Kobiety, które zastawiają się, jak zdobyć faceta swoich marzeń, oraz te, które go aktywnie poszukują, mogą czuć się zawiedzione. Jak wskazują badania, idealny facet nie istnieje. Okazuje się, że nawet najbardziej przystojny facet ma pewne lęki. Dzisiejszy artykuł obnaży wszelkie słabości mężczyzn. Wskaże to, czego boi się każdy facet.

 

SPIS TREŚCI:
1. Rozstanie – niemiły prezent dla faceta
2. Nagi facet i kompleksy
3. Facet po czterdziestce
4. Wymarzony facet a niska samoocena
5. Myśl jak facet, a nie jak chłopiec

 


1. Rozstanie – niemiły prezent dla faceta
Widzisz atrakcyjnego faceta. Zauważasz, że patrzy na niego twoja dziewczyna. Czujesz się jednocześnie zazdrosny i zły. Przyglądasz mu się. Faktycznie, wygląda naprawdę dobrze. Jak się zachowasz?

 

Jest to świetna okazja, aby zrobić dziewczynie bezsensowną kłótnię o nic nieznaczące spojrzenie. Pewnie wielu mężczyzn w takiej właśnie chwili „zagotowało się" i wplątało w niepotrzebną dyskusję.

 

Żaden facet nie powie tego głośno, ale jeśli jest w szczęśliwym związku, boi się, że kiedyś może zostać sam. Boi się, że nowy kolega poznany na dyskotece może okazać się od niego lepszy. Jak dowodzą badania, mężczyźni nie tylko szybciej się zakochują, ale również gorzej znoszą rozstania. Tacy właśnie są mężczyźni, choć żaden z nich się do tego głośno nie przyzna.

 

2. Nagi facet i kompleksy
Idealny facet jest na pozór pewny siebie, niezwykle inteligentny, dobrze się ubiera i sypie żartami jak z rękawa. Tak naprawdę to osoba, która jak każdy ma kompleksy, ale dobrze odgrywa swoją rolę. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że osoba na co dzień szczęśliwa, jest w wielu przypadkach zakompleksiona.

 

Nagi facet może mieć kompleksy. Mogą być one na tyle poważne, że zniechęcają go do bliskości z drugą osobą. Niechęć mogą wzmagać także argumenty przytaczane przez partnerkę na temat zadbanych, wysportowanych mężczyzn, w tym ich ciała.

  Fabryka Siły Sklep

3. Facet po czterdziestce
O tym, by poderwać bogatego faceta po czterdziestce, marzy niejedna samotna kobieta. Dla nich to osoba, która posiada odpowiednie doświadczenie życiowe oraz ma ustatkowane życie osobiste i zawodowe. Dowcipy o czterdziestolatkach skutecznie psują tę wyidealizowaną wizję.

 

Mężczyźni po czterdziestym roku życia zwykle uważają, że nie mają już nic

w życiu do osiągnięcia. Twierdzą, że mają nudną pracę, nieszczęśliwą rodzinę oraz dużo zobowiązań finansowych. Mężczyźni, którzy kończą 40 lat, przeżywają tzw. kryzys wieku średniego. Mimo upływu lat, wciąż chcą być piękni, młodzi oraz doceniani.

 

4. Wymarzony facet a niska samoocena
Kompleksy mogą prowadzić do tego, że nawet zaradny, towarzyski oraz przystojny facet nie będzie dostrzegać swoich zalet. Utwierdzanie się

w przekonaniu, że nie ma się żadnych zalet, prowadzi jedynie do pogłębienia kompleksów. Zakompleksiony facet może mieć problemy z odnalezieniem się w społeczeństwie.

 

W takiej sytuacji warto przygotować listę swoich wad, a następnie do każdej z nich spróbować dobrać swoje umiejętności. Aby uporać się z problemami, musi upłynąć od 14 do 30 dni, w których powtarzamy daną czynność. Po tym czasie obowiązek przekształci się w nawyk, a z listy zniknie kolejny punkt.

 

5. Myśl jak facet, a nie jak chłopiec
Co najczęściej słyszy od swojej ukochanej typowy facet? Przeważnie: „jesteś taki dziecinny", „znalazłbyś w końcu normalną pracę", „przestań rozmawiać o innych dziewczynach przy mnie". Wielu mężczyzn boi się tego, że w ich życiu pojawi się coraz więcej obowiązków. Boją się oni odpowiedzialności związanej z założeniem rodziny lub wejściem w poważną relację.

 

Dzieje się tak, ponieważ nadal ceni się wolność i inne wartości tak charakterystyczne u niesfornych nastolatków. Życie szybko się zmienia. Nikt nie staje się młodszy. Każdy ma obowiązki. Wywiązywanie się z nich da szansę na odrzucenie strachu i pokazanie swojej wartości.