Carbo to preparat, który przez wiele osób jest niedoceniany. Umiejętnie wykorzystany może gwarantować o wiele lepsze treningi, a także regenerację po treningu. Suplementy diety dla mężczyzn, jak widać na tym przykładzie, mogą być tanie i bardzo skuteczne. O tym dlaczego warto stosować carbo poniżej!

 

SPIS TREŚCI:
1. Czym jest preparat carbo?
2. Kiedy należy go stosować?
3. Jak go dawkować?

 

 

1. Czym jest preparat carbo?

Suplement diety znany jako odżywka carbo to preparat składający się w głównej mierze z węglowodanów. Jego głównym zadaniem jest więc szybkie i skuteczne uzupełnienie w organizmie pokładów energii, które mogą być zużyte podczas intensywnych treningów lub jako dobry środek na odzyskanie sił po wysiłku fizycznym.


Skład odżywek typu carbo jest dodatkowo wzbogacony o liczne witaminy oraz minerały, które ułatwiają szybkie wchłanianie się produktu. Istnieją również produkty, które są wzbogacone o związki charakteryzujące się działaniem podobnym do formuł przedtreningowych. Dzięki nim działanie preparatu ulega dodatkowemu spotęgowaniu. W dodatku zaletą odżywki węglowodanowej jest jej stosunkowo niska cena w porównaniu do innych suplementów. Dzięki temu suplementacja preparatami carbo jest nie tylko skuteczna, ale również ekonomiczna dla naszego budżetu.


Warto dodać, iż jest to jeden z suplementów diety, który przeznaczony jest dla każdego, kto prowadzi aktywny tryb życia. Odżywki typu carbo znajdują zastosowanie w różnych dyscyplinach sportowych, a nie są to (jak się błędnie przyjmuje) produkty ukierunkowane tylko dla sportów siłowych. Jego stosowanie powinny jednak z lekarzem przedyskutować osoby cierpiące na cukrzycę.

 

2. Kiedy należy go stosować?

Suplementacja odżywkami typu carbo nie ma określonego schematu. Preparaty węglowodanowe najlepiej sprawdzają się jako element suplementacji okołotreningowej i właśnie w taki sposób jest ona głównie stosowana. Patrząc przez pryzmat takiego podejścia do stosowania, carbo można stosować na trzy sposoby:

– przed treningiem – wówczas węglowodany dostarczają niezbędnej energii przed wysiłkiem fizycznym do wykonania kompletnego treningu;

  Fabryka Siły Sklep

– w czasie treningu – w takiej formie preparat będzie na bieżąco uzupełniać glikogen, który zostaje zużywany w czasie długich oraz wyczerpujących sesji na siłowni;

 

– po treningu – jako element suplementacji potreningowej mającej na celu dostarczyć niezbędnych składników zmęczonemu organizmowi. W tym przypadku carbo odbuduje pokłady energii zużyte w czasie wysiłku fizycznego i skutecznie zapobiegnie przed działaniem szkodliwego katabolizmu.

 

3. Jak go dawkować?

Dawkowanie carbo najlepiej zestawić z opisem stosowania produktu, który obowiązkowo powinien znajdować się na każdym opakowaniu suplementu diety. Dzięki temu będziemy mieli pewność, iż preparat stosuje się zgodnie

z zaleceniami i uzyskamy najwyższą efektywność.

 

Kaloryczność, a także makroskładniki suplementu powinno wliczyć się

w dziennie zapotrzebowanie kaloryczne. Carbo będące suplementem energetycznym w swoim składzie zawiera węglowodany, więc te należy wliczyć w swoje menu, bowiem w innym przypadku bardzo łatwo będzie można przeholować z przyjmowanymi w ciągu doby cukrami.