Boostery treningowe często są postrzegane jako suplementy niebezpieczne dla zdrowia –zupełnie niepotrzebnie. Odpowiednio zaprojektowany preparat przedtreningowy pozwoli w skuteczny i zarazem bezpieczny sposób zmaksymalizować potencjał naszego organizmu, przez co zyskujemy możliwość do zwiększenia intensywności naszych ćwiczeń. Przykładem takiego suplementu jest produkt firmy Olimp, którego skład bazuje tylko i wyłącznie na jednym anabolicznym aminokwasie. Argi Power 1500 to suplement, który dzięki skoncentrowanemu działaniu, pozwala na zastosowanie w wielu dyscyplinach sportowych.


 

SPIS TREŚCI:
1. Argi Power – skład
2. Argi Power – działanie
3. Argi Power – dawkowanie
4. Argi Power – opinie
5. Argi Power – cena

 

 

1. Argi Power – skład

Suplement diety Argi Power jest preparatem, który zalicza się do grona odżywek typu pre-workout czy też boosterów treningowych. Taka klasyfikacja produktu firmy Olimp jest podyktowana jego składem. Głównym i zarazem jedynym składnikiem aktywnym Argi Power jest arginina, jeden z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych aminokwasów mający zastosowanie w suplementach ukierunkowanych na wzrost pobudzenia u osób ćwiczących.

 

Arginina, jak zostało wspomniane, jest substancją chemiczną wpisującą się do grupy związków określanych mianem aminokwasów. L-arginina ma charakter endogenny, co oznacza iż ludzki organizm jest zdolny do jej samodzielnej produkcji. Niestety ilość syntezowanej argininy w naszym ciele, a także wysokie zużycie tego składnika przez nasz metabolizm, nie pozwala na pełne wykorzystanie jej działania w kontekście sportowej suplementacji. Dlatego też osoby ćwiczące muszą sięgać po suplementy diety, które pozwalają na zaspokojenie naszego dobowego zapotrzebowania na argininę oraz umożliwiają jej zastosowanie jako środek pozwalający na zwiększenie efektywności treningowej.

 

2. Argi Power – działanie
Z uwagi na fakt, że Argi Power jest suplementem należącym do grupy boosterów treningowych, odżywka firmy Olimp ma za zadanie przenieść nasze sesje treningowe na zupełnie inny poziom. Arginina to częsty element formuł przedtreningowych, czego dowodem jest jej promobilizujące działanie. Wszystko za sprawą faktu, iż arginina przyczynia się do wzrostu syntezy i uwalniania tlenku azotu (NO) we krwi. Funkcją tego związku jest wzrost rozszerzalności naczyń krwionośnych, co przekłada się na szereg efektów. Większa przepuszczalność wspomnianych struktur skutkuje poprawą transportu do naszych mięśni krwi wraz wartościami odżywczymi, co jednocześnie powoduje intensyfikację ich rozrostu podczas kolejnych sesji treningowych. Warto też dodać, że lepiej odżywione mięśnie zyskują dodatkowy bodziec do produkcji energii, która pozwala na wykonanie jeszcze cięższych treningów, realną poprawę wyników czy zastosowanie większego obciążenia.

  Tu kupisz ten produkt Olimp Argi Power 1500 Mega Caps - 120kaps. -11% (4.03) Olimp Argi Power 1500 Mega Caps - 120kaps. 61,92 zł 69,90 zł Sprawdź Teraz!

NO to także naukowo udowodniony sposób na zmniejszenie napięcia mięśniówki gładkiej, co od dłuższego czasu stanowi jeden z elementów profilaktyki wielu chorób układu krążenia jak np. nadciśnienie tętnicze czy zawał mięśnia sercowego. Ponadto arginina często wchodzi w skład preparatów ukierunkowanych na poprawę sprawności seksualnej oraz zwiększających erekcję, co również jest związane z poprawą transportu krwi i wspomnianym już wzrostem przepuszczalności naczyń.

 

Argi Power to także suplement biorący udział w reakcjach anabolicznych, których zadaniem jest synteza nowych białek mięśniowych. Jak to możliwe? Arginina wymieniana jest jako jeden z prekursorów poliamin, związków chemicznych odpowiedzialnych za dostarczenie odpowiedniej informacji genetycznej do miejsca produkcji protein mięśniowych. Co najważniejsze, poliaminy są wykorzystywane nie tylko do wytwarzania nowych cząsteczek, ale i całych komórek proteinowych. To jednoznacznie potwierdza zastosowanie preparatu Argi Power jako skutecznego środka do rozwoju masy mięśniowej.

 

Arginina ma też szereg innych, ale równie interesujących i wartościowych zastosowań. Regeneracyjny potencjał Argi Power jest podyktowany faktem, że arginina wraz z dwoma innymi aminokwasami (cytrulina i ornityna) uczestniczy w jednym z podstawowych szlaków metabolicznych jakim jest cykl kwasu mocznikowego. Reakcja ta jest jednym z fundamentalnych procesów oczyszczania naszego ustroju ze szkodliwego amoniaku i neutralizowaniu go. Cykl kwasu mocznikowego skutkuje też normalizacją poziomu pH naszego organizmu, co zapobiega rozwojowi kwasicy metabolicznej i w znaczący sposób niweluje ryzyko powstania popularnych DOMSów. Co więcej, arginina ulega przemianie do postaci agmatyny prowadzącej do wzrostu poziomu cyklicznych nukleotydów. Same nukleotydy są niezbędne do zainicjowania w tkance mięśniowej impulsu nerwowego, który ma charakter siłowy. W związku z tym można śmiało przyjąć, że agmatyna i w pewnym stopniu arginina, zwiększają przewodnictwo nerwowe pomiędzy bodźcem i receptorem podczas wysiłku fizycznego.

 

3. Argi Power – dawkowanie
W celu wykorzystania maksymalnego potencjału suplementu Argi Power, producenci zalecają przestrzeganie wytycznych zamieszczonych na opakowaniu swojego produktu. Firma Olimp poleca by odżywka została zastosowana przed jak i po przeprowadzonym wysiłku fizycznym, a przyjmowana porcja powinna wynosić od 1 do 2 tabletek. W przypadku zastosowania preparatu Argi Power w celu poprawy sprawności seksualnej oraz libido, należy zastosować 1 tabletkę do 30 minut przed planowanym stosunkiem.

 

4. Argi Power – opinie
Wykorzystanie wyłącznie jednego, ale jakże efektywnego składnika, sprawia, że Argi Power jest polecany wszystkim, którzy szukają skutecznego lecz nie nadmiernego pobudzenia. Brak dodatku kofeiny czy innych substancji uznawanych potocznie za stymulanty, pozwala cieszyć się czystym działaniem argininy. To także świetne rozwiązanie dla osób nadwrażliwych na działanie boosterów treningowych. Dzięki wygodnej formie tabletek, suplement można bez problemu ze sobą zabrać na siłownię.

 

Atutem preparatu Argi Power jest możliwość zastosowania go nie tylko w celu poprawy wyników sportowych lub kondycji, ale jako profilaktycznego preparatu dla zdrowia. Wzrost przepływu krwi i poprawa metabolizmu komórkowego mają niezwykle istotną rolę w celu zapobieganiu procesowi starzenia się organizmu, którego symptomami mogą być anomalie w zakresie ciśnienia tętniczego, spadek poziomu testosteronu czy pogorszenie kondycji seksualnej. W związku z tym Argi Power może być stosowany również przez osoby starsze, jako środek ograniczający oznaki postępującego wieku.

 

5. Argi Power – cena
Suplement Argi Power jest sprzedawany tylko w jednej wersji gramaturowej zawierającej 120 kapsułek w miękkiej otoczce, a jego cena wynosi około 55 zł. Olimp Argi Power jest odżywką dostępną w większości punktów sprzedaży suplementów diety, a także w naszym sklepie internetowym.