20 lutego w klubie bokserskim Ring3city na terenie Stoczni Gdańskiej odbędzie się szósta z kolei gala tzw. Białych Kołnierzyków.


White Collar Boxing jest formą boksu, w której zarówno mężczyźni jak i kobiety pod okiem wykwalifikowanych trenerów przygotowują się do stoczenia pojedynku w specjalnie zorganizowanej gali bokserskiej. Na co dzień są to biznesmeni, prawnicy, bankierzy, członkowie korporacji, którzy po godzinach pracy wkładają dresy, kaski i rękawice, aby z pełnym zaangażowaniem wylewać z siebie litry potu i zmierzyć się z własnymi słabościami. Najczęściej osoby te mają niewielkie lub żadne doświadczenie w boksie, jednak pasja do tego sportu pozwala przetrwać najbardziej krytyczne momenty.

Pomysł na White Collar Boxing zrodził się w Nowym Jorku w 1990 roku

i szybko stał się popularny na całym świecie. W Polsce gale Białych

Kołnierzyków zainicjował założyciel klubu Ring3city – Marcin Marczak.
Pochodzący z Kętrzyna zawodowy bokser posiada na swoim koncie

8 stoczonych walk (8-0, 4KO). Marcin zainspirował się galami White Collar Boxing organizowanymi w Londynie, gdzie spędził kilka lat swojego życia. Słusznie odważył się sprowadzić tę amatorską formę boksu do Polski.

W gali Białych Kołnierzyków może wystąpić niemal każdy, bez względu na
wiek, doświadczenie, poziom sprawności. Liczą się przede wszystkim chęci,
odwaga oraz determinacja.


Walki trwają 3 x 2 minutowe rundy. Bokserzy poddani są zawodowemu,
ośmiotygodniowemu szkoleniu, podczas którego oceniane są ich umiejętności w celu dopasowania do odpowiednich zawodników z grupy

i zapewnienia uczciwej walki. Uczestnicy mają na sobie pełną ochronę,

w tym duże, 16-uncjowe rękawice, ochraniacze głowy i krocza, a nad przebiegiem pojedynków czuwają sędziowie.

W sobotę 20 lutego odbędą się cztery walki bokserskie i jeden pojedynek

w formule muaythai. Gala rozpocznie się o godzinie 19 w klubie Ring3city przy ulicy Doki 1/31B na terenie Stoczni Gdańskiej. Dodatkowo podczas wydarzenia odbędzie się wystawa gdańskiego fotografa – Jakuba Szpojdy pod tym samym tytułem „White Collar Boxing”. Artysta pragnąc wymieszać dwa odrębne światy: sztukę i sporty walki zaprezentuje swoje wyjątkowe prace związane z zawodnikami gali.

Wszystkich kibiców i sympatyków serdecznie zapraszamy! Takich emocji nie można przegapić!


Szczegóły znajdziesz tutaj: 

https://web.facebook.com/events/1058031077553644/