Choć mogłoby się wydawać, że proces budowania masy mięśniowej jest o wiele prostszy od redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej, w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Ćwiczący często skarżą się na problemy z osiągnięciem satysfakcjonującego wyniku na wadze. Jest to efektem wielu czynników: trudności ze spożyciem wysokiego bilansu energetycznego, braku czasu i możliwości trzymania diety czy zbyt szybkiego tempa przemiany materii. Warto wówczas sięgnąć po wsparcie w postaci odżywek białkowo-węglowodanowych, których przykładem jest suplement Mass XXL.


 

SPIS TREŚCI:
1. Mass XXL – skład
2. Mass XXL – działanie
3. Mass XXL – dawkowanie
4. Mass XXL – opinie
5. Mass XXL – cena

 

 

1. Mass XXL – skład
Preparat Mass XXL jest odżywką białkowo-węglowodanową, którą potocznie określa się mianem gainera. Formuła suplementu firmy Trec opiera się na dwóch podstawowych makroskładnikach naszej diety. Proteiny wykorzystane w Mass XXL pochodzą z białka mleka, a dokładniej serwatki. Forma koncentratu została uzyskana przy pomocy zaawansowanych metod technologicznych, co warunkuje dwie podstawowe zalety. Po pierwsze, serwatka znajdująca się w składzie Mass XXL charakteryzuje się niezwykle bogatym aminogramem, co wiąże się z obecnością wielu przydatnych substancji. Za przykład mogą posłużyć aminokwasy BCAA czy chociażby glutamina, które znane są osobom ćwiczącym jako jeden z głównych związków odpowiedzialnych za reakcje anabolizmu mięśniowego czy sprawne działanie mechanizmów regeneracyjnych.

  Tu kupisz ten produkt Trec Mass XXL - 1kg -24% (4.08) Trec Mass XXL - 1kg 42,00 zł 55,00 zł Sprawdź Teraz!

Fundamentem suplementu Mass XXL są jednak węglowodany, które w tym przypadku występują w zróżnicowanej formie. Obecność cukrów prostych i złożonych stanowi nie tylko świetne paliwo dla mięśni, które zostanie wykorzystanie do przeprowadzenia intensywnego treningu. Węglowodany pozwalają także w szybki i kontrolowany sposób zwiększyć masę mięśniową, a także zabezpieczyć nasz organizm przed szkodliwym działaniem katabolizmu.

 

Skład Mass XXL został dodatkowo wzbogacony dużą zawartością licznych minerałów oraz witamin. Potężna dawka mikroelementów pozwala nie tylko uzupełnić ewentualne niedobory, ale stanowi równoczesne wsparcie dla naszego metabolizmu. Zapewnienie odpowiedniego zapotrzebowania na konkretne mikroskładniki skutkuje prawidłowym tempem przemiany naszej sylwetki, a także stanowi jeden z elementów profilaktyki niektórych chorób.

 

2. Mass XXL – działanie
Działanie preparatów typu gainer, w tym także suplementu Mass XXL, jest ukierunkowane przede wszystkim na kontrolowaną rozbudowę masy mięśniowej i zwiększanie wagi. Duża kaloryczność produktu pozwala na wprowadzenie odżywki do swojego dziennego menu, a to natomiast umożliwia traktowanie jej jako jeden z elementów naszej diety. Obecność wspomnianego już białka serwatki stanowi jeden z elementów przyczyniających się do powiększenia rozmiarów naszych mięśni, przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka niepotrzebnego zatłuszczenia sylwetki. W przypadku białka warto jeszcze raz wspomnieć o bogatym profilu aminokwasowym. Duża zawartość BCAA i glutaminy pozwala w skuteczny sposób nasilić przemiany anaboliczne prowadzące do spotęgowania efektów wypracowanych na siłowni, uchronić przed degradacyjnym i niepożądanym działaniem reakcji katabolicznych, a także zapewnić właściwe funkcjonowanie mechanizmów naprawczych.

 

Zastosowanie różnych form węglowodanów powoduje, że Mass XXL jest suplementem pozwalającym na kontrolowany wzrost kaloryki diety oraz stopniowe zwiększenie masy ciała. Odpowiednio dobrane proporcje cukrów prostych i złożonych umożliwiają też równomierny proces uwalniania energii. Mass XXL zastosowany przed planowanym treningiem stanowi solidną dawkę paliwa dla mięśni, które nasycone węglowodanami zyskają dodatkową siłę do przeprowadzenia intensywnych sesji treningowych niezbędnych w procesie rozbudowy dotychczasowej masy. Z kolei wykorzystanie odżywki firmy Trec po zakończonym wysiłku fizycznym pozwoli na harmonijny wzrost komórek mięśniowych, uzupełnienie niedoborów energetycznych powstałych podczas ćwiczeń, a także aktywację procesów naprawczych i regeneracyjnych.

 

Warto też nieco przybliżyć rolę kompleksu witamin i minerałów obecnych w składzie Mass XXL . Pirydoksyna, znana lepiej jako witamina B6, stosowana jest przede wszystkim jako suplement służący regulacji pracy układu nerwowego. Co więcej, związek ten ma niezwykle istotne znaczenie w procesie metabolizmu cząsteczek białkowych oraz glikogenu. Witaminy C i E pełnią rolę antyoksydantów, które pozwalają na sprawne oczyszczanie komórek mięśniowych ze szkodliwych metabolitów wtórnych. Natomiast niacyna, czyli witamina B3 lub PP, reguluje poziom cholesterolu we krwi i uczestniczy w wielu rozmaitych szlakach metabolicznych ludzkiego organizmu.

 

3. Mass XXL – dawkowanie
Odżywka gainer Mass XXL jest preparatem ukierunkowanym na kontrolowany wzrost masy ciała, dlatego też suplementacja tym produktem powinna odbywać się w zgodzie z aktualnym bilansem kalorycznym. Oznacza to, że ilość stosowanych porcji w ciągu dnia jest uzależniona od naszej diety i aktualnego celu. Producenci polecają, by pojedyncza porcja preparatu (70 g – 3 pełne miarki) została rozpuszczona w 200 ml zimnej wody lub odtłuszczonego mleka. Napój należy wymieszać w shakerze, a następnie wypić tuż po jego przyrządzeniu.

 

Sposób suplementacji preparatem Mass XXL różni się w zależności od dnia stosowania. W przypadku dni ćwiczeniowych, producenci polecają, by pierwsza porcja została spożyta rano po przebudzeniu, druga do 90 minut po zakończonym wysiłku fizycznym, a pozostałe w zależności od naszego zapotrzebowania, pomiędzy posiłkami. W przypadku dni wolnych firma Trec rekomenduje, by Mass XXL stosować jako dodatek do kolejnych pozycji ze swojego jadłospisu lub podobnie jak wcześniej – pomiędzy posiłkami.

 

4. Mass XXL – opinie
Preparat Mass XXL jest uważany za dobre wsparcie w okresie budowania masy mięśniowej, dlatego też często poleca się go zarówno początkującym pasjonatom treningu siłowego, jak i doświadczonym zawodnikom. Duże znaczenie ma tutaj skład, którego największą zaletą jest duża ilość pełnowartościowego białka serwatki. Mass XXL został przygotowany w oparciu o innowacyjne technologie produkcji suplementów diety, co przekłada się na jakość tego preparatu. Rewelacyjne smaki (cztery warianty: banan, czekolada, truskawka, wanilia) i bezproblemowa rozpuszczalność umożliwiają zastosowanie produktu nie tylko do szejków. Odżywka Mass XXL może być z powodzeniem wykorzystywana w kuchni jako dodatek do różnych posiłków, takich jak słodkie desery, omlety, naleśniki czy koktajle owocowe.

Tu kupisz ten produkt Trec Mass XXL - 3kg -24% (4.17) Trec Mass XXL - 3kg 105,00 zł 139,00 zł Sprawdź Teraz!  

5. Trec Mass XXL – cena
Koszt zakupu preparatu Mass XXL jest ściśle uzależniony od gramatury produktu. Gainer firmy Trec występuje w kilku wariantach wagowych, których ceny prezentują się w następujący sposób:
– 1000 g – 60 zł;
– 2000 g – 100 zł;
– 3000 g – 150 zł;
– 4800 g – 200 zł.

Mass XXL jest produktem ogólnodostępnym. Można go zakupić w punktach sprzedaży suplementów diety, a także w naszym sklepie internetowym.