Będąc w dłuższej relacji ze swoją życiową partnerką, nie unikniesz spotkań z jej rodzicami. Czy tego chcesz, czy nie, od czasu do czasu będziecie musieli ich odwiedzić. Jak się zachowywać, aby nie podpaść osobom, które bacznie obserwują każdy twój gest?

 

SPIS TREŚCI:
1. Uważaj na nadmiar żartów
2. Bez przechwałek
3. Nadstaw ucho i słuchaj
4. Nie przerywaj
5. Wasze sprawy są wasze

 

 

1. Uważaj na nadmiar żartów

Poczucie humoru to bardzo przydatna cecha. Dzięki niej zjednasz sobie niejedną osobę, będziesz uchodził za duszę towarzystwa oraz bez większych problemów nawiążesz wiele nowych znajomości. Takie osoby są dziś w cenie.

 

Uważaj jednak, aby nie przesadzić z ilością i jakością swoich żartów przy jej rodzicach. Możesz wtedy zostać zaszufladkowany jako błazen,

w najgorszym przypadku cham, czyli „ktoś nieodpowiedni dla naszej ukochanej córki”. A przecież nie taki był plan, prawda?

 

2. Bez przechwałek

Jeżeli jest to pierwsza konfrontacja z rodzicami twojej dziewczyny, na pewno pojawią się pytania o to, czym się obecnie zajmujesz. Czy masz jakieś hobby? Nikt nie zawaha się również spytać o twoje wykształcenie i wiele innych podstawowych kwestii.

 

Postaraj się na nie odpowiadać w ciekawy sposób, unikaj jednak nadmiaru emocji w swoich wypowiedziach. Przede wszystkim nie przechwalaj się oraz nie naginaj rzeczywistości. Fabryka Siły Sklep

 

Skoro jesteś z ich córką, to już znak, że masz coś do zaoferowania. Bądź sobą i uważaj na to, co i jak mówisz.

 

3. Nadstaw ucho i słuchaj

W konfrontacji z potencjalnymi teściami przydatna będzie umiejętność bystrego słuchania. W ten sposób dowiesz się czegoś ciekawego na temat najbliższych twojej wybranki. Zawsze możesz usłyszeć ciekawą historię

z dzieciństwa ich córki, skonfrontować ich światopogląd ze swoim oraz zwrócić uwagę na to, co jest dla nich istotne w życiu oraz jakie wyznają zasady. Dzięki takiemu zachowaniu z pewnością szybko zostaniesz ich ulubieńcem!

 

4. Nie przerywaj

Jeśli już uporałeś się z aktywnym słuchaniem w trakcie rozmowy, to naucz się jeszcze jednej przydatnej cechy wprawionego rozmówcy – nigdy nie przerywaj, gdy inni mówią! A zwłaszcza osoby starsze od ciebie.

 

W ten sposób pokażesz, że posiadasz obycie w towarzystwie, dobrze wypadniesz w oczach rodziców swojej dziewczyny, a także udowodnisz,

że zasady ponadczasowej kultury nie są ci obce. Brawo! Punkt dla ciebie!

 

5. Wasze sprawy są wasze

Ten podpunkt warto przeczytać, choćby przez wzgląd na to, że skoro wiążesz poważne plany ze swoją obecną wybranką, to, chcąc nie chcąc, będziesz musiał co jakiś czas wpaść na przysłowiowy obiadek do jej rodziców.

 

Naucz się jednej zasadniczej rzeczy – nigdy nie pierz publicznie waszych brudów oraz nie szukaj rozwiązania waszych problemów u jej rodziców!