Byłbyś w stanie rzucić wszystko dla swoich marzeń, gdy nikt w ciebie nie wierzy i wątpi w twoje możliwości? On nie bał się postawić wszystkiego na jedną kartę. Był pewien, że wie, dokąd zmierza. Dziś jest ikoną, żywą legendą, osobą, której nikt nigdy nie zastąpi!


Trening Arnolda Schwarzeneggera to niedościgniony wzór dla wielu. Jego każda książka kryje uniwersalne prawdy dla młodych adeptów, którzy dopiero poznają trening oraz codzienność kulturysty. Więcej w poniższym artykule!

 

SPIS TREŚCI:
1. Arnold Schwarzenegger pokazał, jak należy postępować z własnymi marzeniami
2. Nie słuchał innych – wierzył tylko sobie
3. Schwarzenegger nie bał się marzyć
4. Działanie kluczem sukcesu

 

 

1. Arnold Schwarzenegger pokazał, jak należy postępować z własnymi marzeniami

Kiedy byliśmy dziećmi, mieliśmy swoje marzenia – zazwyczaj chciało się być lekarzem, policjantem czy strażakiem. W dzieciństwie marzy się o wielkich rzeczach i nie można doczekać się dorosłości, aby zacząć je realizować.

 

Niestety dla 99,7% z nas życie nie jest tak kolorowe – większość wpada

w pułapkę dzisiejszego świata – daje narzucić sobie role społeczne, w których nigdy nie czuje się dobrze, które tak naprawdę wybierane są przez inne osoby! Mało kto wie, jak to zmienić. Dużo osób boi się indywidualności, dlatego chowa się w grupie podobnych jednostek.

 

Arnold Schwarzenegger pomimo trudnych warunków wybrnął z tej pułapki. Z pułapki, w którą wpada prawie każdy.

 

2. Nie słuchał innych – wierzył tylko sobie

Arnold zawsze powtarzał, że najważniejsze to ufać samemu sobie. Bez tego prawdopodobnie nigdy nie zobaczylibyśmy go na scenie kulturystycznej, a on sam nie wygrałby kilku tytułów Mr. Olympia, nie zagrałby Terminatora oraz nie zostałby gubernatorem stanu Kalifornia w USA.

 

Czemu tak się stało? Ponieważ nie wierzył tym, którzy wmawiali mu, że do czegoś się nie nadaje, którzy mówili, by sobie odpuścił i że kulturystyka to sport nie dla niego. Fabryka Siły Sklep

 

Warto zadać sobie teraz bardzo ważne pytanie – bardzo ważna jest szczera odpowiedź – kto zna nas lepiej niż my sami? Kto lepiej zna nasze marzenia, których nie chcemy wyjawić światu w obawie przed falą krytyki? I w końcu, kto przeżyje za nas życie?


Odpowiedź jest prosta – NIKT.

 

3. Schwarzenegger nie bał się marzyć

Warto postępować jak on i nie bać się marzyć! Nikt nikogo za to nie ukarze, co z tego, że ludzie wątpią w innych i ich nie rozumieją? Warto się takim osobom przypatrzeć, bowiem czy nie jest tak, że właśnie te osoby od lat tkwią w tym jednym miejscu i wszystko oceniają negatywnie przez to, że same nie są w stanie spełniać swoich marzeń?

 

Człowiek, który jest silny, nie pozwoli komuś innemu czuć się słabym.

Nie atakuje oraz nie krytykuje, bo ma swoje życie i skupia się na sobie.

Inni go nie obchodzą.

 

Nie wolno wątpić w swój potencjał, bo ten jest nieograniczony. Warto

w końcu uwierzyć w siebie, bo czas za szybko upływa, aby wszystko zostawiać na później!

 

4. Działanie kluczem sukcesu

Kluczem do sukcesu jest niepopełnianie jednego z najczęstszych błędów – nie słowa, lecz czyny świadczą o człowieku. Inni ludzie o planach danej osoby powinni dowiadywać się nie z jej ust, lecz z jej czynów.

 

W związku z tym nie należy poprzestawać na samym mówieniu, bo jeśli opieramy się na opinii innych i w ogóle nie działamy, wystawiamy się jedynie na pośmiewisko.

 

Pracować należy w ciszy. Trening niech będzie pasją. Rozgłos niech przynoszą efekty. Oto prawdziwy wzór postępowania dla dzisiejszego kulturysty.