Do dziś z utęsknieniem wielu miłośników kulturystyki wspomina sylwetki Francka Zane’a czy Arnolda Schwarzeneggera, którzy pomimo ogromnych rozmiarowo mięśni zachowywali piękne smukłe ciało. A jak wygląda to teraz?

 

SPIS TREŚCI:
1. Kulturystyka PRO obecnie

2. Ważne zmiany w świecie sportów sylwetkowych
3. Czym jest Men’s Physique?

 


1. Kulturystyka PRO obecnie

Obecnie wiele się zmieniło. Kulturyści o dużych, ale mimo to zachowanych

w granicach smaku gabarytach przeszli do lamusa. Kulturystyka profesjonalna poszła w zupełnie innym kierunku. Czy dobrym? To trudno stwierdzić, gdyż ten temat od wielu lat jest poruszany na forum, powstają sprzeczne opinie.

 

Faktem jest, że na Mr Olympia często wygrywa ten, kto nie tylko ma ładnie wyrzeźbione mięśnie, idealnie je odseparował, posiada niski odsetek podskórnej tkanki tłuszczowej, ale również ten, kto ma największe muskuły. A to często z estetyką niestety ma niewiele wspólnego. Dzisiejsze wydanie kulturystyki w formie PRO wielu osobom nie odpowiada i trudno się temu dziwić.

 

2. Ważne zmiany w świecie sportów sylwetkowych

Wprawdzie każdy ma prawo do własnej opinii, ale monstrualne mięśnie nie są z pewnością elementem trafiającym do zdecydowanej większości fanów sportów sylwetkowych, w tym do osób, które ten sport uprawiają rekreacyjnie i chcą „ładnie wyglądać”, lecz nie mają skąd czerpać odpowiednich wzorców.

 

Po fali krytyki WBFF wyszło naprzeciw fanom: zdjęto z corocznych imprez profesjonalną kulturystykę kobiet oraz coraz bardziej popularyzowano nową konkurencję zwaną Men’s Physique. W polskim języku w wolnym tłumaczeniu Men’s Physique oznacza „męska sylwetka”. Fabryka Siły Sklep

 

3. Czym jest Men’s Physique?

Męska sylwetka święci tryumfy na scenie światowej oraz w Polsce, jest powrotem do upragnionych korzeni kulturystyki, do estetyki sylwetki, do zachowania zdrowego rozsądku w gabarytach mięśni, sprawności fizycznej, siły oraz piękna.

 

Coraz więcej osób chce wyglądać właśnie tak. Nie mieć przesadnie rozbudowanych mięśni i cieszyć się przy tym silnym, zdrowym oraz sprawnym ciałem, którego zbroją są dostatecznie duże oraz wyrzeźbione mięśnie. Minimalna ilość podskórnej tkanki tłuszczowej pozwala na chwalenie się idealnym sześciopakiem oraz separacją mięśniową.

 

Plażowa sylwetka, bo tak również nazywa się tę konkurencję ze względu na szorty, w których występują panowie, staje się powoli sylwetką wzorcową. To ona określa gust, poczucie smaku w tym sporcie, a także często jest celem treningowym zastępów ćwiczących.

 

Zdrowy styl życia oraz umięśniona sylwetka już od dawna nie są sportem przeznaczonym dla nielicznych. Dziś to element dnia codziennego, sposób wyróżnienia się w społeczeństwie i akcentowania własnej osobowości.