Kulturystyka to sport, w którym ważne jest „atakowanie” swoich mięśni pod najróżniejszymi kątami. Nowy bodziec wynikający z treningu to nowy sposób na rozwój muskulatury. Jednym z nich jest zastąpienie gryfu prostego gryfem łamanym.

 

SPIS TREŚCI:

1. Jakie korzyści wynikają z takiej zamiany?

2. Gryf łamany mniej obciąża twoje nadgarstki

3. Ćwiczenia, w których warto wprowadzić zmianę

 

 

1. Jakie korzyści wynikają z takiej zamiany?

Przede wszystkim dasz swoim mięśniom bodziec do rozwoju. Jest to ważne, jeśli od dłuższego czasu w wybranych ćwiczeniach z wolnym ciężarem stosujesz gryf prosty. Już taka, mogłoby się wydawać, niepozorna zmiana ma wpływ na intensywność treningu. Trening z łamaną sztangą bardziej angażuje nasze mięśnie, co automatycznie przekłada się na osiągane przez nas efekty.

 

2. Gryf łamany mniej obciąża twoje nadgarstki

Dzięki wgłębieniom trening z łamaną sztangą jest o wiele bardziej komfortowy dla naszych stawów nadgarstkowych, bo to one są narażone na olbrzymie przeciążenia w pracy z gryfem prostym. Sport to zdrowie, niemniej jednak wielu kulturystów ma problemy z nadgarstkami.

 

Jeśli więc zależy ci na zdrowiu twoich stawów, zdecyduj się na gryf łamany. W przypadku pracy z gryfem prostym możesz stosować usztywniacze na nadgarstki, co zniweluje negatywny wpływ ciężaru na tę część ciała. Fabryka Siły Sklep

 

3. Ćwiczenia, w których warto wprowadzić zmianę

Mowa oczywiście o ćwiczeniach z wolnym ciężarem. Oto przykłady ćwiczeń, w których z powodzeniem można zastosować zaproponowaną przeze mnie podmianę:
– uginanie ramion ze sztangą,
– prostowanie ramion z gryfem zza głowy stojąc,
– prostowanie ramion z gryfem zza głowy leżąc,
– wypychanie sztangi wąsko,
– przyciąganie sztangi do brody stojąc,
– wymachy sztangą przed siebie stojąc,
– prostowanie ramion z drążkiem wyciągu górnego,
– uginanie ramion z drążkiem wyciągu dolnego.