Przenośny projektor – musisz to mieć!
Wyobraź sobie taką sytuację. Zapada właśnie wieczór, a ty nadal nie możesz zasnąć. Przekręcasz się z boku na bok, cóż można innego robić w takiej sytuacji. W końcu decydujesz się obejrzeć śmieszne filmy na YouTube, jednak nie chce ci się wstawać z łóżka i iść po laptopa… zresztą wcale nie musisz, jeśli masz pod ręką najlepszy projektor w wersji mini. Wystarczy, że ruter wysyła sygnał wi-fi, a z pomocą kilku kliknięć znajdziesz się w internetowym video serwisie.
SPIS TREŚCI:
1. Ultramobilny projektor w twoim domu
2. Co daje użytkownikowi przenośny projektor?
3. Zalety oraz wady urządzenia
Indywidualne planydietetyczne i treningowe już od 42 zł / mies.
1. Ultramobilny projektor w twoim domu
Jak widać czasy, w których projektory były duże, a lampa bardzo szybko się przepalała – minęły bezpowrotnie. Projektor gwiazd dla dzieci to wspaniała zabawka, ale również nie jej będzie poświęcony dzisiejszy artykuł. W końcu technika idzie do przodu, a wraz z nią rozwój, dzięki któremu ktoś wpadł na pomysł stworzenia małego kieszonkowego projektora dla zapaleńców kina. Dziś projektor dla dzieci… tych większych dzieci, które lubią gadżety!
Rozmiary sprzętu nie powalają bez większych problemów można schować go do plecaka czy też kieszeni. Projektor PicoPix firmy Philips to pierwszy tego typu sprzęt na rynku. Jego wymiary to 105 x 105 x 31,5 mm. W do-datku waży on zaledwie 284 gramy, więc jego przenoszenie jest więcej niż komfortowe.
Pamięć wbudowana 4 GB pozwala na wgranie kilku ulubionych filmów. Dodatkowo pamięć wewnętrzną można rozbudować z pomocą kart SD. Urządzenie jest ponadto w stanie łączyć się bezprzewodowo z tabletem, laptopem czy smartfonem. Z kolei opcja DLNA umożliwia odtwarzanie obrazu z sieci lokalnej. Ponadto wejścia HDMI, USB, mini USB, Jack 3,5 mm oraz A/V pozwalają na podłączenie sprzętów zewnętrznych.
Nawigacja urządzenia możliwa jest dzięki dotykowemu panelowi u góry urządzenia oraz trzem przyciskom. Wyświetlanie obrazu z kolei umożliwiają diody LED. Przy zasilaniu zewnętrznym jasność wyświetlanego obrazu wynosi 100 lumenów, z kolei przy pracy na akumulatorze spada ona do 60 lumenów, co jednak nadal daje świetnej jakości obraz.
Warto dodać, iż urządzenie bazuje na systemie Android, dzięki czemu możliwe jest nie tylko odtwarzanie plików multimedialnych, ale również odczytywanie dokumentów pakietu Microsoft Office.
2. Co daje użytkownikowi przenośny projektor?
Po opisie dokładnych danych technicznych nadszedł czas na skupienia uwagi wokół faktycznej użyteczności produktu. Mini projektor dla wielu osób z pewnością będzie wymysłem i sprzętem, który znajdzie miejsce tylko w rę-kach prawdziwych maniaków kina, ale czy do końca tak wygląda prawda?
Przenośny projektor to świetne rozwiązanie podczas wypadu pod namiot, gdyż obraz dobrej jakości uzyskuje się również na innych powierzchniach niż płaska biała ściana. Ponadto może on się sprawdzić w momencie, gdy zgaśnie światło, a ukochana obejrzałaby w łóżku tuż przed snem roman-tyczny film. W pełni naładowany akumulator zapewnia 2 godziny, w tym przypadku 2 krótkie godziny, ciągłej projekcji. Przy korzystaniu z wi-fi czas ten spada do zaledwie 1,5 godziny.
Przenośny projektor to także świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują prezentacji w codziennej działalności. Może więc on znaleźć uznanie w oczach wykładowców, nauczycieli, pracowników firm oraz studentów, którzy na zajęciach mogą zaprezentować własną pracę, zaś w czasie wolnym od nauki poświęcić się ulubionemu serialowi. Wszystko bez obaw o światło. Dzięki zastosowaniu diod LED żywotność lampy jest ogromnym plusem. Jak podaje producent, lampa projektora jest w stanie pracować bez przerwy przez 30000 godzin, czyli w przeliczeniu 1250 dni.
3. Zalety oraz wady urządzenia
Poniższe zestawienie przedstawia wady urządzenia oraz jego zalety.
Wady:
– czas pracy na w pełni naładowanej baterii;
– pojemność akumulatora;
– przegrzewanie się;
– głośna praca;
– projektor w salonie nadal przegra z TV.
Zalety:
– żywotność lampy;
– małe rozmiary;
– innowacyjne rozwiązanie;
– obsługiwanie wielu formatów;
– wbudowana pamięć wewnętrzna;
– możliwość podłączenia przewodowego i bezprzewodowego z innymi urządzeniami;
– mnogość obsługiwanych formatów;
– system Android;
– łatwy w obsłudze touchpad;
– wbrew pozorom – cena;
– jest przydatny w pracy;
– świetne źródło rozrywki.
Przenośny projektor marki Philips znajdzie uznanie w oczach osób, które lubią nowoczesne rozwiązania w codziennym życiu. Być może nieco zniechęcająca może być cena urządzenia (ok. 1700–2000 zł), aczkolwiek patrząc na koszty większych gabarytowo projektorów, cena nie jest wygórowana. Jak już wspomniano wcześniej urządzenie świetnie sprawdzi się wśród grona osób, które prezentacje multimedialne przygotowują do pracy.
Jest to urządzenie dla osób ceniących jakość – lampka zapewnia pracę przez okres 4–5 lat, zaś projektorem w wolnym momencie będzie również można zająć dzieci. Projektor dla dziecka a spokój dla rodziców, które tylko muszą dopatrywać tego, aby pociecha była bezpieczna i sama nie chciała sprawdzić, jak funkcjonuje mini sprzęt.
Wypożyczalnia projektorów w wersji mini – czy to nie brzmi jak świetny pomysł na biznes? Szczególnie może sprawdzić się w dużych miastach, gdzie technologia jest nieodzowną częścią codzienności. Wygoda, komfort użytkowana i innowacyjność – te trzy określenia idealnie oddają to, co chcieli przekazać pomysłodawcy urządzenia PicoPix.