Firma Olimp, a dokładniej Olimp Laboratories Sp. z o.o., to firma, która pojawiła się na rynku w roku 1990 i dość szybko zaczęła budować sobie silną pozycję w branży suplementów. Przez 27 lat swojej działalności zdążyła wprowadzić na rynek suplementy i odżywki najwyższej jakości i sprawdzonym składzie. Obecnie firma jest jednym z największych producentów preparatów dla sportowców w naszym kraju i wiodącym producentem w Europie, stale pracuje nad rozwojem i szuka dróg, dzięki którym będzie w stanie osiągnąć jeszcze lepsze efekty. Warto więc zainteresować się tą firmą, jej produktami oraz tym, czym się kieruje, by przygotowywać dla klientów najlepsze produkty.

 

SPIS TREŚCI:
1. Historia firmy Olimp
2. Nowy ośrodek badawczy firmy Olimp
3. Pracownie w ośrodku badawczo-rozwojowym
4. Jakie produkty oferuje firma Olimp

 

 

1. Historia firmy Olimp
Początek firmy Olimp to rok 1990, gdy zaczyna funkcjonować firma pod szyldem SportAtut. To właśnie z tą marką rozpoczyna się praca badawczo-rozwojowa nad pierwszymi produktami dietetycznymi. Praca od strony technologicznej zaczyna się we współpracy z dwojgiem profesorów z warszawskiego SGGW – prof. Bożeną Waszkiewicz-Robak oraz prof. Franciszkiem Świderskim. Pierwszy produkt firmy Olimp pojawia się w sprzedaży po dwóch latach od rozpoczęcia pracy nad owymi suplementami. Kilka lat później zaczyna się produkcja kolejnych dietetycznych środków, przede wszystkim dla osób, które decydują się na stałą aktywność fizyczną.

 

Firma w roku 1996 wprowadza linię tabletek z L-karnityną, która ma sprzyjać spalaniu tłuszczu. Trzy lata później pojawia się nowa linia produkcyjna, w której wprowadzone zostają produkty płynne. Istotne dla historii firmy były lata 2004–2005, gdy w firmie zaczęto pracować nad rozbudową zakładu produkcyjnego i nowoczesną infrastrukturą badawczą i laboratoryjną. Jednocześnie w roku 2004 firma tworzy swój oddział na terenie Niemiec i rozszerza w ten sposób zakres swojej działalności. Rok 2005 to również pojawienie się innowacyjnych produktów, do których zaliczyć można suplementy przygotowywane w technologii Mega Caps, jednocześnie firma na liniach produkcyjnych wprowadza systemy zarządzania jakością ISO.


Stale pracowano również nad rozwojem infrastruktury. W roku 2008 w ramach działalności firmy zaczyna funkcjonować sieć handlowa Perfect Body Center jako linia sprzedająca produkty Olimp. Początek drugiego dziesięciolecia XXI wieku to czas, gdy firma zaczyna rozwijać nowoczesne centrum logistyczne i uzupełnia działalność o inteligentne systemy zarządzania, by wyniki osiągane przez firmę były lepsze. Od roku 2013 firma posiada również prawo do produkowania środków leczniczych.

 

Istotnym dla firmy był również rok 2015, gdy po 3 latach budowy został otwarty nowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy, a także inteligentne centrum logistyczne, które miało zagwarantować firmie możliwość produkowania suplementów na jeszcze wyższym poziomie. Te lata rozwoju doprowadziły do tego, że firma przy wielkim zaangażowaniu wszystkich pracowników stała się obecnie jednym z największych producentów, gdy chodzi o rynek suplementów diety oraz leki OTC. Marka stała się wiodącą wśród klientów z całej Europy.

 

2. Nowy ośrodek badawczy firmy Olimp
Nowy budynek w formie ośrodka badawczo-rozwojowego został zbudowany na terenie Nagawczyny. Do nowych budynków wprowadzone zostały innowacyjne sprzęty badawcze i urządzenia techniczne do produkowania laboratoryjnego oraz półtechnicznej produkcji. Jeśli chodzi o nowoczesny sprzęt badawczy wprowadzony do ośrodka firmy Olimp, znajdują się tam między innymi wyjątkowo precyzyjne chromatografy cieczowe UPLC, chromatografy cieczowe z detekcją mas LC-MS/MS oraz chromatograf gazowy z tandemową detekcją mas GC-MS/MS. Oprócz tego sprzęty takie jak spektrofotometr emisji atomowej ICP, spektrofotometr NIR, analizator aminokwasów, aparat PCR oraz aparaty służące badaniu postaci leku.

 

3. Pracownie w ośrodku badawczo-rozwojowym
Na terenie ośrodka przygotowanego przez firmę Olimp znajdują się różne pracownie i laboratoria, m.in. pracownie: instrumentalna, analiz chemicznych, modelowania molekularnego, badań wysiłkowych, mikrobiologiczna, badań sensorycznych, badań tkankowych, formulacji w skali laboratoryjnej oraz półtechnicznej. W sumie te ośrodki zgromadzone są na powierzchni ponad 7 tys. metrów kwadratowych.


Założeniem firmy Olimp jest również wprowadzenie działalności naukowej i dydaktycznej, by ośrodek stał się propagatorem świadomego i zdrowego sposobu żywienia. Firma już teraz prowadzi współpracę z ośrodkami akademickimi w Polsce i za granicą. Fabryka Siły Sklep

 

4. Jakie produkty oferuje firma Olimp
Nie da się w kilku słowach opisać produktów, które firma Olimp wprowadza do sprzedaży. Spektrum jej działalności jest bowiem bardzo szerokie. Obecnie oferta firmy to przede wszystkim suplementy diety, odżywki i niektóre środki o charakterze leczniczym. Analizując ofertę firmy, można wymienić kilka grup różnych produktów. Będą to między innymi spalacze tłuszczu, białka dla osób trenujących, które chcą poprawić masę mięśniową, kompleksy witaminowe oraz kompleksy składników mineralnych.


Warto również wymienić pojawiające się od kilku lat środki lecznicze, jak produkty sprzyjające potencji czy specjalne środki dla kobiet, które starają się o dziecko. W tym momencie oferta firmy Olimp to już kilkaset różnych produktów, dzięki którym łatwiej zadbać o zdrowie i dobrą kondycję.

 

Wszystkie produkty są przebadane w doskonałych laboratoriach, dlatego można liczyć na ich świetną jakość i dopracowanie. Dla osób, które rozpoczynają treningi i chcą zadbać o lepszą kondycję, firma Olimp przygotowała produkty, które pozwolą osiągnąć zdecydowanie lepsze wyniki.