„Rip Your Muscles Up” – takie hasło można odnaleźć na etykiecie boostera treningowego firmy Olimp. Redweiler to zaawansowana formuła przedtreningowa, która została stworzona z myślą o najbardziej wymagających zawodnikach dyscyplin siłowo-wytrzymałościowych.

W niniejszym artykule sprawdzamy, jakie składniki zostały wykorzystane w tym preparacie oraz na czym polega jego dokładne działanie w kontekście sportowej suplementacji.

 

SPIS TREŚCI:
1. Redweiler – skład
2. Redweiler – działanie
3. Redweiler – dawkowanie
4. Redweiler – opinie
5. Redweiler – cena

 


1. Redweiler – skład
Suplement diety firmy Olimp jest boosterem treningowym, którego formuła została skoncentrowana do granic możliwości. Skład preparatu Redweiler charakteryzuje się dużymi dawkami użytych substancji. Każda porcja dostarczona do organizmu skutkuje wyjątkowo skutecznym i szybkim działaniem mobilizująco-pobudzającym.

 

Skład Redweilera został oparty na trzech kompleksach, a w każdym z nich znajdziemy kilka efektywnych i klasycznych składników charakterystycznych dla sportowej suplementacji. Armageddon Pump Formula stanowi połączenie silnych boosterów tlenku azotu – AAKG (alfaketoglutaranu l-argininy) oraz jabłczanu cytruliny – stanowiących de facto najsilniejsze związki stosowane w celu osiągnięcia efektu pompy mięśniowej. Dodatek cytrynianu trisodowego uzupełnia tę mieszankę o właściwości buforujące, które jedynie potęgują wspomnianą pompę. Witamina B6 jest natomiast dobrym wsparciem dla prawidłowego funkcjonowania systemu nerwowego, który w trakcie treningu siłowego zostaje wystawiony na znaczne obciążenie.

 

Kolejnym kompleksem jest Berserker's Performance Blend, którego działanie zostało ukierunkowane przede wszystkim na wzrost wytrzymałości mięśniowej i redukcję zmęczenia. Połączenie kreatyny (w dwóch popularnych postaciach: jabłczanu i monohydratu) i beta-alaniny od wielu lat jest postrzegane jako skuteczna metoda na nasilenie procesów anabolicznych w organizmie. Zastosowanie w tym zestawieniu fosforanu wapnia, niacyny i witaminy B1 ma na celu dodatkowe wzmocnienie właściwości głównych składników aktywnych, co zapewnia jeszcze lepszą jakość działania.

 

Red Fury Matrix jest typowym konglomeratem składników podnoszących efektywność i jakość pracy systemu nerwowego. L-tyrozyna wraz z kofeiną odpowiednio stymulują organizm, dzięki czemu zyskujemy maksymalne skupienie do wykonania zaplanowanego treningu. Z kolei wykorzystanie dwóch organicznych ekstraktów – pieprzu czarnego (piperyny) i kajeńskiego (kapsaicyny) – skutkuje nasileniem potliwości i dodatkowym pobudzeniem. Dodatkowo oba składniki pozwalają na skuteczne oczyszczanie metabolizmu z metabolitów wtórnych, a także poprawę tempa całkowitej przemiany materii.

  Tu kupisz ten produkt Olimp Redweiler - 210g (4.28) Olimp Redweiler - 210g 48,49 zł Sprawdź Teraz!

2. Redweiler – działanie
Odżywka Redweiler jest preparatem zaliczanym do grona przedtreningówek, których zadaniem jest przede wszystkim intensyfikacja i maksymalizacja naszych możliwości w celu przeprowadzenia jeszcze efektywniejszego treningu. Mobilizujące i pobudzające właściwości boostera treningowego marki Olimp są efektem synergistycznego działania wcześniej opisanych składników, które dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii produkcji wykazują jeszcze mocniejszy wpływ na pracę mięśniową.

 

Suplement Redweiler przyczynia się przede wszystkim do znaczącego przypływu sił oraz wzrostu wytrzymałości. Nasilenie produkcji i transportu tlenku azotu skutkuje znaczącą poprawą odżywiania mięśni, które dzięki szybko przyswajalnej dawce niezbędnych składników zyskują dodatkową moc. Wspomniany tlenek azotu obniża ciśnienie tętnicze krwi, stymuluje organizm do angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych) oraz zapobiega agregacji płytek krwi. Warto też wspomnieć, że suplementacja Redweilerem znacząco zwiększa wzrost mitochondriów pozwalających na intensyfikację zdolności wysiłkowych oraz w bezpośredni sposób oddziałuje na wydolność dzięki zwiększeniu pojemności tlenowej.

 

Osobnym punktem jest efekt pompy mięśniowej, który jest wynikiem wysokiej zawartości wspomnianego tlenku azotu we krwi. Wzrost jego stężenia skutkuje poprawą przekrwienia, a co za tym idzie, lepszym transportem niezbędnych składników odżywczych jak np. aminokwasy czy glukoza. Dzięki temu mięśnie zyskują rewelacyjne warunki do dalszego wzrostu, co dość jednoznacznie przekłada się na rozbudowę istniejącej masy.

 

W przypadku anabolizmu mięśniowego warto też wspomnieć o dwóch istotnych kwestiach. Kreatyna zawarta w preparacie Redweiler powoduje wzrost produkcji czystej formy energii, czyli ATP. Cząsteczki adenozynotrójfosforanu zostają w pierwszej kolejności dostarczone do „głodnych” mięśni, co skutkuje spotęgowaniem ich dalszego rozwoju. Z kolei beta-alanina dzięki nasileniu produkcji karnozyny prowadzi do poprawy jakości pracy mięśniowej poprzez zwiększenie amplitudy skurczów włókien. Intensywniejsza praca mięśniowa zapewnia szybsze efekty podczas kształtowania sylwetki, przede wszystkim jeśli celem jest uzyskanie beztłuszczowej masy mięśniowej.

 

Olimp Redweiler znacząco wspiera pracę systemu nerwowego. Trening siłowy przy asyście dużego obciążenia powoduje intensywne przeciążenie go, czego efektem jest brak koncentracji, większe zmęczenie w trakcie wysiłku fizycznego czy problemy ze snem. Wspomniane połączenie kofeiny, tyrozyny i roślinnych ekstraktów to bardzo dobry sposób na zwiększenie skupienia i poprawę transportu informacji nerwowej pomiędzy receptorami

a efektorami.

 

3. Redweiler – dawkowanie
Suplementacja preparatem Redweiler powinna odbywać się zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi przez producenta na opakowaniu. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że maksymalnie wykorzystamy działanie boostera treningowego marki Olimp. Sposób stosowania prezentuje się następująco:

– osoby o masie ciała do 75 kg – 1 porcja (6 g);
– osoby o masie ciała 75–90 kg – 2 porcje (12 g);
– osoby o masie ciała powyżej 90 kg – 3 porcje (18 g).

 

4. Redweiler – opinie
Odżywka Olimp Redweiler jest pierwszym boosterem treningowym tej marki, którego skład został opracowany w taki sposób, by każda porcja suplementu dostarczała niezbędnych składników w wysokich dawkach. Pojedyncza dawka preparatu stanowi niezwykle skoncentrowany zastrzyk energii i działa natychmiast po spożyciu.. Przedtreningówka Redweiler charakteryzuje się bezproblemową rozpuszczalnością, co dodatkowo podkreśla jej wysoką jakość. Dostępna jest w kilku wariantach smakowych. Produkt polecany jest przede wszystkim osobom ćwiczącym, których celem jest zwiększenie rozmiaru sylwetki i poprawa ogólnej kondycji.

 

5. Redweiler – cena
Produkt firmy Olimp jest dostępny w większości punktów sprzedaży suplementów diety dla sportowców, a także w naszym sklepie internetowym. Cena preparatu jest uzależniona od gramatury odżywki:
– saszetka (210 g) – 48,5 zł;
– puszka (480 g) – 99 zł.