Nogi to najobszerniejsza partia mięśniowa w ludzkim ciele. Wiele zwłaszcza początkujących osób unika treningu nóg jak ognia. Takie rozwiązanie mija się z celem. W końcu kulturystyka to sport, który ma rozwijać całe ciało, a kończyny dolne to znak rozpoznawczy wielu kulturystów. Trening siłowy nóg jest więc obowiązkowy jak trening klatki piersiowej czy innej partii mięśniowej!

 

SPIS TREŚCI:
1. Trening siłowy nóg to równomierny rozwój całego ciała
2. Ćwiczenia siłowe nóg to więcej hormonów
3. Brak kontuzji

 

 

Samo bieganie czy jazda na rowerze to zdecydowanie za mało. Kompletny trening nóg można wykonać nawet w garażowej siłowni. Wystarczy jedynie odpowiednio przygotowany plan treningowy.

 

1. Trening siłowy nóg to równomierny rozwój całego ciała

W sportach sylwetkowych bardzo ważny jest równomierny rozwój sylwetki, dlatego niedopuszczalne jest notoryczne pomijanie niektórych partii mięśniowych. Niestety najczęściej pomijany jest trening nóg. Jest to karygodne podejście, bowiem dysproporcje w muskulaturze mogą wpływać negatywnie na osiągane wyniki siłowe czy wydolnościowe, pogarszać stan zdrowia oraz być powodem wolniejszego rozwoju pozostałych mięśni.

 

Jak więc widać, trening nóg jest potrzebny, aby w pełni rozwijać całe ciało!

 

2. Ćwiczenia siłowe nóg to więcej hormonów

Podczas wykonywania przysiadów przysadka mózgowa wtłacza do organizmu ogromne ilości HGH – naturalnego ludzkiego hormonu wzrostu.

 

Co to oznacza? Dzięki hormonowi wzrostu, który uwalnia się w czasie treningu nóg, nie tylko szybciej rozbuduje się mięśnie, ale również wzmocni cały organizm. Jest to hormon anaboliczny przyczyniający się do rozrostu struktur mięśniowych. Fabryka Siły Sklep

 

Należy pamiętać o tym, że rozbudowane nogi mają istotny wpływ na rozwój pozostałych partii mięśniowych. Zaniechanie ich treningu może osłabić ten rozwój, spowolnić nie tylko efekty, ale także czas zmiany sylwetki.

W skrajnych przypadkach wyniki mogą być wręcz niezauważalne.

 

A czy każdemu ćwiczącemu nie chodzi o to, aby rozwijać w pełni swoje ciało?

 

3. Brak kontuzji

Silne nogi to podstawa w życiu codziennym. To właśnie na nich spoczywa ciężar ciała. Jeśli wykonujesz trening nóg, nie tylko zmieniasz ich wygląd, zwiększasz siłę, ale również wzmacniasz powięzi, stawy, ścięgna, czyli wszystko, co utrzymuje w ryzach połączenia mięśniowo-kostne. Dzięki temu jesteś bardziej odporny na urazy, uderzenia.

 

Z takim podejściem do treningu nóg bez problemu poradzisz sobie z biegiem do autobusu, a także bez obaw o kontuzję pograsz ze znajomymi w piłkę nożną.

 

Jak widać, trening nóg niesie za sobą wiele korzyści w życiu codziennym.

Z jego pomocą wzmocnisz postawę, rozwiniesz całe ciało, będziesz zdrowszy.