Ciało należy rozwijać harmonijnie – lecz są mięśnie, do których trudno dotrzeć nawet podczas najcięższego treningu z ciężarami. Wówczas rozwiązaniem jest trening core.

 

SPIS TREŚCI:
1. Ciało należy rozwijać kompletnie
2. Trening core stability – co to takiego?

 

 

1. Ciało należy rozwijać kompletnie

Dziś aktywność fizyczna powoli wykracza poza kręgi chwilowej mody, przeobraża się w część życia, jeden z elementów dnia codziennego, zapobiega wielu chorobom oraz utrzymuje zdrowie na stałym poziomie, podnosi świadomość na temat własnego ciała. W takich okolicznościach szczególnie ważne jest kompleksowe dbanie o siebie dzięki odpowiedniej diecie oraz regularnej aktywności.

 

Jednym z elementów dbania o swoje ciało w sposób kompletny jest core trening. Kiedy ćwiczymy siłowo bądź uprawiamy jakikolwiek sport wymagający zwiększonej sprawności fizycznej, świetnej kondycji oraz siły mięśni, nie zawsze jesteśmy w stanie zaangażować do pracy wszystkie mięśnie poprzecznie prążkowane – a więc te, których praca jest zależna od ludzkiej woli – zwane inaczej mięśniami szkieletowymi.

 

Mięśnie „nieużywane” nie rozwijają się, co może prowadzić do bólów oraz zwiększać ryzyko kontuzji nawet podczas codziennych aktywności, np. noszenia siatek z zakupami. Rozwiązaniem tego problemu jest wspomniany na początku trening core.

 

2. Trening core stability – co to takiego?

Trening core w wolnym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza trening centrum, trening środka. Jest więc to trening centrum ludzkiego ciała, a więc wszystkich mięśni: brzucha, pleców, przykręgosłupowych, miednicy oraz pośladków. Ma on za zadanie poprawę stabilności, ale nie tylko. Oczywiście mowa nie tylko o mięśniach powierzchniowych, ale również głębokich, do których – jak zresztą łatwo się domyślić – jest trudno dotrzeć przy wykorzystaniu tradycyjnych metod treningowych.

 

Wówczas w sukurs przychodzi core trening, który czerpie wiele z jogi oraz pilatesu, angażuje do pracy te mięśnie, które odpowiadają za prawidłową postawę ciała, chronią narządy wewnętrzne oraz zmniejszają ryzyko wystąpienia kontuzji. Fabryka Siły Sklep

 

Te same mięśnie przyczyniają się do osiągania lepszych wyników w sporcie, polepszenia równowagi, wzmacniania centralnych punktów w ciele

i wizualnego wyszczuplenia brzucha. Ponadto ich trening przekłada się również na lepsze samopoczucie oraz łagodzi pojawiające się z wiekiem bóle w krzyżu. Może nawet wyeliminować je z listy dolegliwości!

 

Treningi z powodzeniem można wykonać w domu. Program i ćwiczenia nie są skomplikowane. Wiele z nich można znaleźć w sieci.