Kreatyna to związek uznawany przez wielu ćwiczących za najskuteczniejszy anabolik do spotęgowania rozwoju masy mięśniowej. Monohydrat jest najczęściej polecaną formą kreatyny. Dostateczna ilość badań dowodzi jego realnej skuteczności w kontekście poprawy wyników podczas testów bądź wszelkiego rodzaju zawodów. Mnogość korzyści i zastosowania kreatyny doprowadziły do wzrostu jej popularności, z czasem na stałe zaliczyła do jednego z podstawowych punktów sportowej suplementacji.


 

SPIS TREŚCI:
1. Unviersal Creatine – skład
2. Universal Creatine – działanie
3. Universal Creatine – dawkowanie
4. Universal Creatine – opinie
5. Universal Creatine – cena

 

 

1. Universal Creatine – skład
Preparat legendarnej firmy Universal bazuje na jednym, ale jakże istotnym składniku. Kreatyna to jeden z najlepiej przebadanych i zarazem najdokładniej poznany składników anabolicznych wśród wszystkich suplementów diety dla osób ćwiczących. W przypadku odżywki Creatine formuła została oparta na jednej z głównych postaci kreatyny, jaką jest monohydrat – połączenie wspomnianego anabolika z cząsteczkami wody. Brak zbędnych dodatków czy wypełniacz powoduje, że każda porcja preparatu Universal Creatine dostarcza do naszych mięśni tylko i wyłącznie czysty monohydrat kreatyny.

 

2. Universal Creatine – działanie
Universal Creatine jest suplementem diety o niebywale szerokim wachlarzu zastosowań, pomimo że jego działanie opiera się na jednej konkretnej właściwości. Mowa o wzroście energii, która w tym przypadku występuje w najczystszej z możliwych postaci – cząsteczek adenozynotrójfosforanu. Związek ten, określany popularnym skrótem ATP, jest fundamentalnym elementem ludzkiej fizjologii. Cząsteczki ATP biorą udział praktycznie we wszystkich szlakach metabolicznych i reakcjach biochemicznych naszego ustroju, co tłumaczy wcześniej wspomniane szerokie spektrum wykorzystania monohydratu kreatyny jako wsparcia w sportowej suplementacji.

 

Kreatyna dość jednoznacznie kojarzy się z procesem budowania masy mięśniowej, co jest oczywiście bardzo dobry tropem. Zwiększenie ilości produkowanego przez organizm ATP przekłada się na zwiększenie ilości siły do wykonywania coraz to intensywniejszych treningów. To z kolei przyczynia się do powstania jeszcze większej ilość mikroukrazów włókien mięśniowych. Jak powszechnie wiadomo, to właśnie te niewielkie uszkodzenia mięśni w trakcie aktywności fizycznej przyczyniają się do do rozwoju naszej sylwetki jak i rozrostu muskulatury całego ciała. Suplementacja Universal Creatine umożliwia wykorzystanie w trakcie ćwiczeń większego obciążenia, wzrost odporności na zmęczenie, a także poprawę ogólnej kondycji i wytrzymałości mięśniowej.

  Fabryka Siły Sklep

Nikt jednak nie powiedział, że preparaty kreatynowe są zarezerwowane tylko dla osób skoncentrowanych na hipertrofii mięśniowej bądź treningach mających zwiększyć nasze wyniki siłowe. Okazuje się, że monohydrat kreatyny to świetny anabolik pomocny w redukcji tkanki tłuszczowej i odchudzaniu. Powodów jest kilka, a za wszystkimi kryje się po raz kolejny ATP. Nasilenie mechanizmów produkcji adenozynotrójfosforanu potęguje ogólną ilość energii naszego organizmu, która w okresie walki z nadprogramowymi kilogramami zostaje mocno ograniczona. Powodów jest kilka: niski bilans kaloryczny, intensywny wysiłek fizyczny, stres czy obniżony nastrój i samopoczucie.

 

Kreatyna w kontekście redukcji tkanki tłuszczowej przyczynia się też do nasilenia termogenezy i szybszej destrukcji cząsteczek tłuszczu. Energia wyzwolona w postaci ATP posłuży organizmowi do spotęgowania wzrostu temperatury, wzmożenia potliwości oraz stymulacji metabolizmu do jeszcze intensywniejszej pracy. Co więcej, zwiększenie tempa przemiany materii przekłada się na zdecydowaną poprawę przyswajalności wartości odżywczych z pożywienia. Dzięki temu nasze mięśnie zostają jeszcze lepiej zaopatrzone w niezbędne składniki, a także ulegają znacznie szybszemu uwydatnieniu.

 

Uniwersalność działania kreatyny ma też swoje odzwierciedlenie w mnogości dyscyplin, w jakich jest wykorzystywana. Choć preparaty bazujące na monohydracie kojarzone są jedynie z kulturystyką i sportami siłowymi, od dłuższego czasu można zaobserwować, jak zawodnicy z innych dyscyplin korzystają z ich dobroczynnych właściwości. Biegi krótko i długodystansowe, kolarstwo, piłka nożna, rugby, wioślarstwo, wspinaczka wysokogórska – to tylko kilka przykładów, w których stała suplementacja kreatyną pozwala na osiągnięcie lepszych efektów.

 

3. Universal Creatine – dawkowanie
W celu uniknięcia rażących pomyłek lub sytuacji niewykorzystania pełnego potencjału suplementu preparat Universal Creatine powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami producenta zamieszczonymi na opakowaniu produktu. Pojedyncza porcja preparatu (5 g) powinna zostać rozpuszczona w około 250 ml zimnej wody lub soku owocowego. W ciągu dnia zaleca się przyjmować do 10 g preparatu. Universal Creatine należy stosować zarówno w dni treningowe, jak i te wolne od wysiłku fizycznego. Po każdorazowym cyklu, którego czas zazwyczaj wynosi około 6 tygodni, producenci zalecają, by dokonać przerwy w suplementacji na kolejne 4 tygodnie. Universal Creatine jest dostępny także w formie łatwych do połknięcia tabletek, co stanowi wygodne rozwiązanie dla osób starających się ograniczyć suplementację sypkimi odżywkami. W przypadku tej postaci monohydratu producenci zalecają, by w ciągu dnia stosować od 2 do 3 tabletek, które najlepiej spożywać pomiędzy posiłkami lub w porze okołotreningowej.

 

4. Universal Creatine – opinie
Z uwagi na fakt, że monohydrat kreatyny jest jedną z najlepszych i najskuteczniej działających substancji na rynku suplementów diety, preparat firmy Universal jest określany mianem efektywnego anabolika. Brak zbędnych dodatków i wypełniaczy w składzie pozwala cieszyć się jedynie czystą formą kreatyny. Suplement może być stosowany w trakcie odchudzania, ponieważ posiada zerową kaloryczność. Maksymalne i prawidłowe działanie preparatu Universal Creatine jest możliwe do osiągnięcia tylko w przypadku równoczesnego stosowania zbilansowanej diety, a także właściwie dostosowanego planu treningowego.

 

5. Universal Creatine – cena
Universal Creatine jest suplementem, którego cena jest uzależniona od formy, w jakiej jest sprzedawany. Produkt jest dostępny w kilku wariantach gramaturowych, których koszty prezentują się w następujący sposób:
– 50 kapsułek – 40 zł;
– 100 kapsułek – 70 zł;
– 120 g – 35 zł;
– 300 g – 60 zł;
– 500 g – 75 zł.
Odżywka Universal Creatine jest ogólnodostępnym preparatem, który można dostać w większości punktów sprzedaży odżywek oraz w naszym sklepie internetowym.