Tribulon to suplement diety na najwyższym poziomie zawierający w pełni naturalny wyciąg z buzdyganka naziemnego (Tribulus terrestris). Wspomniana roślina, znana także pod nazwą Gokshura lub Chhota, przez wieki była wykorzystywana w tradycyjnej medycynie chińskiej oraz indyjskiej jako środek na wiele różnych schorzeń. Popularność zyskała jednak dopiero przez swoją zdolność do wzmacniania libido. Preparat Tribulon w 60% składa się z aktywnych anabolicznie związków, które stymulują w bezpieczny sposób endogenną syntezę testosteronu, a co za tym idzie – zdumiewający rozwój mięśni. Dzięki temu produktowi szczytowa forma jest w zasięgu ręku.

SPIS TREŚCI:
1. Tribulon – skład
2. Tribulon – działanie
3. Tribulon – dawkowanie
4. Tribulon – opinie
5. Tribulon – cena

 

 

1. Tribulon – skład
Tribulon – produkt marki Trec stanowi na rynku suplementacyjnym niezwykle unikatową formułę zawierającą aż 60% ekstraktu zioła Tribulus terrestris. Posiada on udowodnione naukowo właściwości stymulujące produkcję najważniejszego męskiego hormonu płciowego – testosteronu, którego odpowiednio wysoki poziom jest niezwykle ważny dla wszystkich bywalców siłowni. Buzdyganek naziemny to bogate źródło związków zwanych saponinami, indolami i polifenolami. Uważa się, że jego główną substancją aktywną jest protodioscyna będąca pochodną dehydroepiandrosteronu (DHEA). W kapsułkach tego preparatu znajduje się również nieznaczna ilość białka, tłuszczów i węglowodanów.

 

Tribulon nie tylko wspomaga syntezę protein zachodzącą wraz z intensywnym utlenianie lipidów wewnątrz organizmu, lecz dodatkowo pobudza przepływ krwi w mięśniach i ciałach jamistych. Stymuluje on również spermatogenezę (proces powstawania i dojrzewania plemników) oraz hamuje symptomy męskiego przekwitania, niweluje zmęczenie i dodaje energii. Tribulon to suplement bez zbędnych dodatków i wypełniaczy, który czerpie swoją moc prosto z natury.

 

2. Tribulon – działanie
Preparat Tribulon składający się w 60% z występujących w przyrodzie glikozydów steroidowych wykazuje naprawdę szeroki wpływ na organizm. Regularne przyjmowanie tego preparatu skutkuje wzrostem siły oraz witalności. Wszystko za sprawą głównego, a zarazem jedynego elementu jego formuły, którym jest Tribulus terrestris.


Korzenie buzdyganka są naprawdę silnym afrodyzjakiem. W badaniach zanotowano bowiem istotny wzrost popędu seksualnego oraz znaczną poprawę jakości erekcji podczas jego stosowania. Prawdopodobnie jest to skutkiem pobudzania konkretnych receptorów androgenowych w mózgu, badania na temat tego mechanizmu nadal jednak trwają. Istnieją przesłanki, by twierdzić, że w odpowiednich ilościach może on także poprawiać płodność. Suplementacja korzeniem buzdyganka u mężczyzn z niską liczbą plemników wiąże się z polepszeniem stanu szeroko rozumianego zdrowia seksualnego nawet o 50%. Mechanizm jego wpływu na poziom testosteronu również nie jest do końca jasny, może być powiązany pośrednio ze zmianami stężenia hormonu luteinizującego (LH) lub hormonu folikulotropowego (FSH).


Ziołowy wyciąg z tribulusa zalicza się również do tak zwanych adaptogenów, czyli substancji obniżających poziom stresu. Może być wykorzystywany jako skuteczny antydepresant lub produkt przyśpieszający regeneracje w okresach intensywnego treningu.


Co więcej, w stosunkowo niskich dawkach chroni narządy (głównie nerki oraz wątrobę) przed uszkodzeniami spowodowanymi nagromadzeniem wolnych rodników lub przewlekłymi stanami zapalnymi. Fabryka Siły Sklep


Warto wspomnieć, że ze względu na aktywację kinazy białkowej C epsilon (PKCε) doustna suplementacja saponinami występującymi w preparacie Tribulon (np. tribulozyną) może chronić mięsień sercowy, a dokładniej jego komórki, przed apoptozą. Działanie to z powodzeniem można określić jako kardioprotekcyjne.


Tribulus pomaga obniżyć cholesterol krążący we krwi oraz ciśnienie u osób, które zmagają się z hipertensją. Za takie działanie najprawdopodobniej odpowiedzialne są jego silne właściwości moczopędne. Posiada on szerokie zastosowanie podczas detoksykacji organizmu, wspiera procesy unieszkodliwiania metali ciężkich dostających się do naszego ciała z zanieczyszczonym pożywieniem oraz powietrzem pełnym spalin.

Dawki substancji biologicznie aktywnych pozyskane z tribulusa i stosowane w preparatach specjalnego przeznaczenia żywieniowego są zupełnie nieszkodliwe.


W literaturze naukowej brak doniesień o poważnych konsekwencjach związanych z jego stosowaniem. Efektem ubocznym mogą być problemy ze snem i niepożądane reakcje ze strony układu pokarmowego, które mijają zaraz po odstawieniu środka.

 

3. Tribulon – dawkowanie
Producent suplementu Tribulon zaleca stosowanie go zarówno w dni treningowe, jak i te wolne od ćwiczeń w ilości 2 kapsułek dziennie. W przypadku dnia treningowego należy je spożyć przed zaplanowanymi ćwiczeniami, natomiast w dzień bez treningu suplementacja opisywanym preparatem powinna odbywać się najlepiej do 60 minut przed snem.

 

Producent podkreśla również, że przestrzeganie rekomendowanej dawki praktycznie całkowicie wyklucza jakiekolwiek skutki uboczne. Mimo gwarancji bezpieczeństwa przed rozpoczęciem suplementacji należy zapoznać się z zasadami spożycia zawartymi na opakowaniu i wziąć pod uwagę, że Tribulon nie stanowi substytutu dobrej diety, lecz jest tylko uzupełnienie zdrowego trybu życia.

 

4. Tribulon – opinie
Tribulon firmy Trec Nutrition to idealne rozwiązanie dla sportowców, którzy poszukują preparatu, który może dać im znaczną przewagę nad konkurencją depczącą po piętach. Suplement ten odpowiada za zwiększenie energii, wytrzymałości, popędu seksualnego oraz poziomu testosteronu. Może stanowić również ciekawą alternatywę dla popularnych przedtreningówek, gdyż umożliwia swobodniejszy przepływ krwi przez tkanki, odsuwa zmęczenie, dodatkowo delikatnie pobudzając.

 

Bez wątpienia Tribulon to najbardziej skuteczny, a zarazem najbardziej wydajny produkt na polskim rynku, który posiada w swojej formule ekstrakt z buzdyganka naziemnego. O efektywności tej rośliny naukowcy prowadzą dyskusję już od prawie 50 lat, a kolejne obserwacje są coraz bardziej obiecujące. Tribulon pozwoli ci poczuć się jak osobnik alfa i na własnym przykładzie sprawdzić moc ziołowego ekstraktu tribulusa.

 

5. Tribulon – cena
W ofercie naszego sklepu internetowym Tribulon jest dostępny w opakowaniu zawierającym 60 lub 120 kapsułek. Jego cena zależna jest od gramatury i wynosi odpowiednio 29 zł i 48 zł. Produkt ten można znaleźć również w innych punktach sprzedaży suplementów diety.