Okres masowania w przypadku osób, które nie startują w zawodach, trwa w najlepsze cały rok bądź powoli dobiega końca przed nadejściem lata. W artykule przedstawiono najlepsze ćwiczenia, dzięki którym uzyska się maksymalną hipertrofię mięśni nóg!


Mięśnie nóg często są pomijane przez wielu ćwiczących. Na całe szczęście coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, iż takie postępowanie w sportach sylwetkowych nie jest miarodajne. Po prostu warto trenować mięśnie nóg.


Wszystko o tym, jak rozbudować masę mięśni nóg – poniżej!


SPIS TREŚCI:
1. Przysiady – idealne ćwiczenie na mięśnie nóg
2. Masywne mięśnie nóg – dobij targu z pomocą suwnicy

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -10 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc1. Przysiady – idealne ćwiczenie na mięśnie nóg

Przysiady można wykonywać na wiele sposobów. Świetnie angażują one mięśnie nóg.


Po pierwsze można opuszczać ciało do kąta 45 stopni. Wówczas wykonuje się tzw. „półprzysiady”, świetne rozwiązanie w przypadku dobicia zmęczonych nóg po treningu.


Pełen przysiad wykonuje się z kolei dotąd, aż uda osiągną przynajmniej płaszczyznę równoległą do płaszczyzny ziemi. Oczywiście pogłębienie kąta w przypadku osób początkujących może być ryzykowne, niemniej jednak jest to świetny sposób na wzrost zaangażowania większej liczby włókien mięśniowych.


W prawidłowo wykonanym przysiadzie nie można się garbić oraz nie należy wysuwać kolan poza pionową linię wyznaczoną końcami palców u stóp. W pierwszym przypadku obciąża się kręgosłup, w drugim zaś negatywnie wpływa się na jeden i drugi staw kolanowy. Bolące kolana mogą świadczyć o tym, że trzeba bardziej uważnie ćwiczyć!


Ćwiczenie to może być wykonane bez obciążenia, z hantelkami oraz sztangą trzymaną na mięśniach czworobocznych, tzw. „kapturach” oraz na przednim aktonie mięśni naramiennych. W przypadku przysiadów ze sztangą trzymaną z przodu warto wykorzystać maszynę Smitha.


Dodatkowo przysiady mają działanie wzmacniające nie tylko na mięśnie nóg. Pomagają one również uzyskać silne mięśnie brzucha, które biorą czynny udział w tym ćwiczeniu.


2. Masywne mięśnie nóg – dobij targu z pomocą suwnicy

Świetny przyrząd do maksymalnego zmęczenia mięśni nóg. Można na nią nakładać o wiele większe ciężary niż na sztangę – nie obawiając się, iż w ten sposób naraża się na uszkodzenie kręgosłup.


Jeśli chodzi o samo ćwiczenie, to warto starać się opuszczać ciężar maksymalnie do dołu, natomiast podczas wypychania suwnicy nie wykonywać tzw. „przeprostu”, który destrukcyjnie wpływa na stawy kolanowe. Należy pamiętać o tym, że cały czas trzeba kontrolować ciężar, stąd obciążenie musi być dobierane rozsądnie. Fabryka Siły Sklep


Ćwiczenie to w połączeniu z przysiadami maksymalnie zaangażuje do wzrostu włókna mięśniowe umiejscowione w nogach! Ich połączenie świetnie nadaje się w przypadku budowania masy mięśni nóg.

REKLAMA
16-krotny Mistrz Świata Jarosław Olech stosuje Nr 1 na wzrost siły i masy mięśniowej
Darmowa dostawa!
+ Indywidualny plan dietetyczny + Poradnik treningowy