Nasz organizm potrzebuje witamin i minerałów, bez których nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Wśród tych o istotnym znaczeniu wymienić należy witaminy z grupy B. Na szczęście na rynku można znaleźć obecnie mnóstwo preparatów, które są w stanie uzupełnić nasza dietę właśnie o witaminy z grupy B. Doskonale ocenianym preparatem jest Vit B Complex, który cieszy się ogromną popularnością wśród osób dbających o właściwą pracę mięśni i nerwów. To naprawdę skuteczny suplement.

 

SPIS TREŚCI:
1. Vit B Complex a sport
2. Vit B Complex – skład
3. Vit B Complex – wskazania
4. Vit B Complex – gdzie kupić, dawkowanie
5. Vit B Complex – działanie

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc

 


1. Vit B Complex a sport
Każdy, kto uprawia sport, z pewnością nieraz czuł, że dopada go większe niż zazwyczaj zmęczenie. Ćwiczenia, które dotychczas dawały przyjemność, zaczynają nużyć, męczyć, wydają się zbyt ciężkie. Trzeba pamiętać, że każdy wysiłek fizyczny – nawet ten stosunkowo niewielki – wiąże się ze znacznym wzrostem zapotrzebowania organizmu na energię. Aby mogła ona zostać wyprodukowana, nasz organizm wykorzystuje jako pierwsze węglowodany i tłuszcze. Kiedy jednak brakuje witamin z grupy B, wymienione składniki odżywcze nie mogą być prawidłowo przyswajane i wykorzystywane. Dlatego osoby aktywne fizycznie, które chcą uniknąć poważnych kłopotów, powinny sięgnąć po preparat Vit B Complex.


Zawarte w nim składniki sprawią, że ilość produkowanej energii będzie większa, układ nerwowy i immunologiczny będą działały prawidłowo, a zdolności adaptacyjne organizmu do ciężkiego treningu poprawią się. Vit B Complex jest kompleksowym preparatem, który dostarcza witamin z grupy B. Jego stosowanie jest absolutnie bezpieczne. Należy jednak pamiętać, aby nie przekraczać zalecanej przez producenta dawki – jedna kapsułka dziennie pokrywa zapotrzebowanie organizmu na witaminy z grupy B i jest w zupełności wystarczająca.

 

2. Vit B Complex – skład
Preparat Vit B Complex zasługuje na uwagę między innymi ze względu na wyjątkowo bogaty skład. Jeśli zdecydujemy się na jego zażywanie, możemy być pewni, że organizm otrzyma solidną dawkę:
– ryboflawiny, czyli witaminy B2,
– niacyny, czyli witaminy B3,
– kwasu pantotenowego, czyli formy witaminy B5,
– pirydoksyny, czyli formy witaminy B6,
– kwasu foliowego,
– witaminy B12,
– biotyny,
– choliny,
– PABA.


Witamina B12 bierze udział w przemianach trzech podstawowych makroskładników pokarmowych. Im więcej ćwiczymy, tym zapotrzebowanie organizmu na ryboflawinę jest większe. Podobnie dzieje się wraz ze wzrostem intensywności ćwiczeń. Jest ona niezbędna do tego, aby biosynteza aminokwasów oraz protein mogła przebiegać prawidłowo. Kiedy ryboflawiny jest zbyt mało, dokuczać mogą nam zawroty głowy, zmęczenie, trudności ze snem, koncentracją i oddychaniem. Typowe dla jej niedoborów jest również osłabienie mięśniowe.


Niacyna, czyli witamina B3, jest niezbędna, aby nasz organizm mógł wytworzyć energię na drodze tlenowej. Kiedy witaminy B3 jest w organizmie za mało, dochodzi do istotnego spowolnienia czynności metabolicznych. Dodatkowo pojawiają się takie objawy jak:
– apatia,
– trudności z koncentracją uwagi,
– nerwowość.


U niektórych pojawia się również mniejsza tolerancja na zimno.
Witamina B5 uczestniczy w uwalnianiu energii z węglowodanów, ale również białek oraz tłuszczów. Zapotrzebowanie na nią wzrasta nieznacznie wraz z intensywnym treningiem siłowym. Kiedy jest jej za mało, proces rozkładu glikogenu do glukozy nie może przebiegać prawidłowo. W efekcie podczas ćwiczeń organizm nie otrzymuje odpowiedniej dawki energii. Fabryka Siły Sklep


Witamina B6 wpływa istotnie na proces syntezy niektórych aminokwasów. Reguluje również pracę układu nerwowego. Kiedy jest jej za mało, nasz mózg nie może pracować prawidłowo. W przypadku sportowców zbyt niski poziom witaminy B6 odbija się na przekształcaniu glikogenu w energię. Kwas foliowy jest niezbędny, aby procesy anaboliczne przebiegały prawidłowo.

 

3. Vit B Complex – wskazania
Jest to suplement diety, którego formuła została opracowana z myślą o osobach stawiających na naprawdę intensywny trening. Jego stosowanie to najlepszy sposób na to, aby dostarczyć organizmowi wszystkie niezbędne witaminy z grupy B. Trzeba pamiętać, że podczas intensywnego treningu zapotrzebowanie na nie znacząco wzrasta, a niezbilansowana dieta może przyczynić się do wystąpienia niedoborów, więc po ten suplement mogą również sięgnąć osoby, u których z różnych powodów doszło do ich wystąpienia. To idealny preparat dla tych wszystkich, którzy zmagają się z długotrwałym stresem, palą papierosy, piją dużo alkoholu bądź kawy.

 

4. Vit B Complex – gdzie kupić, dawkowanie
Zakup preparatu nie stanowi obecnie żadnego problemu. Dostępny jest w sklepach z odżywkami i suplementami diety dla sportowców. Zakupić można go w wielu siłowniach i klubach fitness. Ci, którym zależy na oszczędzeniu czasu, mogą zdecydować się na zakupy w sklepie internetowym.


Preparat zażywa się zarówno w dni treningowe, jak i nietreningowe. W opakowaniu znajduje się 60 kapsułek. W dni treningowe należy zażywać jedną po zjedzeniu głównego posiłku. Podobnie w dni nietreningowe – przyjmować należy również jedną kapsułkę po głównym posiłku.

 

5. Vit B Complex – działanie
Preparat dostarcza witamin z grupy B. To właśnie z tego powodu bardzo korzystnie wpływa na koncentrację. Poprawia metabolizm i sprawia, że nigdy nie brakuje nam energii. Jego stosowanie to również gwarancja, że organizm w pełni będzie wykorzystywał wszystkie niezbędne składniki odżywcze.


Preparat cieszy się naprawdę bardzo dobrą opinią wśród osób aktywnych fizycznie. Pomaga uzupełnić niedobory witamin z grupy B, co przyczynia się do lepszej wydolności organizmu. Precyzyjnie dobrane składniki preparatu sprawiają, że wszystkie istotne składniki odżywcze, do których zaliczamy białka, tłuszcze oraz węglowodany, są efektywniej wchłaniane i wykorzystywane przez organizm. Osoby stosujące preparat podkreślają, że jest on nie tylko skuteczny, ale także tani.


Należy pamiętać, że preparat nigdy nie może być stosowany jako substytut zbilansowanej diety. Jest jej uzupełnieniem, gdy zapotrzebowanie organizmu na witaminy z grupy B jest wyższe niż zazwyczaj.


Vit B Complex to wysokiej jakości preparat dostarczający kompleksu witamin z grupy B. Jego stosowanie zaleca się wszystkim aktywnym fizycznie. Jest doskonałym suplementem dla osób zmagających się z długotrwałym stresem.