Białko to jeden z podstawowych makroskładników diety człowieka, a także fundamentalny element żywieniowy dla osób ćwiczących. Ilość białka w jadłospisie trenujących determinuje jakość wypracowanych efektów podczas treningów. Odpowiednia dawka protein w ciągu dnia warunkuje tempo anabolizmu mięśniowego, który jest nierozerwalnie związany z takimi aspektami jak: rozbudowa beztłuszczowej masy, utrzymanie właściwego tempa regeneracji po wysiłku fizycznym czy kontrolowana redukcja tkanki tłuszczowej. Odżywki białkowe, jak chociażby Ostrovit WPC 80, stanowią alternatywę dla osób, które wykorzystują diety wysokoproteinowe bądź mają trudność z utrzymaniem swojego dobowego bilansu energetycznego.


 

SPIS TREŚCI:
1. Ostrovit WPC 80 – skład
2. Ostrovit WPC 80 – działanie
3. Ostrovit WPC 80 – dawkowanie
4. Ostrovit WPC 80 – opinie
5. Ostrovit WPC 80 – cena

 

 

1. Ostrovit WPC 80 – skład
Preparat WPC 80 to odżywka białkowa bazująca na jednym z najpopularniejszych źródeł protein dla osób ćwiczących. Mowa rzecz jasna o serwatce, która od dłuższego czasu stanowi jeden z kluczowych elementów w diecie pasjonatów treningu siłowego oraz innych dyscyplin sportowych. Forma koncentratu jest zazwyczaj uzyskiwana na drodze technologii mikro lub ultrafiltracji białek mleka, co umożliwia zachowanie wysokiej zawartości aminokwasów tworzących cząsteczki proteinowe. Sam koncentrat charakteryzuje się średnim czasem wchłaniania, co umożliwia równomierny i stopniowy proces uwalniania energii, a także kontrolowane dostarczanie odpowiedniej ilości wartości odżywczych.

 

Odżywki białkowe bazujące na koncentracie serwatki charakteryzuje obecność od 65 do 80% czystego białka przypadającego na pojedynczą porcję produktu przy jednocześnie niewielkiej ilości tłuszczów (2–6%) oraz węglowodanów (3–8%). Oprócz niewielkiej zawartości dodatkowych makroskładników, skład odżywki WPC 80 charakteryzuje jeszcze jedna cecha. Mowa o braku domieszek białek roślinnych, które niejednokrotnie pojawiają się w składzie suplementów proteinowych. Ich obecność bardzo często ma jedynie na celu podbicie aminogramu odżywki i pozorne uatrakcyjnienie działania preparatu. W rzeczywistości białka roślinne stanowią jedynie niepotrzebny wypełniacz, a dla osób ćwiczących są po prostu bezwartościowe. W przypadku suplementu Ostrovit WPC 80 pojedyncza porcja odżywki dostarcza jedynie czyste białko serwatkowe w postaci koncentratu.

 

2. Ostrovit WPC 80 – działanie
Ciężko jednoznacznie określić działanie odżywek białkowych w kontekście sportowej suplementacji, gdyż wielokrotnie podkreśla się uniwersalny charakter tej grupy preparatów. WPC 80 jest suplementem diety, co oznacza iż jego podstawowym zastosowaniem jest uzupełnienie ewentualnych braków, jakie dyktuje nasze codzienne zapotrzebowanie. Odżywkę białkową firmy Ostrovit można z powodzeniem wykorzystać jako produkt do utrzymania prawidłowego bilansu energetycznego. Osoby ćwiczące i stosujące zbilansowaną dietę są świadome, że brak czasu jest częstym przeciwnikiem, który utrudnia utrzymanie przyjętych założeń. W tym celu warto wykorzystać suplementy białkowe.

 

Odżywka białkowa WPC 80 stanowi świetny sposób na rozbudowę suchej i beztłuszczowej masy mięśniowej. Dzięki obecności dużej ilości czystego białka nasze mięśnie zostają zaopatrzone w fundamentalny związek do ich rozbudowy. Niewielka obecność dodatków w postaci tłuszczów i węglowodanów pozwala, by proces zwiększania masy mięśniowej odbywał się bez zbędnego ryzyka zatłuszczenia sylwetki. WPC 80 posiada też niską wartość energetyczną, dlatego z powodzeniem można go wykorzystywać nie tylko podczas „masowania”, ale także redukcji tkanki tłuszczowej.

Ostrovit WPC 80 to również produkt pozwalający na utrzymanie prawidłowego przebiegu mechanizmów odnowy i regeneracji naszych mięśni po intensywnych ćwiczeniach. Pomaga w tym niezwykle bogaty i kompleksowy profil aminokwasowy, którego obecność jest spowodowana wysoką zawartością czystego białka bez zbędnych dodatków. Aminokwasy są związkami niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego metabolizmu, a także rozwoju struktur mięśniowych. Rozbudowany aminogram pozwala też na zahamowanie skutków szkodliwego katabolizmu, który zwiększa ryzyko degradacji struktur mięśniowych oraz ograniczenie dalszych efektów pomimo systematycznych treningów. Fabryka Siły Sklep

 

3. Ostrovit WPC 80 – dawkowanie
Suplementacja odżywką białkową WPC 80 powinna odbywać się w zgodzie z aktualnie przestrzeganą dla nas dietą. To właśnie nasza dobowa kaloryka wyznacza konieczność oraz ilość stosowanej odżywki białkowej. W zależności od naszego zapotrzebowania preparat należy przyjmować od 2 do 3 razy w ciągu dnia, zarówno w dni treningowe, jak i wolne od aktywności fizycznej. Co do samego sposobu przygotowania – porcję odżywki WPC 80 (1 miarka – 23 g) należy rozpuścić w 250/300 ml zimnej wody lub odtłuszczonego mleka, a następnie wymieszać w shakerze. Należy pamiętać, że suplementy białkowe stanowią jedynie dodatek do zdrowego odżywiania i nie powinny być traktowane jako zamienniki pełnowartościowych posiłków.

 

4. Ostrovit WPC 80 – opinie
Odżywki białkowe stanowią dość charakterystyczną grupę suplementów, gdyż oprócz ich działania duże znaczenie odgrywa także jakość ich wykonania. Ostrovit WPC 80 jest preparatem otrzymanym poprzez wykorzystanie zaawansowanej technologii, co pozwoliło uzyskać suplement wysokiego standardu przy jednoczesnym zachowaniu niewielkiej ceny. Co więcej, odżywka WPC 80 posiada szeroki wachlarz zastosowań.

 

Słodkie desery, omlety czy naleśniki z dodatkiem suplementu białkowego pozwalają uatrakcyjnić smak naszej diety, a także stanowią idealną alternatywę dla niezdrowych słodyczy. Niska kaloryczność odżywki WPC 80 pozwala cieszyć się rewelacyjnym smakiem bez zbędnego ryzyka zaburzenia naszej diety czy zaprzepaszczenia dotychczasowej pracy nad własną sylwetką. Dzięki dużej ilości wariantów smakowych (aż 15 dostępnych opcji) nasze posiłki można dowolnie modyfikować w zależności od swoich potrzeb i upodobań. Dzięki wspomnianej technologii ultrafiltracji białko serwatkowe Ostrovit WPC 80 wykazuje bardzo dobrą rozpuszczalność i nie prowadzi do powstawania piany podczas przygotowania.

 

5. Ostrovit WPC 80 – cena
Suplement białkowy WPC 80 jest sprzedawany w dwóch wersjach wagowych i każda z nich charakteryzuje się inną ceną. Mniejsze opakowania (900 g) kosztują zazwyczaj w granicach 50 zł, podczas gdy większe pojemności (2270 g) można zakupić już w cenie 130 zł. Odżywki białkowe Ostrovit WPC 80 bez problemu można znaleźć w punktach sprzedaży suplementów diety, a także w naszym sklepie internetowym.

REKLAMA
16-krotny Mistrz Świata Jarosław Olech stosuje Nr 1 na wzrost siły i masy mięśniowej
Darmowa dostawa!
+ Indywidualny plan dietetyczny + Poradnik treningowy