Wyczerpujący wysiłek fizyczny i wysoka temperatura stanowią poważne zagrożenie dla gospodarki elektrolitowej naszego organizmu. Wzmożona potliwość skutkuje szybką utratą niezwykle cennych składników mineralnych, których niedostatek w znaczący sposób odbija się na kondycji. Nutrend Unisport to suplement przygotowany z myślą o tych, którzy w szybki sposób pragną zminimalizować niepotrzebne ryzyko i cieszyć się efektami swoich treningów.

 

SPIS TREŚCI:
1. Unisport – skład
2. Unisport – działanie
3. Unisport – dawkowanie
4. Unisport – opinie
5. Unisport – cena

 

 

1. Unisport – skład

Preparat Unisport firmy Nutrend jest suplementem diety, który fachowo określa się koncentratem napoju średnioenergetycznego. Formuła tego produktu została oparta w głównej mierze na węglowodanach i mieszance minerałów. Dzięki temu odżywka stanowi solidne źródło energii, a także świetne wsparcie w przypadku intensywnych treningów czy skrajnie wysokich temperatur. Oba te czynniki w znaczący sposób wpływają na naszą gospodarkę elektrolitową, która w momencie nieprawidłowego funkcjonowania lub całkowitego zaburzenia powoduje zwolnienie tempa przemiany materii oraz spadek sił i wytrzymałości.

 

Suplement firmy Nutrend został dodatkowo wzbogacony o trzy niezwykle istotne substancje (tj. glicynę, l-karnitynę i taurynę), które stanowią częsty element składu preparatów antykatabolicznych i wzmacniających organizm osób ćwiczących. W efekcie Unisport stanowi idealny sposób na niwelowanie oznak potreningowego zmęczenia organizmu oraz związanych z nim skutków, takich jak np. bóle mięśniowe, dekoncentracja czy zwolnienie tempa przemiany materii.

 

2. Unisport – działanie

Głównymi składnikami aktywnymi Nutrend Unisport są wspomniane wcześniej węglowodany i liczne pierwiastki, które stanowią podstawę zbilansowanej diety każdego sportowca. Skoncentrowana dawka związków cukrowych oraz sole mineralne (fosfor, magnez, potas i sód) stanowią naturalną i bezpieczną metodę utrzymania właściwego poziomu energii w naszym ustroju i chronią przed zaburzeniem gospodarki elektrolitowej. Osoby ćwiczące pozbywają się wraz z potem dużej ilości składników odżywczych, co w efekcie może doprowadzić do mimowolnych skurczów mięśniowych oraz szybszego odczuwania zmęczenia. Już jedna porcja Unisport stanowi solidny zastrzyk energii do ćwiczeń, a dzięki zwiększeniu wytrzymałości wobec potreningowego wyczerpania znacznie wydłuża czas treningu.

 

Unisport to także aminokwasy o niezwykle istotnych właściwościach dla każdego ćwiczącego. Glicyna niejednokrotnie występuje w suplementach pozwalających na nasilenie anabolizmu mięśniowego, a także w mieszankach niwelujących zmęczenie. Wszystko za sprawą tego, że jest to substancja pozwalająca na normalizację i wzmocnienie pracy systemu nerwowego. OUN przy dużym obciążeniu, wynikającym z różnych przyczyn (np. duży wysiłek, stres, niewłaściwa dieta), często pogarsza swoją efektywność, co zwykle prowadzi do problemów ze snem i regeneracją. Fabryka Siły Sklep

L-karnityna i tauryna to kolejne aminokwasy o działaniu antykatabolicznym. Pierwszy skutecznie poprawia tempo całkowitej przemiany materii i ułatwia przyswajalność wartości odżywczych pożywienia. Dodatkowo pozwala na usprawnienie procesu spalania tkanki tłuszczowej, co tłumaczy, dlaczego jest częstym składnikiem licznych fat burnerów i preparatów na odchudzanie. Jeżeli chodzi o taurynę to przede wszystkim usprawnia metabolizm na poziomie komórkowym. Skutecznie oczyszcza nasz ustrój ze zbędnych i szkodliwych metabolitów wtórnych, wzmacnia działanie glicyny i jej neuroprotekcyjny charakter, a także jest jednym z najlepszych transporterów kreatyny, co wiąże się z nasileniem dostarczania jej do naszych mięśni.

 

Nutrend Unisport okazuje się więc napojem stricte proenergetycznym. Wysoka zawartość węglowodanów i minerałów w asyście kompleksu aminokwasów to świetny sposób na bezpieczne wzmocnienie całego ciała do wysiłku fizycznego i wyeliminowania następstw niedostatecznej regeneracji czy niedoborów elektrolitów.

 

3. Unisport – dawkowanie

Suplement Unisport to koncentrat napoju, co ma niezwykle istotne znaczenie w kontekście jego stosowania. Firma Nutrend przygotowała preparat, który należy rozrabiać z wodą. W zależności od swojego celu czy potrzeb korzysta się z całkowicie innych proporcji. Dzięki temu Unisport można z łatwością dostosować m.in. do naszej dyscypliny ćwiczeń czy aktualnych warunków, w jakich przyjdzie nam trenować.

 

W przypadku krótkotrwałego wysiłku fizycznego (tj. do 60 min), który odbywa się w temperaturze do 10°C, producenci polecają zastosować 10 ml preparatu na 400 ml zimnej wody. Jeżeli temperatura otoczenia wpisuje się w przedział od ponad 10°C do 25°C, firma Nutrend zaleca, by wykorzystać 10 ml koncentratu na 500 ml płynu. W momencie, gdy czas trwania wysiłku wynosi więcej niż 60, a mniej niż 180 min, Unisport można przyrządzić również w stosunku 1:50 (10 ml preparatu na 500 ml wody). W sytuacji gdy planujemy trening trwający ponad 60 min w wysokiej temperaturze (powyżej 30°C), zaleca się, by 15 ml preparatu rozrobić w 1 l zimnej wody. Przestrzeganie powyższych sposobów pozwala na uzyskanie maksymalnego działania suplementu.

 

4. Unisport – opinie

Unisport stanowi alternatywę dla napojów izotonicznych, które jak powszechnie wiadomo, należy stosować w trakcie wysiłku fizycznego. Dzięki temu nasz organizm ulega stałemu nawodnieniu, ale należy pamiętać, że izotoniki mogą stanowić jedynie niewielką część wszystkich spożytych płynów w ciągu dnia. Zupełnie inaczej jest w przypadku suplementu firmy Nutrend. Ze względu na wysoką osmolalność preparatu, równej 185 mmol/l, koncentrat może być przygotowywany o dowolnej porze dnia i wypijany kilkukrotnie w ciągu doby – zarówno przed, w trakcie, jak i po zakończonych ćwiczeniach.

 

Unisport to także dawka cennych aminokwasów i l-karnityny, które dodatkowo uatrakcyjniają suplement i pozwalają podkreślić jego wyjątkowość względem popularnych napojów izotonicznych. Dzięki temu koncentrat firmy Nutrend można z powodzeniem określić jako kompleksowe wsparcie dla metabolizmu każdego ćwiczącego, i to bez względu na dyscyplinę sportową czy aktualny poziom doświadczenia.

 

5. Unisport – cena

Ze względu na szerokie spektrum zastosowań preparat Unisport można zakupić w naprawdę wielu miejscach. Koncentrat napoju hipotonicznego firmy Nutrend jest dostępny w niektórych sklepach sportowych, punktach sprzedaży odżywek dla sportowców oraz w naszym sklepie internetowym. Sam suplement jest dostępny aż w 20 różnych smakach, które zadowolą nawet najbardziej wybrednego i wymagającego ćwiczącego. Nutrend Unisport można zakupić w dwóch wersjach gramaturowych: butelka 500 ml (29 zł) i 1000 ml (47 zł).

 

Na rynku dostępna jest także bardziej zaawansowana odsłona o nazwie Nutrend Unisport Energy, której skład został dodatkowo wzbogacony o kofeinę i inozytol. W tym przypadku cena za butelkę o pojemności 1000 ml wynosi 57 zł.