Ciało należy rozwijać harmonijnie – lecz są mięśnie, do których ciężko dotrzeć nawet podczas najcięższego treningu z ciężarami. Wówczas rozwiązaniem jest core trening.


SPIS TREŚCI:
1. Ciało należy rozwijać kompletnie
2. Trening core stability – co to takiego?

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -10 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc1. Ciało należy rozwijać kompletnie

Dziś aktywność fizyczna powoli wykracza poza kręgi chwilowej mody, przeobrażając się w część życia, jeden z elementów dnia codziennego, profilaktykę w zapobieganiu wielu chorobom oraz utrzymaniu zdrowia na stałym poziomie czy regularnie powtarzany proces zwiększania świadomości na temat własnego ciała. W takich okolicznościach szczególnie ważne jest kompleksowe dbanie o siebie z pomocą odpowiedniej diety oraz dobranej regularnej aktywności.


Jednym z elementów dbania o swoje ciało w sposób kompletny jest core trening. Ćwicząc siłowo bądź uprawiając jakikolwiek sport wymagający zwiększonej sprawności fizycznej, świetnej kondycji oraz siły mięśni, nie zawsze jest się w stanie zaangażować do pracy wszystkie mięśnie poprzecznie prążkowane – a więc te, których praca jest zależna od ludzkiej woli – zwane inaczej mięśniami szkieletowymi.


Mięśnie „nieużywane” cofają się w rozwoju, co może prowadzić do bólów oraz zwiększać ryzyko kontuzji nawet podczas codziennych aktywności jak np. noszenie siatek z zakupami. Rozwiązaniem tego problemu jest wspomniany na początku akapitu core trening.


2. Trening core stability – co to takiego?

Trening core w wolnym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza trening centrum, trening środka. Jest więc to trening centrum ludzkiego ciała, a więc wszystkich mięśni brzucha, pleców, przykręgosłupowych, miednicy oraz pośladków. Ma on za zadanie poprawę stabilności, ale nie tylko. Oczywiście mowa nie tylko o mięśniach powierzchniowych, ale również głębokich, do których – jak zresztą łatwo się domyślić – jest ciężko dotrzeć tradycyjnymi metodami treningowymi.


Wówczas w sukurs przychodzi core trening, który czerpiąc wiele z jogi oraz pilatesu, angażuje do pracy te mięśnie, które odpowiadają za prawidłową postawę ciała, chronią narządy wewnętrzne oraz zmniejszają ryzyko odniesienia kontuzji. Fabryka Siły Sklep


Te same mięśnie walnie przyczyniają się do osiąganych wyników w sporcie, polepszenia równowagi, wzmacniania centralnych punktów w ciele

i wyszczuplenia wizualnego brzucha. Ponadto ich trening przekłada się również na lepsze samopoczucie oraz łagodzi pojawiające się z wiekiem bóle w krzyżu. Może nawet wyeliminować je całkowicie z listy dolegliwości!


Treningi z powodzeniem można wykonać w domu. Program i ćwiczenia nie są skomplikowane. Wiele z nich można znaleźć w zasobach sieci.