FIT Weekend koroną ekstremalnych sportowych doznań!


Siła tkwi w Targach Kielce!


Jak dotychczas Centrum Kongresowe Targów Kielce zapisało się w historii polskiej kulturystyki jako miejsce organizacji Mistrzostw Polski Kobiet, Mężczyzn i Par w Kulturystyce i Fitness. W jednym miejscu spotkać można było ponad 400 zawodników i zawodniczek, a same zmagania o tytuł Mistrza i Mistrzyni Polski oglądało ponad 3 tysiące zwiedzających. Zachęceni pozytywnym odbiorem wydarzenia Kulturystyka i Fitness rozwinęliśmy jego podstawową formułę, pretendując do tytułu sportowej stolicy Polski, już nie tylko w samej kulturystyce.


Mistrzowie podczas sportowego święta w Targach Kielce

Najlepsi w Polsce kulturyści, zawodnicy muaythai, MMA, pole dancerzy oraz miłośnicy sportu i zdrowego trybu życia spotkają się od 23 do 24 kwietnia w Targach Kielce podczas targów FIT Weekend. Ambasadorami targowego wydarzenia są Wojciech Pieczaba – pochodzący z Morawicy, wielokrotny Mistrz Polski w kulturystyce, brązowy medalista Mistrzostw Europy w Kulturystyce 2015 oraz Ryan Terry – fitness model, współpracujący z marką USN, Pimp my Body, Calvin Klein, Mister Świata 2010.


FIT Weekend to multisportowe wydarzenie, największe w południowej części Polski. Na zwiedzających czeka wiele atrakcji między innymi: Mistrzostwa Polski w Kulturystyce, Grand Prix Fitness, Mistrzostwa Polski Muaythai IFMA, Spartan Fight 3 – gala MMA, Puchar Polski w Wyciskaniu Klasycznym Leżąc, Pole Dance Show, Exotic Show oraz targi Active&Beauty.


Swój udział w targach potwierdziło ponad 50 firm, oferujących szeroką gamę produktów dla sportowców – suplementów, odżywek, odzieży, sprzętu do ćwiczeń. Ekspozycja targowa podzielona będzie na strefy – pierwsza zarezerwowana dla sportowców, druga promująca naturalny i zdrowy tryb życia.


Zapraszają do udziału w FIT Weekend

Ambasadorzy już zapraszają do wzięcia udziału w wydarzeniu. Ale nie tylko oni. Kieleckie środowisko sportowe również włączyło się w promocję FIT Weekendu. Wideo zaproszenia nagrali między innymi, zawodnicy VIVE Tauron Kielce, Korony Kielce i Effectora Kielce. Zapowiada się, że w kwietniu Kielce mają szansę stać się sportową stolicą Polski.


Mistrzostwa Polski Kobiet, Mężczyzn i Par w Kulturystyce oraz Grand Prix Fitness
Na scenie o tytuł najlepszego powalczą zawodowi kulturyści i kulturystki. To już nie początkujący zawodnicy - dla nich kulturystyka to zdecydowana część sportowego życia. Po raz kolejny będzie to najbardziej prestiżowe widowisko kulturystyczne w Polsce.


Głównym organizatorem wydarzenia jest Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.


Pole Dance Show 2016
Najbardziej widowiskowe, Ogólnopolskie Zawody w Pole Dance. Z pierwszego etapu konkursu komisja wybrała ścisłe grono ponad 50 pole dancerów, którzy 23 kwietnia 2016 r. zaprezentują się na fitweekendowej scenie. Zawody odbywają się w pięciu kategoriach: juniorzy, kobiety solo - profesjonalistki, kobiety solo - amatorki, mężczyźni solo, duety/grupy.

Organizatorzy, My Way Pole Dance Studio oraz Targi Kielce, nie tworzą sztywnych zasad ani nie wymagają konkretnych figur. Liczy się kreatywność i artystyczna strona występu. Zadaniem każdego zawodnika jest zaprezentowanie własnego show.


W komisji konkursowej zasiadają międzynarodowe gwiazdy pole dance: Natalia Tatarintseva, Valeria Bonalume, Vecislavs Ruza.


Mistrzostwa Polski Muaythai IFMA
Czołówka polskich zawodników i zawodniczek w kategorii junior i senior. Ostatnia eliminacja do Mistrzostw Świata w Szwecji. To w Kielcach zostanie podjęta finalna decyzja, kto z tej szerokiej kadry pojedzie do Szwecji. Poziom rywalizacji będzie wysoki!


Wydarzeniu będzie towarzyszył punkt doradczy stworzony z lokalnym ośrodkiem leczenia uzależnień. W takich punktach będzie można skorzystać z porad ekspertów i dowiedzieć się, jak zapobiegać i pomóc młodym, kiedy popadną w nałóg, a to w ramach kampanii społecznych „Muaythai Przeciw Narkotykom” i „Sport to Twój Gang”, prowadzonych przez Polski Związek Muaythai.


Sekcja Sportów Walki KLINCZ, która jest oficjalnym organizatorem Mistrzostw Polski Muaythai IFMA, będzie wcześniej przygotowywać pokazy zapraszające na same Mistrzostwa.


Spartan Fight 3 - Gala MMA
MMA - mieszane sporty walki. Rywalizacja, siła i sportowy hart ducha… walki w formule MMA budzą wiele emocji. Na oktagonie w Targach Kielce żadna walka nie będzie przypadkiem!


Organizatorem Gali MMA jest Spartan Fight. Wydarzenie będzie transmitowane online przez Sport Club i Sport Fight.


Puchar Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym
Już po raz trzeci w Targach Kielce zawodnicy powalczą o tytuł Najlepszego Zawodnika, czyli w tym przypadku najsilniejszego!


Więcej niż sport
Zawodom sportowym będą towarzyszyły targi z zakresu sport, zdrowie i uroda. Ekspozycja targowa będzie podzielona na strefy. W pierwszej pasjonaci kulturystyki i sportów siłowych znajdą m.in. sprzęt do treningu siłowego, odżywki i suplementy, artykuły spożywcze, odzież treningową, maszyny do treningu aerobowego i wydolnościowego oraz wiele innych akcesoriów sportowych.


Warsztaty dla zdrowia i urody

Druga strefa zarezerwowana jest dla Targów Active&Beauty, gdzie królować będą produkty i usługi dla zdrowia i urody. Warto zwrócić uwagę na program warsztatów i szkoleń.


W sobotę, 23 kwietnia, blogerka Paulina Czarszka zdradzi sekrety produkcji domowych kosmetyków. Od czego zacząć? Jak przygotować domowy krem? Jakie składniki dobrać do swojej cery? To wszystko będzie przedmiotem warsztatów.


- Są trzy powody, dla których warto zainwestować w wiedzę na temat domowych kosmetyków – podkreśla Paulina. - Jeśli jesteście już zmęczeni wiecznym poszukiwaniem i trudnością w znalezieniu odpowiadających Wam produktów, dowiecie się, jak zrobić coś, co będzie idealnie dla Was. Jeśli macie ochotę na dobrą zabawę – kiedy raz się spróbuje, to potem trudno przestać. Jeśli dbacie o siebie, zdrowo się odżywiacie, ćwiczycie - warto dowiedzieć się, jak zadbać o siebie od zewnątrz i mieć świadomość, co aplikujemy w skórę – dodaje blogerka.


Niedziela, 24 kwietnia, upłynie w Targach Kielce pod znakiem motywacji i spełniania marzeń. Małgosia Dawid-Mróz, autorka bloga Manufaktura Radości, poprowadzi szkolenia pod tytułem „Spełniać, aby spełnić. O marzeniach i motywacji”.


- To będzie dobra motywacja, by ruszyć z miejsca, zwłaszcza jeśli się w tym miejscu długo stoi. Jest to charakterystyczna cecha wielu osób, które planują, planują, ale niewiele z tego wychodzi, bo nic w tym kierunku nie robią – zachęca prelegentka.


Dodatkowo przez cały czas trwania targów będzie można skorzystać z porad Pawła Widulińskiego, kreatora sylwetki.


Na zwiedzających czeka również bogaty program spotkań, warsztatów

i konferencji z udziałem czynnych sportowców; strefa workout oraz zajęcia

z zumby, fitness, exotic pole dance, etc.


Liczba miejsc na wszystkich warsztatach jest ograniczona. Rejestracja prowadzona jest przez stronę targów Active&Beauty.


Śledźcie nas na www.fit-weekend.pl oraz na facebooku www.facebook.pl/fitweekendkielce


FIT Weekend 2016 - to trzeba przeżyć!