Jak oni osiągają taką rzeźbę? Mają specjalne treningi? Dużo biegają? Jak dla mnie odpowiedź jest jeszcze prostsza – podciągania. Uwierzcie mi, że przy samych podciąganiach również wzmacniają się i rozwijają mięśnie brzucha. Zawsze radzę początkującym "jak najwięcej podciągnięć". Ale są pewne metody związane z podciąganiami, o których powiem. Mam nadzieję, że dostosujecie się do niektórych zalet.


SPIS TREŚCI:
1. Lato się zbliża
2. Sposoby na kamienną rzeźbę1. Lato się zbliża
Temat rzeźby pojawia się przeważnie przed sezonem letnim. To nie jest mit czy stereotyp! Na treningach osoby początkujące często mówią, że zaniedbały się i przed latem chcą zredukować kilka kilo, odsłaniając mięśnie brzucha. Idealnym rozwiązaniem dla nich jest Street Workout.


Treningi na świeżym powietrzu, a co za tym idzie – możliwość trenowania bez koszulki i jednoczesne opalanie się. Zaraz zaraz, ale..."Jakie ćwiczenia na brzuch?". Moja odpowiedź jest zawsze bardzo prosta – podciągania na drążku. Przy tym ćwiczeniu angażuje się całe ciało, między innymi brzuch. Ja swojego czasu w ogóle nie wykonywałem typowych ćwiczeń na mięśnie brzucha, a one same po krótkim czasie zaczęły odsłaniać się.


2. Sposoby na kamienną rzeźbę
"Co jeszcze?". Jeżeli wystarczająco wzmocniliście swoje ciało, można przejść do bardziej skomplikowanych ćwiczeń. Ich trudność będzie wiązała się raczej z intensywnością wykonania.


Wykonuj dużo, nawet tych samych podciągnięć, powtórzeń – zachowując prawidłową technikę (jeżeli są to podciągania, to nie wyginaj się w trakcie ruchu i mocniej spinaj brzuch, nawet możesz nogi trzymać lekko przed sobą; jeżeli są to pompki, pamiętaj o spinaniu mięśni pośladkowych i wciągnięciu

i spięciu brzucha). Fabryka Siły Sklep


Przy klasycznych podciąganiach możesz unieść nogi do kąta 90 stopni i w tej pozycji wykonywać ruch. Wykonuj ćwiczenia w seriach łączonych. Na przykład ustal sobie, że na każdą minutę musisz wykonać 10 scyzoryków

i 10 pompek lub 5 podciągnięć.


Zadaniem jest wykonanie 100 scyzoryków/100 pompek, czyli ćwiczenia wykonujesz przez 10 minut. W zamkniętym pomieszczeniu ciężko wykonać taką serię, ale na świeżym powietrzu to sama przyjemność.


Po każdym treningu polecam wykonywać planki na prostych rękach i na łokciach, najlepiej kilka serii. Staraj się robić krótkie przerwy. Pamiętajcie

o wznosach nóg na poręczach. Na tym urządzeniu macie możliwość wykonywać szybkie, dynamiczne wznosy.


Dla zaangażowania dolnych mięśni brzucha (najczęściej z nimi jest problem) radzę wykonywać wznosy do poziomu 90 stopni, ruch do pozycji wyjściowej powinien być kontrolowany. Lepszy efekt osiągniecie, jeżeli połączycie ćwiczenie z pompkami na poręczach. Na przykład wykonujecie 2 pompki i 2 wznosy, nie schodząc wykonujecie kolejne 4 pompki i 4 wznosy.


Tak do 10 powtórzeń w każdej pozycji. Oczywiście efekt takich ćwiczeń będzie jeszcze lepszy, jeżeli będziecie pilnować diety. Co do ćwiczeń: szybkie powtórzenia z prawidłową techniką, krótkie przerwy, wykonanie serii łączonych. Życzę wam udanych treningów i kamiennej rzeźby.