Firma Universal to jeden z czołowych producentów suplementów dla osób ćwiczących. Shock Therapy jest odżywką przed treningową, która od dłuższego czasu jest polecana dla najbardziej wymagających zawodników sportów siłowych. Nic jednak dziwnego – skład oraz działanie tego preparatu zapewnia realne efekty, które są możliwe do uzyskania dzięki stałej suplementacji tym produktem i stosowania go jako wsparcie dla zbilansowanej diety i prawidłowo dostosowanego planu treningowego.


 

SPIS TREŚCI:
1. Shock Therapy – skład
2. Shock Therapy – działanie
3. Shock Therapy – dawkowanie
4. Shock Therapy – opinie
5. Shock Therapy – cena

 

 

1. Shock Therapy – skład
Odżywka przedtreningowa Shock Therapy to propozycja boostera treningowego, jaką przygotowała legendarda firma Universal. Skład tego suplementu został oparty tylko na sprawdzonych i działających substancjach, których właściwości mają wpływ na intensyfikację naszych sesji treningowych, co pozwoli uzyskać jeszcze lepsze rezultaty w procesie rozwoju masy mięśniowej. Wszystko za sprawą unikalnej formuły, która została uzyskana poprzez połączenie odpowiednich składników pozwalających na wzajemne oddziaływanie na siebie.

 

Tu kupisz ten produkt Universal Nutrition Shock Therapy - 200g -11% (4.25) Universal Nutrition Shock Therapy - 200g 41,98 zł 47,00 zł Sprawdź Teraz!  

 

Na pierwszym planie odnajdziemy NO Super Pump Volumizing Complex, będący mieszanką najlepszych anabolików i boosterów pompujących. Firma Universal postawiła na kompleks dwóch, niezwykle skutecznych postaci kreatyny: chelatu magnezowego oraz monohydratu. Każda z tych postaci charakteryzuje się realnym działaniem w produkcji najczystszej formy energii dla naszych mięśni czyli ATP. Wzrost zawartości adenozynotrójfosforanu pozwala na wykorzystanie większego obciążenia podczas ćwiczeń, a co za tym bezpośrednio oddziaływać na zwiększenie dotychczasowej masy mięśniowej.

 

Drugim, równie ważnym składnikiem jest mieszanka trzech form argininy, jednego z głównych boosterów tlenku azotu. Suplementacja argininą nie tylko znacząco zmniejsza ryzyko rozwoju chorób krążenia, ale także poprawia transport substancji odżywczych do mięśni, co skutkuje ich szybszym rozwojem. Wzmożony przepływ krwi prowadzi do szybszego uzyskania efektu pompy mięśniowej, a także w realny sposób powoduje zwiększenie siły oraz wytrzymałości na długotrwały wysiłek fizyczny.

Bardzo dobrym dodatkiem okazuje się obecność jabłczanu cytruliny, który wraz ze wspomnianą argininą, bierze udział w procesie cyklu mocznikowego. Oprócz spotęgowania uwalniania tlenku azotu, cytrulina dodatkowo oczyszcza nasze mięśnie z metabolitów wtórnych i zapewnia jak najlepsze warunki do zwiększenia masy mięśniowej.

 

Kompleks NO Super Pump Volumizing został dodatkowo wzbogacony o ekstrakt z kory sosny nadmorskiej oraz glycocarn będący nowoczesną formą l-karnityny. Obie te substancje mają na celu dodatkowe spotęgowanie mobilizującego działania preparatu Shock Therapy. Obecność glukunorolaktonu ma za zadanie wspomóc detoksykację mięśni ze zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii.

 

Kolejnym ważnym składnikiem, a raczej ich grupą, jest mieszanka Muscle Strenght, w które odnajdziemy sztandarowe pozycje z suplementów diety dla sportowców. Przykładem jest chociażby obecność BCAA i tauryny, popularnych aminokwasów ukierunkowanych zarówno na poprawę po wysiłkowej regeneracji organizmu, jak i wzmożenie przemian anabolicznych w naszych mięśniach. Obecność tauryny ma tutaj jeszcze jeden ważny powód – jest używana jako katalizator procesu transportu kreatyny do naszych mięśni i zapobiega nadmiernym stratom tego związku podczas procesu trawienia. Warto też wspomnieć o sustaminie będącej połączeniem alaniny i glutaminy. Konglomerat tych dwóch związków ma dość szeroki wachlarz zastosowań. Poza oddziaływaniem na procesy naprawcze dla naszych mięśni, sutamina oddziałuje na syntezę białek mięśniowych, ułatwia przechowywanie glikogenu, a także reguluje gospodarkę poprzez poprawę nawodnienia naszych komórek.

 

W składzie Shock Therapy znajdziemy też bogaty kompleks antyoksydacyjny i enterotropowy, który, jak wskazuje sama nazwa, charakteryzuje podwójne działanie. Dzięki obecności przeciwutleniaczy, np. EGCG z zielonej herbaty, l-cysteiny czy wyciągu z pestek winogron, suplement pozwala na skuteczne wymiatanie szkodliwych wolnych rodników i dodatkowo pomaga w utrzymaniu prawidłowej regeneracji ustroju. Z kolei wykorzystanie takich składników jak chociażby kofeina, guarana, l-tyrozyna czy yerba mate ma swoją rolę w normalizacji pracy układu nerwowego. Co więcej, konglomerat enterotropowy pozwala na dostarczenie solidnej dawki pobudzenia do przeprowadzenie naprawdę satysfakcjonującego treningu bez ryzyka nadmiernego przebodźcowania wspomnianego już systemu nerwowego.

 

Formuła preparatu Shock Therapy została dodatkowo wzbogacona o kompleks węglowodanów i soli mineralnych, które pozwalają na utrzymanie niezachwianej gospodarki elektrolitowej. Zastosowanie odpowiednich mikroelementów (np. magnez, fosfor i wapń) i witamin (np. B6 i B12) stanowią dodatkowe wsparcie dla całego metabolizmu, a także pozwalają na sprawniejszy transport wartości odżywczych z pożywienia do naszych komórek.

 

2. Shock Therapy – działanie
Jak na booster treningowy przystało, preparat Shock Therapy jest suplementem diety prowadzącym do poprawy naszych wyników oraz znaczącego podwyższenia efektywności treningu. Zawarte w nim składniki niosą szereg korzyści: wzrost siły i wytrzymałości, zniwelowanie uczucia zmęczenia, ograniczenie działalności reakcji katabolicznych czy nasilenie uwalniania tlenku azotu i skuteczniejszy transport wartości odżywczych do mięśni wraz z krwią. Shock Therapy jednocześnie pozwala równocześnie na łagodzenie efektów powysiłkowego zmęczenia organizmu, a także chroni przed rozwojem ewentualnej stagnacji treningowej.

 

3. Shock Therapy – dawkowanie
W celu maksymalnego wykorzystania potencjału tego suplementu, a także uniknięcia rażących pomyłek, zaleca się, by Shock Therapy był stosowany zgodnie z zaleceniami producenta na opakowaniu. Pojedyncza porcja preparatu (20 g) powinna zostać rozpuszczona w około 300 ml zimnej wody, a następnie spożyta do 30 minut przed planowanym wysiłkiem fizycznym. Booster jest przeznaczony do stosowania jedynie w dni treningowe.

 

4. Shock Therapy – opinie
Preparat Shock Therapy od dłuższego czasu stanowi jeden z flagowych produktów marki Universal. Booster często jest wymieniany w rankingach najlepszych odżywek przedtreningowych, a także polecany do połączenia z innymi preparatami, takimi jak chociażby stack kreatynowy Storm czy booster testosteronu o nazwie Animal Test. Suplement dostępny jest także w czterech wersjach smakowych (Grape Ape, Hawaiian Pump, Lemoniade, Peach Tea), które nie charakteryzują się chemicznym posmakiem i wykazują bezproblemową rozpuszczalność. Shock Therapy jest polecany przede wszystkim doświadczonym ćwiczącym, którzy mieli już okazje wcześniej stosować preparaty przedtreningowe. Należy pamiętać, że skuteczność suplementu jest nierozerwalnie związana ze stosowaniem zbilansowanej diety i właściwie dostosowanego planu treningowego.

 

5. Shock Therapy – cena
Cena suplementu jest uzależniona od gramatury oferowanego produkty. Shock Therapy można obecnie dostać w dwóch wariantach wagowych: 200g (50 zł) i 850g (140 zł). Booster treningowy firmy Universal można zakupić w punktach sprzedaży suplementów diety, a także w naszym sklepie internetowym