealnie można odnieść zarówno do przyjaźni, jak i do związku czy relacji z najbliższą rodziną.


Skupiając się jednak tylko na przyjaźni, jeżeli uważasz, że twój przyjaciel popełnia błąd, wiążąc się z kobietą, którą ledwo poznał, to powiedz mu

o tym. Jeżeli z kolei zobaczyłeś jego obecną dziewczynę w dwuznacznej sytuacji w klubie z innym kolesiem, gdy miała być w pracy, również mu to powiedz. Może początkowo kumpel w taką informację nie uwierzy, ale kłamstwo ma krótkie nogi i zawsze wychodzi na jaw, więc prędzej czy później zapuka do twoich drzwi z dobrym whisky w dłoni!


Bądź szczery, ale również oczekuj szczerości. Nie ma nic gorszego niż osoba, która jest fałszywym przyjacielem. Tego typu toksyczne relacje należy jak najszybciej usuwać ze swojego życia.